Stań po stronie kobiet! Wesprzyj Fundusz Przeciw Przemocy w Światowy Dzień Feministek

Ponad 90% osób dotkniętych przemocą seksualną w Polsce to kobiety. Są one najbardziej narażone na gwałt, który jest najbardziej traumatycznym doświadczeniem, dlatego powstaje specjalny Fundusz Fundacji Feminoteka. Stań dziś po stronie kobiet i wesprzyj zbiórkę!

 

 

 

7 listopada obchodzimy Światowy Dzień Feministek. W ostatnich latach powstaje coraz więcej organizacji pozarządowych, które wspierają kobiety. Jedną z nich jest Fundacja Feminoteka, która pomaga kobietom doświadczającym przemocy seksualnej.

Fundusz Przeciwprzemocowy pozwala szybko i bez zbędnych formalności wspierać kobiety, które doświadczyły gwałtu. Mogą one liczyć m.in. na pomoc prawną, opiekę psychologa oraz opłatę leków i podstawowych opłat. Tylko w 2021 roku dzięki zebranym funduszom na Pomagam.pl, Feminoteka wsparła 15 kobiet.

– Przemoc często pozostawia głębokie ślady w psychice osób, które jej doświadczyły. Psychologia i psychiatria coraz częściej dostrzegają, że bardzo wiele problemów psychicznych, a często także fizycznych dolegliwości, ma swoje źródło w przeżytej przemocy i urazach psychicznych. – mówi psycholożka Katarzyna Nowakowska na stronie Fundacji Feminoteka.

Kobiety doświadczające przemocy seksualnej można wesprzeć, wpłacając pieniądze na internetową zbiórkę Feminoteki. Celem jest zebranie 100 tysięcy złotych.

Linki do zbiórki: https://pomagam.pl/funduszfeminoteki

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w trudnych chwilach, realizację projektów społecznych i kulturalnych. Od grudnia 2021 roku przy portalu działa Fundacja Pomagam.pl.

 

Widget do wklejenia na stronę: <iframe frameborder=”0″ width=”430″ height=”500″ scrolling=”no” src=”https://pomagam.pl/funduszfeminoteki/widget/large/”></iframe>

Kontakt dla mediów: media@pomagam.pl

Nikt jeszcze nie skomentował

Pozostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

I.D. MEDIA AGENCJA WYDAWNICZO-PROMOCYJNA

info@idmedia.pl
tel. +48 609 225 829


redakcja@ikmag.pl

 

Magazyn kobiet spełnionych,

Śledź na: