Spędzony razem czas w pięknej oprawie – najlepszy prezent na Dzień Matki

Bycie mamą to praca na pełny etat, która wymaga mnóstwa poświęceń i wyrzeczeń, o czym często przekonujemy się dopiero wówczas, gdy sami zostajemy rodzicami. Nic więc dziwnego, że jako już dorosłe dzieci chcemy wyrazić swojej mamie wdzięczność i pokazać jak bardzo doceniamy wszystko co dla nas w życiu zrobiła. Podziękowanie możemy okazać na wiele różnych sposobów, oto kilka propozycji.

 

 

Dzień Matki to wyjątkowe święto. Tego dnia dzieci zwyczajowo obdarowują swoje mamy prezentami, a w szkołach i przedszkolach odbywają się specjalne akademie, podczas których maluchy tańczą, śpiewają i recytują wierszyki dla swoich mam. Jako prezent na Dzień Matki młodsze dzieci najczęściej wręczają swoim mamom własnoręcznie wykonane laurki, starsze bukiety kwiatów i czekoladki. A co podarować swojej mamie jako prezent na Dzień Matki, kiedy jest się już dorosłym?

Z wiekiem człowiek coraz mniejszą wagę przywiązuje do przedmiotów, a coraz bardziej zaczyna doceniać chwile spędzone z bliskimi. Dlatego jeśli Twoja mama na pytanie, co by chciała dostać na Dzień Matki, odpowiada, że nic i wystarczy jej sama Twoja obecność, to uwierz, że najprawdopodobniej tak właśnie jest. Zamiast więc wertować Internet w poszukiwaniu inspiracji co kupić na Dzień Mamy i wybierać na siłę przedmiot, który być może nigdy się mamie do niczego nie przyda, podaruj jej najcenniejszy prezent – swój czas. Najlepiej w wyjątkowej oprawie.

Nawet jeśli mieszkacie blisko siebie i widujecie się praktycznie na co dzień, w Dzień Mamy i tak warto wygospodarować chwilę czasu, który będziecie mogli spędzić razem. W końcu rozmowa w biegu o codziennych sprawunkach to nie to samo co wspólne wyjście do kina czy spróbowanie razem czegoś zupełnie nowego. Dlatego warto podkreślić szczególny charakter tego dnia i zadbać by był on inny niż wszystkie.

– Dzień Matki to dobra okazja by zabrać mamę do kawiarni i na spokojnie porozmawiać przy ciastku i kawie. Albo zjeść razem kolację w restauracji – jej ulubionej lub takiej, którą zawsze chciała odwiedzić. Można też wybrać się wspólnie do SPA na odprężający masaż czy zapisać się na kurs sushi, o którym marzyliście od dawna. Jak dowodzą badania tego typu prezenty oparte na przeżywaniu i doświadczeniach, nie tylko na dłużej zapadają w pamięć, ale też dają większe i bardziej długotrwałe poczucie szczęścia niż tradycyjne prezenty materialne. Co więcej, pozwolą  miło spędzić czas ze swoją mamą i zacieśnić łączącą Was relację. – wyjaśnia Anna Wais z serwisu Prezentmarzeń.

Prezenty w formie przeżyć to cały wachlarz atrakcji, wśród których każdy znajdzie emocje na miarę swoich potrzeb. Poczynając od szerokiej gamy zabiegów kosmetycznych i relaksujących masaży, przez weekendowe wyjazdy we dwoje oraz ciekawe i rozwijające warsztaty i kursy z różnych dziedzin, aż po kursy taneczne, zajęcia sportowe, przejażdżki sportowymi autami i pełne adrenaliny sporty ekstremalne takie jak skok ze spadochronem. Dzięki tej dużej różnorodności z łatwością można znaleźć niezapomniany prezent na Dzień Mamy, dostosowując go do jej wieku, stanu zdrowia, poziomu aktywności i zainteresowań. Pozytywne emocje, jakich dostarczają prezenty w formie przeżyć są silnym nośnikiem wspomnień, co sprawia, że tego typu upominki na dłużej pozostają w pamięci, stając się podstawą pięknych wspomnień na lata.

– Tuż przed Dniem Matki sklepowe półki i witryny wypełniają się koszami kwiatów i pudełkami czekoladek. Można je kupić praktycznie wszędzie – w każdym markecie i na stacji benzynowej. Nic więc dziwnego, że wiele osób pójdzie na skróty i właśnie taki prezent na Dzień Mamy wybierze. Jeśli jednak chcesz sprawić swojej mamie prawdziwą radość, warto wykazać się większym zaangażowaniem i podarować jej oryginalny prezent na Dzień Mamy. Voucher do SPA, dzięki któremu mama będzie mogła w końcu odpocząć, zadbać o swój wygląd i dobre samopoczucie. Emocjonujący lot motoparalotnią, który pozwoli jej przeżyć niezapomnianą przygodę i spełnić marzenia o lataniu. A może idealnie dopasowana do potrzeb torebka, stworzona od początku do końca według własnego projektu, której będą zazdrościć mamie wszystkie koleżanki? Możliwości jest mnóstwo.- dodaje Anna Wais z serwisu Prezentmarzeń.

Ważne jest jednak to, aby prezent nie był szablonowy. Mama jest osobą, która przez wiele lat dbała, aby nie stała się nam jakakolwiek krzywda i abyśmy nie zeszli na złą drogę. Mimo że wiele z jej działań i rad odbieraliśmy jako próby ograniczenia naszej wolności, to po latach zrozumieliśmy albo dopiero zrozumiemy, że to wszystko było uzasadnione. Warto zatem podarować rodzicielce coś naprawdę wyjątkowego, prosto z serca.

Nikt jeszcze nie skomentował

Pozostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

I.D. MEDIA AGENCJA WYDAWNICZO-PROMOCYJNA

info@idmedia.pl
tel. +48 609 225 829


redakcja@ikmag.pl

 

Magazyn kobiet spełnionych,

Śledź na: