Renata Fory: Kobiety to prawdziwe lwice biznesu!

– Kobiety to lwice biznesu, działamy schematycznie i sukcesywnie. Naszą siłą jest również intuicja oraz niezawodna inteligencja emocjonalna, która pomaga nam w każdej sferze życia, czy to prywatnej czy biznesowej. – mówi Renata Fory, pionierka w branży pośrednictwa opieki osób starszych w Niemczech. Właścicielka firmy SenioCare24 istniejącej na rynku już od 17 lat.

 

 

Czym się zajmujesz na co dzień? Jaka jest Twoja filozofia prowadzenia biznesu?

Jestem założycielką i właścicielką SenioCare24. Prowadzę firmę od wielu lat. Początki nie były łatwe: biuro w domu, wielogodzinna ciężka praca i determinacja w dążeniu do osiągnięcia sukcesu. Na co dzień jestem szczęśliwą mamą i żoną. Ubóstwiam fitness, który pomaga mi w utrzymaniu równowagi psychofizycznej, oraz wspólne gotowanie i pieczenie ciast z moją córką.

Na czym polega wyjątkowość Twojego biznesu? Czym się wyróżniasz na tle konkurencji?

SenioCare24 jest wyjątkowe ze względu na niezwykły zespół pracowników. Nasz team został starannie dobrany. Cały czas się rozwijamy, prowadzimy szkolenia i treningi. Naszym celem jest dostarczanie najlepszej obsługi w sposób naturalny i nieprzymuszony. Dokładamy wszelkich starań, aby klient był usatysfakcjonowany przez cały okres współpracy, nie tylko na początku. Podchodzimy do każdego bardzo indywidualnie, realizujemy wszystkie wymogi, nawet te, które wykraczają poza ustalenia umowy. Namacalnym dowodem naszego profesjonalizmu jest certyfikat Stiftung Warentest, niemieckiej fundacji zajmującej się oceną jakości produktów i usług, która wysoko oceniła zarówno nasze usługi (uznając je za niezwykle konkurencyjne), jak i naszą komunikację z klientem oraz pracę opiekunek, które z nami współpracują.

Czy pasja może być sposobem na biznes?

Pasja w każdym aspekcie życia jest niezwykle ważna. W biznesie oznacza, że codzienna praca przestaje być przykrym obowiązkiem, a staje się przyjemnością. Istotna jest cierpliwość, determinacja i odwaga.

Czy Twoja działalność biznesowa powstała z pasji, czy raczej z chłodnej kalkulacji?

SenioCare24 powstało z pasji i chęci pomocy innym. Kiedy ma się chęci i określony cel można odnieść wielki sukces, a co za tym idzie – korzyści finansowe. Uważam, że pasja bardzo pomaga w osiąganiu zamierzonego celu.

Czym dla Ciebie jest pasja? Masz jej własną, prywatną definicję?

Pasja ma ogromne znaczenie dla jakości naszego życia, podobnie zresztą jak nasze talenty. Problem najczęściej polega na tym, że ludzie szukają pasji w czymś, co jest na zewnątrz. Tymczasem pasja jest tym, co jest w środku, co płynie z naszego wnętrza. Jest jednocześnie wyrzeczeniem i miłością. Miłością, ponieważ nie możesz bez niej żyć, i wyrzeczeniem, bo rezygnujesz dla niej z innych przyjemności. Mając pasję, działasz pomimo zmęczenia.

Czy biznes bez pasji ma szansę na sukces?

Biznes bez pasji może istnieć, ale nie będzie miał dobrych opinii i nie pozostanie w pamięci klientów. To taki twór bez duszy. Na świecie istnieje wiele korporacji i koncernów działających na wielką skalę, które dla przeciętnego człowieka znaczą niewiele. Moim celem jest bardzo osobiste i czułe podejście do klienta. Chcę być dla niego ważna i dobrze zapamiętana.

Co daje Ci poczucie spełnienia i sprawia, że chce Ci się żyć, działać, pracować?

Satysfakcja klienta oraz chęć niesienia pomocy dają mi poczucia całkowitego spełnienia. SenioCare24 to nie tylko firma, to także miejsce pracy i drugi dom dla mojej wspaniałej drużyny pracowników. Świadomość, że się spełniają zawodowo i są chętni do działania, daje mi ogromne pokłady energii i motywuje do dalszego działania. W życiu prywatnym doceniam chwile, drobiazgi. Skupiam się na pozytywach.

Jakimi wartościami kierujesz się w życiu?

Na pierwszym miejscu jest moja rodzina i zdrowie. Zaraz za tym pojawia się szacunek dla innych, słuchanie ze zrozumieniem i pomoc, bo każdy zasługuje na pomocną dłoń.

Co jest największą siłą kobiet, nie tylko w biznesie?

Energia, solidarność i systematyczność w działaniu. Kobiety to lwice biznesu, działamy schematycznie i sukcesywnie. Naszą siłą jest również intuicja oraz niezawodna inteligencja emocjonalna, która pomaga nam w każdej sferze życia, czy to prywatnej czy biznesowej.

Wiara w to, co się robi, ciężka praca, pokora, kreatywność – to dobry przepis na sukces. Jaka jest Twoja definicja sukcesu?

Od dawna kieruję się alfabetem sukcesu Boba Proctora. Jest bardzo zrozumiały i dostępny dla każdego. Skupiam się na: Działaniu (misja SenioCare24), Postawie (w jaki sposób to zadanie jest wykonane), Świadomości (wiedza o konkurencji i badanie rynku) oraz Zmianie (w celu ciągłego ulepszania i osiągnięcia doskonałości). Jako kobieta i bizneswoman robię wszystko, co w mojej mocy, aby pomóc naszym klientom. Byłam gościem wielu programów publicystycznych realizowanych przez największe stacje telewizyjne w Niemczech. Jestem dumna z tego, że jako jedyna jestem zapraszana do tego typu eventów. Walczę o dobro ludzi starszych oraz o wsparcie finansowe, aby mogli godnie żyć. Promuję legalne modele zatrudnienia oraz wspieram polskie opiekunki.

Wolność wyboru nie ma ceny. Jak rozumiesz wolność w biznesie?

Na naszym rynku istnieje wiele firm, które zajmują się podobnymi usługami. W dzisiejszych czasach klient ma absolutną wolność wyboru. Konkurencja nigdy nie śpi, dlatego SenioCare24 zawsze czuwa nad solidnością i jakością usług. Wolność w biznesie to także możliwość wprowadzania innowacji, nowych rozwiązań i konkurencyjnych usług.

Wierzysz w kobiecą intuicję? Kierujesz się nią przy podejmowaniu kluczowych decyzji biznesowych?

Kobieca intuicja od zawsze była dla mnie kluczowa w podejmowaniu decyzji nie tylko tych zawodowych, ale także tych prywatnych. Jestem pewna, że każda z nas kieruje się tym szóstym zmysłem, który okazuje się być niezawodny. Z punktu widzenia stricte biznesowego każda moja decyzja podejmowana jest na bazie faktów, zweryfikowanych danych oraz researchu, jest w tym również cząstka intuicji, choć traktuję ją bardziej jako wisienkę na torcie.

Życiowe motto. Złota myśl, którą chciałabyś przekazać Czytelniczkom.

JEŚLI KIEDYKOLWIEK ZAMIERZASZ CIESZYĆ SIĘ ŻYCIEM – TERAZ JEST NA TO CZAS – NIE JUTRO, NIE ZA ROK… DZISIAJ POWINNO ZAWSZE BYĆ NASZYM NAJWSPANIALSZYM DNIEM – THOMAS DREIER. Nie czekaj na jutro! Jeśli masz pomysł lub plan – zrealizuj go już teraz. Doceniaj drobiazgi w Twoim życiu. Ciesz się słońcem, piękną pogodą, zapachem porannej kawy. Eliminuj negatywne myśli, patrz w teraźniejszość i przyszłość i nie bój się zmian.

Rozmawiała: Ilona Adamska

fot. Katarzyna Paskuda

Nikt jeszcze nie skomentował

Pozostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

I.D. MEDIA AGENCJA WYDAWNICZO-PROMOCYJNA

info@idmedia.pl
tel. +48 609 225 829


redakcja@ikmag.pl

 

Magazyn kobiet spełnionych,

Śledź na: