Świadomość w związkach

Związek jest niezwykle angażującą relacją. Wymaga otworzenia się na drugą osobę, bezwzględnej szczerości i stałego kontaktu. Jest to ważna część życia każdego z nas, bo wszyscy pragniemy czuć się kochani i potrzebni. Związki wpływają na nasze codzienne życie i samopoczucie. Potrafią dodać nam skrzydeł, ale również je podciąć. Niestety w Polsce dochodzi do coraz większej liczby rozwodów. Według Głównego Urzędu Statystycznego tylko w 2020 roku doszło do 51.164 rozwodów. Jaka jest tego przyczyna?

 

 

 

 

Powody rozpadów związków

„Nie dopasowaliśmy się charakterami” to najczęstsza argumentacja rozwodników. Oczywiście nie w każdym przypadku ma miejsce taka sytuacja. Jednak większość powodów rozstań sprowadza się do tego stwierdzenia, które jest bardzo ogólne. W nim może zawierać się tak naprawdę wszystko. Po głębszej analizie można wyróżnić kilka najczęstszych przyczyn rozpadów związków. Należą do nich m.in.: brak poczucia bezpieczeństwa, nieinteresowanie się partnerem, popadanie w skrajności czy brak rozmowy o własnych potrzebach. Wiele z tych czynników jest ze sobą powiązanych i jeden powód wynika z drugiego. Brak rozmowy o emocjach i potrzebach, skutkuje niezrozumieniem drugiej osoby, a to prowadzi do braku bezpieczeństwa. Te powody mają jeden wspólny fundament – brak własnej świadomości, która na dłuższą metę, jest kluczowa w budowaniu zdrowej relacji.

Świadomość kluczem do szczęśliwego związku?

Choć dla niektórych może wydawać się to oczywistą oczywistością, świadomość jest jedną z najważniejszych podstaw w związku. Razem ze szczerością i uczuciem miłości tworzy fundament zdrowej relacji. Świadomość w związku, jest związana z posiadaniem wiedzy o sobie i chęci rozumienia procesów poznawczych, które mają miejsce w relacji. Mówiąc prościej, osoba musi być świadoma swoich potrzeb oraz być żywo zainteresowana swoim partnerem. Mieć ochotę zgłębienia jego zachowań, emocji i sposobów w jaki reaguje na najróżniejsze zachowania. Związek, w którym obie strony są świadome siebie oraz partnera, ma znacznie większą szansę na bycie udanym. Taka relacja ma przestrzeń na ciągłą pracę i doskonalenie się. O takim podejściu do związków mówi Dawid Świstek – polski przedsiębiorca i twórca internetowy, który stworzył pojęcie Haxtera, wpisujące się w założenia świadomego związku.

– Kluczem do szczęśliwego związku jest świadomość. Często związki nie mają porządnego fundamentu. Natomiast, jeżeli obie strony są świadome swoich potrzeb oraz emocji, i następuje wymiana tych informacji, ta relacja jest po prostu silna. Gdy jesteśmy świadomi, stajemy się ciekawi siebie, obserwujemy swoje zachowanie, staramy się zrozumieć drugą stronę i zadajemy sobie pytanie: „Dlaczego ta osoba się tak zachowała?”. W świadomości w związku chodzi również o dostrzeganie własnych błędów i umiejętność ich poprawy. Taka postawa pozwala na samodoskonalenie siebie, dzięki czemu związek na tym korzysta. – mówi Dawid Świstek.

Kim jest Haxter?

Haxter jest nowym pojęciem stworzonym przez Dawida Świstka. Haxter to zbiór cech osobowości opisujących świadomego mężczyznę. Patrzy szeroko na otaczający go świat i jest w stanie dostrzec prawdę o rzeczywistości bez ulegania własnym emocjom. Ma swoje własne zdanie i nie popada w skrajności. Kluczową cechą Haxtera jest jego podejście do relacji z kobietami. Chce zrozumieć i dobrze je poznać, aby cały czas rozwijać związek. Haxter buduje trwałe relacje dzięki świadomości swoich potrzeb i emocji. Haxterskie podejście pokazuje jak można rozmawiać otwarcie o emocjach i jednocześnie być męskim.

Dawid Świstek jest pierwszym polskim Haxterem oraz twórcą tego pojęcia. Wszystko rozpoczęło się od założenia profilu na TikToku @polski_haxter w marcu 2021. Zaczął dzielić się swoimi przemyśleniami na temat relacji damsko-męskich. W zaledwie 2,5 miesiąca zbudował wokół swojej marki społeczność 100.000 osób chcących budować świadomie związki, a jego filmy zostały odtworzone ponad 62.000.000 razy. Oglądają go zarówno kobiety, jak i mężczyźni, którzy chcą coś zmienić w swoich związkach. Obserwując historie swoich odbiorców, doszedł do wniosku, że w Polsce brakuje pojęcia określającego świadomego mężczyznę, zaangażowanego w swój związek. W ten sposób powstało pojęcie „Haxter”.

Dawid Świstek – ekspert od relacji damsko-męskich, przedsiębiorca, autor książek i osiągający niezwykłe sukcesy TikToker.

Dawid Świstek jest niezwykle charyzmatycznym mówcą. Przez ostatnie kilka lat występując na wielu konferencjach uzyskiwał najliczniejsze nagrody publiczności oraz dzielił scenę z wieloma gwiazdami z Polski i świata m.in.: Brian Tracy, Kevin Hogan, Mateusz Grzesiak czy Marcin Prokop. Obecnie rozpoczął również działalność na TikToku, zakładając profil @polski_haxter. W swoich filmach porusza szeroką perspektywę relacji damsko-męskich promując jednocześnie nowoczesny model świadomego mężczyzny o nazwie: „Haxter”. Jego działalność została doceniona przez liczne grono obserwatorów (ponad 284.000), zdobywając przy tym ogromne zasięgi (ponad 62.000.000 wyświetleń filmów). Profil @polski_haxter każdego dnia angażuje do szerokiej dyskusji na temat relacji, czego efektem są dziesiątki tysięcy komentarzy i udostępnień jego filmów.

Nikt jeszcze nie skomentował

Pozostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

I.D. MEDIA AGENCJA WYDAWNICZO-PROMOCYJNA

info@idmedia.pl
tel. +48 609 225 829


redakcja@ikmag.pl

 

Magazyn kobiet spełnionych,

Śledź na: