Świąteczne prezenty od fotografki Kat Piweckiej

Uznana fotografka gwiazd i dziennikarka podróżnicza Kat Piwecka oprócz tradycyjnych voucherów na sesje zdjęciowe i warsztaty fotograficzne, poleca książki i albumy fotograficzne swojego autorstwa.

 

 

 

 

Zima to idealny czas na zaplanowanie swoich podróży na 2022 rok. Jeśli myślicie o Portugalii, to idealnym prezentem świątecznym będzie album fotograficzny “In Love with Portugal” polskiej fotografki zakochanej od wielu lat w Portugalii. Kat Piwecka przez ostatnie 10 lat wielokrotnie przejechała całą Portugalię od południa aż po północ – zrobiła prawie 30 000 zdjęć, odwiedzając ponad 300 miejsc (miasta, wioski, plaże, zamki, pasma górskie, wyspy). W międzyczasie opublikowała ponad 20 artykułów o różnych regionach Portugalii w polskich i portugalskich magazynach, ale czuła, że to za mało i w ten sposób narodził się pomysł wydania albumu fotograficznego. Co ciekawe, fotografka podróżowała na drugi koniec Europy sama swoim polskim samochodem. Ponad 10 razy pokonała dystans 3000 kilometrów z Polski do Portugalii i z powrotem.

Album zatytułowała “In Love with Portugal”, bo to historia miłości opowiedziana pięknymi kolorowymi zdjęciami. Powodów do zakochania się w tym kraju miała mnóstwo:

  • sentymentalna Lizbona z zabytkowymi żółtymi tramwajami, wijącymi się pod górę brukowanymi uliczkami i melancholijnymi pieśniami fado,
  • klimatyczne Porto położone nad rzeką Douoro z licznymi piwnicami winnymi, tętniącą życiem nadrzeczną Ribeirą i pięknymi mostami,
  • wszechobecne ceramiczne płytki azulejos, które zdobią każdą niemal kamienicę i słynne kolorowe parasolki zawieszone nad ulicami,
  • dziesiątki kilometrów piaszczystych plaż i wydm na nieodkrytym jeszcze wybrzeżu Costa Vicentina ciągnącym się na południe od Lizbony aż do Przylądka Świętego Wincenta,
  • skaliste klify, zaciszne zatoczki i skały o najróżniejszych kształtach z tajemnymi tunelami prowadzącymi do dzikich plaż w Algarve,
  • urokliwe małe miasteczka z białymi domami ozdobionymi niebieskimi i żółtymi paskami w regionach Alentejo i Centro,
  • gigantyczne oceaniczne fale i raj dla surferów,
  • najpyszniejsze na świecie słodkości, cukiernia na każdym rogu i aromatyczna kawa popijana tak często, jak się tylko da.

 

Album w rozmiarze A4 zawiera ponad 330 stron kolorowych zdjęć najpiękniejszych miejsc, które warto odwiedzić podczas wyprawy do Portugalii. Autorka podzieliła go na 5 rozdziałów odpowiadających głównym regionom: Algarve, Alentejo, Lisboa, Centro i Norte. Album można zakupić w studio fotografki lub w jej sklepie internetowym www.katpiwecka.com.

Kolejną propozycją świąteczną dla wielbicieli czarno-białej fotografii jest ekskluzywny album z portretami gwiazd i inspirujących osobowości, podsumowujący 10 lat pracy fotografki. Na przełomie 2019 i 2020 roku Kat Piwecka obchodziła wielki jubileusz 10-lecia pracy twórczej. Z tej okazji artystka przygotowała wystawę kobiecych portretów #photographedbyKatPiwecka oraz wydała ekskluzywny album pod tym samym tytułem. W albumie zamieściła sesje gwiazd i inspirujących osobistości – prawie 60 sesji na 400 stronach! W albumie znalazły się zarówno sesje aktorek – Tamary Arciuch, Jadwigi Gryn, Pauliny Holtz, Karoliny Nowakowskiej, Joasi Sydor, Andżeliki Piechowiak, Hani Konarowskiej, Joasi Jabłczyńskiej, Olgi Borys, Agnieszki Kawiorskiej, Anity Sokołowskiej, Kamili Kamińskiej, Kasi Pakosińskiej, Kasi Dąbrowskiej, Ani Powierzy, Magdy Emilianowicz, jak i dziennikarek i osobowości telewizyjnych takich jak: Beata Sadowska, Ania Matusiak-Rześniowiecka, Kasia Zdanowicz, Ania Jędrzejowska, Ania Dec, Ania Lucińska, Ania Popek, Beata Chmielowska-Olech, Dorota Gardias, Ania Kalczyńska.

Zamieściła także kilka sesji męskich – piękna sesja na czterdzieste urodziny Stefano Terrazzino zrealizowana w jego rodzinnym mieście na Sycylii, przesympatyczny Bartek Kasprzykowski oraz najsłynniejszy psycholog w Polsce – Mateusz Grzesiak. Jest także kilka sesji pięknych par – narzeczeńskie zdjęcia Beaty Pawlikowskiej i Danniego Murdocka, gorąca sesja na plaży Ewy Szabatin z jej portugalskim mężem, Tamara i Bartek robiący sobie selfie. Są także słynni malarze – polska malarka Mariola Landowska, która żyje pomiędzy Lizboną a Brazylią, Dominik Jasiński sfotografowany w atelier przy swoim portugalskim domu oraz ilustratorka mody Ania Halarewicz na tle ściany ze swoimi dziełami. Są inspirujące kobiety i autorki książek – Kamila Rowińska i dr Iliana Ramirez. Do tego doszły też sesje portugalskich gwiazd – fadista Pedro Moutinho, dwie największe gwiazdy sportu (zaraz po Ronaldo) Joana Schenker i Patricia Mamona, pisarz Jose Micard Teixeira, którego słowa “Mam dość …” cytuje cały świat, czy też prezenter  najpopularniejszej stacji radiowej Jose Coimbra. Album powstał dzięki sugestii polskiej ikony mody, aktorki i modelki Heleny Norowicz, którą możemy zobaczyć na okładce albumu. To ona w trakcie sesji zasugerowała fotografce – obok przygotowania wystawy – stworzenie także  jubileuszowego albumu. “Jestem zachwycona stylem i sposobem pracy Pani Katarzyny. Na planie zdjęciowym tworzy świetną atmosferę. Praca z nią to prawdziwa przyjemność. Zdjęcia są piękne i wyraziste. Pani Katarzyna potrafi dostrzec to, czego inni nie dostrzegają. Perspektywa pojawienia się tego albumu wpływa pozytywnie na moje myślenie i odczucia! Jestem bardzo wdzięczna!”.

Najnowszą pozycją wydaną przez fotografkę jest pierwszy w Polsce podręcznik z marketingu dla fotografów połączony z inspirującą historią fotografki „Od fotografki rodzinnej do fotografki gwiazd”, w którym autorka zdradza sekret swojego sukcesu. W książce fotografka przedstawia model rozwoju biznesu fotograficznego na przykładzie 12-letniej działalności swojego studia. “MÓJ SUKCES to przede wszystkim wielka pasja, ciężka praca i ogromna determinacja oparta na 5 filarach: silna marka osobista, indywidualny styl fotografii, trwałe relacje z klientem, efektywny marketing-mix oraz nieustanny rozwój osobisty i zawodowy.” Czytelnik dostaje zestaw narzędzi marketingowych idealnych dla działalności fotograficznej wraz ze szczegółowym omówieniem każdego z nich. Całość przeplatana jest bardzo osobistymi uwagami autorki, pokazującymi zarówno kulisy sukcesów, jak i jej zmagania, popełniane błędy oraz ciężkie chwile. To prawdziwa historia kobiety-fotografki i MUST HAVE każdego fotografa!

Książki i albumy można zakupić w studio fotografki lub w jej sklepie internetowym www.katpiwecka.com.

 

 

Nikt jeszcze nie skomentował

Pozostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

I.D. MEDIA AGENCJA WYDAWNICZO-PROMOCYJNA

info@idmedia.pl
tel. +48 609 225 829


redakcja@ikmag.pl

 

Magazyn kobiet spełnionych,

Śledź na: