Świąteczne podróżowanie w sposób oszczędny i elastyczny

Święta oznaczają wzmożony ruch na drogach, ale również większe zainteresowanie ofertami wypożyczalni. Wynajem samochodu wydaje się naturalny w przypadku osób przylatujących na święta z zagranicy. Jednak rosnąca liczba miejscowości, do których nie dojeżdża transport publiczny lub nieprzygotowanie własnego auta do jazdy zimą powodują, że wypożyczalnie zyskują przed świętami nowych klientów. Jak przekonują eksperci Avis, auto z wypożyczalni to nie tylko bezpieczeństwo, ale również elastyczność i oszczędność czasu. A tego ostatniego w okresie świątecznym szczególnie brakuje.

 

 

 

Gotowy do podróżowania autem zimą?

Jazda autem w zimowych warunkach wymaga odpowiedniego przygotowania. Gdy tylko spadnie pierwszy śnieg, przed punktami wymiany opon tworzą się kolejki. Jednak, jak wynika z najnowszych statystyk, około 40% kierowców[1] nie zmienia przed zimą ogumienia w samochodzie. Kontrola stanu akumulatora, wymiana płynu do spryskiwaczy czy zakup akcesoriów do odśnieżania to kolejne punkty na liście odpowiedzialnego kierowcy. Wiele osób odwleka te obowiązki na później, co w konsekwencji prowadzi do wniosku, że auto nie nadaje się do wyjazdu.

W takich sytuacjach przed świętami warto pomyśleć o kilkudniowym wynajmie auta, gotowego na podróż w trudnych warunkach. Dzięki temu można oszczędzić mnóstwo cennego czasu, a może nawet i pieniędzy.

– Ludzie chcą podróżować w sposób oszczędny i elastyczny – zwłaszcza zimą. Z naszych obserwacji wynika, że szczególnie poszukiwane są nowoczesne samochody z nielimitowanym przebiegiem w okresie wynajmu, które spełniają wszelkie normy bezpieczeństwa. Jest to szczególnie istotne późną jesienią i zimą, gdy wielu kierowców zapomina o odpowiednim przygotowaniu własnego auta do warunków panujących na drodze – podkreśla Sascha Hümmerich, dyrektor generalny Avis Budget Group na Polskę, Czechy, Austrię i Szwajcarię. Ponadto, w okresie świątecznym może przydać się większy pojazd, który pomieści nie tylko rodzinę w komplecie, ale również walizki i świąteczne prezenty – wystarczy wybrać odpowiednią kategorię pojazdu.

Święta poza domem?

W Polsce rośnie liczba miejscowości do których nie dojeżdża żaden publiczny środek transportu. Ten negatywny trend powoduje również większe zainteresowanie posiadaniem własnego auta lub korzystaniem z ofert wypożyczalni. Przed świętami warto pomyśleć o krótkoterminowym wynajmie komfortowego pojazdu, którym dostaniemy się niemal wszędzie, robiąc rodzinie niespodziankę. Gdyby jednak pomysł na wyjazd miał z jakichś względów się nie udać, warto wybrać wypożyczalnię, która uszanuję nagłą zmianę planów.

– Klienci potrafią zmieniać przedświąteczne plany w ostatniej chwili. Dlatego dbamy o elastyczność i oferujemy pełny zwrot pieniędzy do 48 godzin przed dniem rozpoczęcia wynajmu. Dzięki temu klienci mogą czuć się pewnie nawet w przypadku nagłej zmiany planów – podkreśla Sascha Hümmerich. Jak wynika z badania Black Red White, w zeszłym roku już co piąty Polak planował wyjechać na święta i spędzić je poza domem[2]. Taki trend również sprzyja zwiększonemu ruchowi w wypożyczalniach.

Planujesz święta w Polsce?

Podróżujący z zagranicy z pewnością wiedzą, że na lotniskach będzie tłoczno. To samo spotka ich, gdy dolecą do kraju i zdecydują się wybrać najbardziej popularne połączenia transportu publicznego. Przepełnione perony, opóźnione pociągi czy autobusy to niektóre z możliwych scenariuszy. Czy zatem nie wygodniej byłoby prosto z samolotu czy stacji kolejowej odebrać kluczyki i wsiąść do samochodu?

– W naszym przypadku zaraz po dokonaniu rezerwacji wystarczy zarejestrować się przez QuickPass, aby znacznie szybciej uzyskać dostęp do auta i zacząć realizację planów. Rozwiązanie to umożliwia odprawienie samochodu online jeszcze przed rozpoczęciem wynajmu. Dzięki temu wynajmujący pojazd oszczędza mnóstwo cennego czasu, nie martwiąc się kolejkami – dodaje Sascha Hümmerich.

Warto wspomnieć, że w badaniu przeprowadzonym przez Avis, aż 42% Amerykanów polskiego pochodzenia deklarowało, że w 2022 roku odwiedzi Polskę. Niemal połowa z nich używa aut z wypożyczalni, a większość jako powód przyjazdu do ojczyzny podaje chęć podtrzymania kontaktu z rodziną. Udane święta? Tylko wśród najbliższych.

Więcej informacji o planowaniu świątecznych wyjazdów autem z wypożyczalni znajdziesz na stronie www.avis.pl.

[1] Czy trzeba wymienić opony na zimowe? Policja może wystawić mandat – o2 – Serce Internetu

[2] https://www.brw.pl/blog/swiateczne-zwyczaje-polakow-raport-2021/

Nikt jeszcze nie skomentował

Pozostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

I.D. MEDIA AGENCJA WYDAWNICZO-PROMOCYJNA

info@idmedia.pl
tel. +48 609 225 829


redakcja@ikmag.pl

 

Magazyn kobiet spełnionych,

Śledź na: