Czy Twój wygląd ma wpływ na sukces w biznesie?

O tym, jak ważną rolę w naszym życiu odgrywa sport, dieta, treningi i nasz wygląd nie trzeba chyba nikogo przekonywać. To, jak wyglądamy, ma naprawdę ogromny wpływ na to, jak się czujemy, zachowujemy, pracujemy i jakich ludzi przyciągamy.

 

Znany i ceniony coach, trener biznesu Mateusz Grzesiak opowiedział w jednym z wywiadów o tym, jak schudł 33 kg w ciągu roku. Zapytany o to, jak to osiągnął zdradził:

– Eliminacja słodyczy. Niejedzenie węglowodanów po godzinie 18. Spożywanie 5 znacznie mniejszych posiłków dziennie. Większa ilość białka i warzyw. Sport. 

Co jest jednak najważniejsze i pozwala szybciej osiągnąć zamierzony sukces w walce o zgrabną sylwetkę? – Otaczanie się ludźmi pełnymi zapału, motywującymi, a nade wszystko świetnymi technikami i ekspertami – dodał w wywiadzie dla wp.pl.

Zdrowe odżywianie

Również Kamila Rowińska w swojej ostatniej książce „Zasługujesz na sukces” poświęca tematowi diety i odżywiania cały rozdział. Pisze o tym, że warto zastanowić się nad właściwym odżywianiem, bo oprócz najbardziej oczywistego powodu, jakim jest szansa na dłuższe życie w lepszej formie, dochodzi fakt, że odżywianie wpływa na nasz stan fizyczny i psychiczny.

Pisze: – To, co jesz, wpływa nie tylko na Twój wygląd, lecz także na Twoje samopoczucie. Stany przygnębienia, apatii, braku energii, a nawet depresji mogą bezpośrednio wynikać ze złego odżywiania się. Jeśli odżywiasz się prawidłowo, masz więcej energii, Twój umysł funkcjonuje klarowniej, samopoczucie staje się lepsze, zaś zmęczenie mniejsze.

Jedzmy więcej warzyw, owoców, ryb. Unikajmy fast foodów i napojów gazowanych. Wybierajmy produkty ekologiczne. Jedzmy po prostu mądrze i świadomie. Myślę, że stwierdzenie: Jesteś tym, co jesz idealnie wpisuje się w ten wątek.

Ruch i sport

Poza jedzeniem niezwykle ważny jest ruch i sport. 12 lat trenowałam koszykówkę i pływanie. Treningi nauczyły mnie dyscypliny, dały siłę do życia i dziś po latach wiem, że także siłę do prowadzenia biznesu. Trzeba mieć superkondycję, by żyć tak intensywnie jak ja. Biznes to stres, własna firma to nieustanne zamartwianie się o to, czy będą nowe zlecenia, nowy klient. Czy będą pieniądze na wypłaty dla pracowników. Zawsze są góry i dołki. Dlatego potrzebna jest silna psychika, instynkt przetrwania i duża siła przebicia. A co najważniejsze – energia do działania, którą czerpię właśnie ze sportu, podróży i spotkań z przyjaciółmi.

Warto ćwiczyć, bo wzorce związane z motywacją w sporcie można wykorzystać w pracy i vice versa. Dzięki temu, jak wyglądamy, wzrasta poczucie pewności siebie, czujemy się dowartościowani, a badania pokazują, że takie osoby więcej zarabiają.

Sport powoduje wydzielanie się hormonów szczęścia. Inaczej patrzymy na świat. Częściej się śmiejemy. Przyciągamy ludzi pozytywnie nastawionych do świata. Zdobywamy uznanie szefa i współpracowników. Stajemy się dla nich inspiracją.

Nie uważam, podobnie jak Kamila Rowińska, że nie można odnieść sukcesu bez superfigury, bo brak rozmiaru S czy M można nadrobić urokiem osobistym, uśmiechem, doświadczeniem, wiedzą, żartem czy pracowitością. Ale na pewno w biznesie łatwiej osiągnąć sukces, będąc osobą zadbaną, która swoim ciałem daje sygnał, że jest osobą konsekwentną, o silnym charakterze, umiejącą zadbać o siebie… A więc zadbać też o innych.

Osoby, które uprawiają regularnie sport, charakteryzują się większą odpornością na stres. Kojarzą się z osobą godną naśladowania, silną, systematyczną. Osobą, którą po prostu warto zatrudnić i mieć w swoim zespole.

Powodzenie w biznesie

Konrad Gaca, autor książek motywacyjnych, specjalista żywieniowy, który odchudził tysiące Polaków powiedział w mojej książce “W realu i w sieci, czyli co jest ważne w biznesie i nie tylko”, że regularnie uprawiany sport może mieć ogromne znacznie nie tylko dla naszego zdrowia, ale także dla naszego powodzenia w biznesie.

– Jego wpływ podzieliłbym na dwie grupy: to, jak sport wpływa na nas samych, i to, jak kształtuje nasz obraz w oczach innych. Przede wszystkim regularnie uprawiana aktywność fizyczna to jeden z niezbędnych elementów służących naszemu zdrowiu i dobrej prezencji. Ludzie aktywni są zazwyczaj silniejsi, lepiej zbudowani oraz odporniejsi na choroby, ponieważ ich systemy obronne zahartowały się przez lata ćwiczeń fizycznych. Charakteryzują się także większą wytrzymałością na stres oraz wyższą efektywnością pracy. Wszystko dzięki systematycznemu dostarczaniu sobie endorfin, czyli tzw. hormonów szczęścia, które wytwarzają się w znacznej ilości m.in. podczas wysiłku fizycznego. – mówi Konrad Gaca.

– Płynąca z dobrego wyglądu oraz silnego organizmu satysfakcja przekłada się bezpośrednio na nasze poczucie własnej wartości. Jesteśmy wtedy spełnieni, świadomi swoich walorów i z energią podejmujemy nowe wyzwania. To z kolei łatwo daje się zauważać innym. W biznesie chcemy przecież współpracować z jednostkami silnymi i pewnymi, a sportowcy są zwykle postrzegani jako osoby atrakcyjne i systematyczne, ale także jako ludzie lubiący zdrową rywalizację, głodni sukcesu oraz skłonni do zachowywania dyscypliny. Te cechy są wyjątkowo pożądane w świecie biznesu. Pierwsze wrażenie często decyduje o tym, czy ktoś będzie chciał z nami współpracować. Warto więc zadbać o to, by sprawiać wrażenie człowieka energicznego i godnego zaufania, który panuje nad własnym życiem i ciałem, nie boi się nowych wyznań. Sport to zdecydowanie dobry sposób na wzmacnianie w sobie tych cech. – dodaje specjalista.

Do dzieła!

Bierzcie się zatem do pracy! Zapisujcie na siłownię, biegajcie, wyjdźcie na rower. Na początku znajomi będą pytać, po co to robisz. Później będą pytać, jak to zrobiłaś. A kiedy masz jeden z tych dni, w czasie których czujesz się, jakbyś miał jakiś ciężar na barkach… Zacznij robić przysiady. I pamiętaj: Zwycięzcą jest ten, który podnosi się wtedy, kiedy już nie może.

Ilona Adamska

fot. Lidia Skuza, Fotolia

2 komentarze
  1. Wygląd jest dla mnie bardzo ważny dlatego potrzebowałam wreszcie schudnąć dlatego zdecydowałam się na dietę cambridge która nie jest łatwa ale daje super efekty

Pozostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

I.D. MEDIA AGENCJA WYDAWNICZO-PROMOCYJNA

info@idmedia.pl
tel. +48 609 225 829


redakcja@ikmag.pl

 

Magazyn kobiet spełnionych,

Śledź na: