René Furterer wprowadza nowe gamy produktów do pielęgnacji włosów

Materiał
Prasowy

Obecnie 40% Europejek deklaruje, że ma włosy suche lub bardzo suche *. Opinia ta ukazuje, że różne są potrzeby i oczekiwania dotyczące pielęgnacji takiego rodzaju włosów. Marka René Furterer – ekspert w naturalnej pielęgnacji włosów od 60-ciu lat – rzuca nowe światło na pielęgnację włosów suchych i bardzo suchych. I wprowadza nowe gamy do pielęgnacji biorąc pod uwagę aspekt zmian zachodzących na całej długości włosów – od warstwy zewnętrznej do jego rdzenia, wprowadzając nowe gamy do pielęgnacji.

 

Na powierzchni włosa oraz skóry głowy znajduje się cienki film hydrolipidowy, pełniący podwójną funkcję – chroni przed zewnętrznymi czynnikami stresogennymi, a także zapobiega utracie cennych składników nawilżających i odżywczych. Cement międzykomórkowy, znajdujący się w wewnętrznej warstwie, zapewnia spójność łusek włosa na jego powierzchni. Na głębszym poziomie, w rdzeniu włosa, znajduje się budulec włosa – włókna keratyny.

ZDROWE WŁOSY:

Są błyszczące i miękkie w dotyku. Pokrywający je film hydrolipidowy chroni przed czynnikami stresogennymi, utrzymuje właściwe nawilżenie i zatrzymuje składniki odżywcze wewnątrz włosów.

SUCHE WŁOSY:

Uszkodzony działaniem agresywnych czynników zewnętrznych, film hydrolipidowy traci swoją efektywność działania. Cement międzykomórkowy nie zapewnia dłużej spójności między łuskami włosa, które zaczynają odstawać. Włosy tracą wewnętrzne zasoby wody.

BARDZO SUCHE WŁOSY:

Brak filmu hydrolipidowego chroniącego włosy, wpływa na funkcje ochronne. Cement międzykomórkowy jest zmieniony, a poluzowane łuski włosa mogą nawet odpadać. Obnażony włos traci nie tylko wodę, ale także cenne lipidy, istotne dla zdrowia włosów. Wewnątrz rdzenia włosa, keratyna zaczyna być krucha. Włos jest bardzo suchy, a skóra głowy sprawia wrażenie, jakby była „napięta”.

CZEGO PRAGNĄ KOBIETY?

Kobiety postrzegają suche włosy głownie jako problem estetyczny. Przekłada się to na ich oczekiwania – chcą mieć piękne włosy. Ich pragnieniem jest, aby pasma ponownie były miękkie i lśniące oraz łatwo się rozczesywały. Czego się obawiają sięgając po pielęgnację? Bogate produkty odżywcze mogą nadmiernie obciążać włosy. Oczywiście, stosunek do pielęgnacji różni się w zależności od osoby, ale większość z nich ma świadomość, że chodzi także o zdrowie włosów. Oczekując intensywnego odżywienia, wyobrażają sobie bogatą w składniki odżywcze pielęgnację. Będąc wyczulonym na przyjemność stosowania, poszukują cennych i gładkich konsystencji z otulającym zapachem, aby zanurzyć się emocjonalnie w rytuale piękna będącym podróżą do serca pielęgnacji.

René Furterer wychodząc naprzeciw oczekiwaniom związanym z suchymi włosami, dla poszukiwaczek piękna, stworzył nową linię Karité Hydra. Nawilżające formuły zwierają olej Shea oraz kompleks Cimentrio, aby wzmacniać płaszcz hydrolipidowy, zapewniać lepszą ochronę przed czynnikami stresogennymi oraz zapewnić optymalne nawilżenie bez obciążania włosów.

Lekkie i soczyste konsystencje wnikają w głąb włosów, które pozostają świeże i pachną delikatnie nutami cytrusów i białych kwiatów.

CIMENTRIO – OPATENTOWANY KOMPLEKS RENÉ FURTERER

Cimetrio to bogaty w białka i lipidy naturalny składnik otrzymywany z soi. Odbudowuje strukturę włosa i zapewnia jego odpowiedni poziom nawilżenia. Widocznie poprawia jakość włosów, poprzez wypełnianie pęknięć i rozdwajających się końcówek.

OLEJ SHEA

W jaki sposób optymalnie wykorzystać dla piękną włosów olejek Shea, ale jednocześnie ich nie obciążać? Eksperci Rene Furterer, zastosowali całą swoja wiedzę i doświadczenie, aby znaleźć idealne rozwiązanie. Po wyselekcjonowaniu najlepszego połączenia składników aktywnych – olejku Shea oraz Cimentrio, z sukcesem dostosowali technologię, która zapewnia suchym włosom odpowiednią dawkę lipidów w celu optymalnego nawilżania. Rezultaty – widoczne i odczuwalne: kobiety doświadczają tego cudownego poczucia pewności siebie, dzięki subtelnym, błyszczącym, sprężystym włosom z nieoczekiwanym poczuciem lekkości.

KARITÉ NUTRI – ODŻYWCZY RYTUAŁ
BARDZO SUCHE WŁOSY
SPRĘŻYSTOŚĆ, KOMFORT, INTENSYWNOŚĆ

Wraz z gamą KARITÉ NUTRI, marka René Furterer wykorzystała cała swoją wiedzę i doświadczenie w pielęgnacji włosów bardzo suchych i stworzyła formuły, które mają je chronić, nawilżać i odżywiać od środka.

Nowe produkty zawierają olejek Shea, masło Karite, kompleks Cimetrio oraz mikroproteiny zbóż, w formułach odbudowujących film hydrolipidowy. Dzięki temu odnawiają zapasy lipidów potrzebne suchej skórze głowy oraz we wnętrzu włosa i wzmacniają włókna keratyny. Otulające konsystencje pozwalają zanurzyć się w przyjemności, a miękkie i kojące nuty zapachowe nadają włosom zapach perfum.
MIKROPROTEINY ZBOŻA wypełniają ubytki między łuskami włókna, zagęszczając i poprawiając strukturę włosa. Dzięki podobnej budowie jak włos, wnikają, z do jego rdzenia, wzmacniając włókna keratyny.

 

INTENSYWNIE ODŻYWIAJĄCY SZAMPON

POJEMNOŚĆ: 200 ml; CENA: 62 PLN

Formuła zawiera 12% odżywczych olejów wraz z masłem Karité z etyką. Intensywnie odżywia skórę głowy i odbudowuje zniszczone włókno włosa na całej długości. Włosy odzyskują elastyczność, stają się aksamitne i nabierają połysku. Łatwo się rozczesują, są miękkie i pełne życia.

 

INTENSYWNIE ODŻYWIAJĄCA MASKA

POJEMNOŚĆ: 200 ml; CENA: 160 PLN

Formuła o udowodnionej skuteczności dogłębnie regeneruje zniszczone włosy na całej długości. Dzięki unikalnemu połączeniu oleju Shea, masła Karité i składników aktywnych zawierających pektyny pigwy, mocno odżywione włosy natychmiast odzyskują miękkość i blask. Włókno włosa jest odbudowane i chronione. Włosy są jedwabiście błyszczące i łatwo

 

INTENSYWNIE ODŻYWIAJĄCA ODŻYWKA – BEZ SPŁUKIWANIA

POJEMNOŚĆ: 200 ml; CENA: 76,5 PLN

 

Ultar-odżywcza, lekka, kremowo-żelowa konsystencja odżywki bez spłukiwania z łatwością rozprowadza się na włosach, dogłębnie je regenerując. Doskonale zrównoważona formuła, dzięki nowoczesnej technologii odżywia włosy od środka, jednoczeni nie obciążając ich. Włosy staja się jedwabiście miękkie, błyszczące i zdrowe. Łatwo się rozczesują.

 

*Źródło: Beauty Care Women 2012.

Nikt jeszcze nie skomentował

Pozostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

I.D. MEDIA AGENCJA WYDAWNICZO-PROMOCYJNA

info@idmedia.pl
tel. +48 609 225 829


redakcja@ikmag.pl

 

Magazyn kobiet spełnionych,

Śledź na: