Ugaś pragnienie swojej skóry

To naturalne, że latem, a szczególnie podczas upałów, mamy większą ochotę na zimne napoje czy soczyste owoce – nasz organizm wysyła nam w ten sposób sygnał, że potrzebuje wody. Jednak nasza skóra również może odczuwać pragnienie. Jak jej pomóc? Sięgnij po wygodną mgiełkę, która w kilka sekund odświeży, ochłodzi i nawilży twoją skórę.

 

 

 

Ciało człowieka składa się w około 60% z wody, a traci ją głównie poprzez parowanie i pocenie. Odwodnienie organizmu może objawiać się poprzez zmęczenie, senność, bóle głowy czy rozdrażnienie. Natomiast skóra, której brakuje nawilżenia, „komunikuje” deficyt wody przesuszeniem, pękaniem, pieczeniem czy szorstkością. Systematyczne picie odpowiedniej ilości płynów w ciągu dnia, a także właściwa pielęgnacja, dopasowana do typu skóry i jej indywidualnych potrzeb powinny skutecznie zapobiegać takim sytuacjom.

– W upalne dni warto jednak szczególnie zatroszczyć się o swój komfort, stosując odświeżające mgiełki. Najlepiej sprawdzą się te, które nie tylko chłodzą i odświeżają, ale pomagają też zadbać o elastyczność i gładkość skóry – radzi Bianka Juhász, ekspert firmy Nu Skin®.

Czym jest NaPCA i dlaczego warto szukać jej w składzie mgiełki?

NaPCA, inaczej sól sodowa kwasu piroglutaminowego, to naturalny związek chemiczny pochodzenia roślinnego pomagający zatrzymać wilgoć w skórze. Pozyskiwany jest w procesie fermentacji soi. – NaPCA może wchłaniać duże ilości wody, a przy tym nie ma koloru ani zapachu – wyjaśnia Bianka Juhász. – Co więcej, stanowi ona jeden z kluczowych elementów bariery ochronnej skóry, odpowiadając za jej zdolność do zatrzymywania wilgoci. Stosowanie produktów zawierających ten składnik pomaga więc osiągnąć optymalne nawilżenie i odżywienie, odpowiadające naturalnym potrzebom skóry – dodaje Bianka Juhász.

Nawilżenie dla ciała i włosów

NaPCA Moisture Mist to wygodna mgiełka do ciała i włosów od Nu Skin®, dzięki której skóra staje się elastyczna i gładka, a włosy – jedwabiście miękkie. Ponadto produkt ten doskonale utrwala makijaż oraz pomaga chronić skórę przed negatywnym oddziaływaniem wiatru, zanieczyszczeniami w powietrzu i innymi czynnikami środowiskowymi. Produkt został przetestowany dermatologicznie. W jego składzie, poza NaPCA, znajdziemy także składniki zwiększające poziom nawilżenia, takie jak glicerynę, mleczan sodu i sól sodową kwasu hialuronowego, jak również mieszankę składników odżywczych i wygładzających skórę: glikol butylenowy i sok z liści aloesu.

Mgiełkę nawilżającą można stosować tak często, jak potrzeba, obficie spryskując nią twarz, ciało czy włosy. Produkt najlepiej sprawdzi się, jeśli podczas upałów przechowywany będzie w lodówce. Może również okazać się przydatny podczas długiej podróży samochodem lub samolotem, czy podczas pracy w biurze – wszędzie tam, gdzie suche powietrze czy klimatyzacja mogą odwadniać i podrażniać naszą skórę.

Bianka Juhász, Product Specialist w Nu Skin® Eastern Europe – z wykształcenia inżynier biochemii, kosmetyczka z wieloletnim doświadczeniem. Entuzjastka pielęgnacji, która wierzy w całościowe podejście: zadbaj o swoją skórę zarówno od zewnątrz, jak i od środka.

Cena produktu:

NaPCA Moisture Mist (250 ml) – 74,36 zł

Więcej informacji o produktach znajdziesz na www.nuskin.com

 

Nikt jeszcze nie skomentował

Pozostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

I.D. MEDIA AGENCJA WYDAWNICZO-PROMOCYJNA

info@idmedia.pl
tel. +48 609 225 829


redakcja@ikmag.pl

 

Magazyn kobiet spełnionych,

Śledź na: