Przejmij odpowiedzialność za finanse swoje i rodziny

Trwająca od roku pandemia najlepiej pokazuje jak łatwo możemy się znaleźć w trudnej i nieoczekiwanej sytuacji. Biznesy, a nawet całe branże są zamykane, inne upadają, zaczyna brakować środków na podstawowe potrzeby, jeśli do tego weźmiemy strach o własne zdrowie i fakt, że z powodu covid inne choroby wcale nie odpuściły, nagle okazuje się, że dręczy nas wiele obaw.

 

 

  • Z czego będziemy żyć, kiedy główny żywiciel rodziny straci pracę albo zachoruje?
  • Z czego będziemy finansować leczenie, jeśli nagle pojawi się nowotwór lub inna poważna choroba, a służba zdrowia nie jest wydolna?
  • Z czego pokryjemy koszty kredytów i leasingów, kiedy nie będziemy mogli pracować?

Niektóre kobiety już teraz zadają sobie te pytania, inne żyją dniem dzisiejszym bez zabezpieczenia finansowego albo czują się bezpieczne wiedząc, że to mąż utrzymuje rodzinę.

Bez względu na to, czy jesteśmy singielkami, samodzielnymi mamami, prowadzimy własny biznes, czy jesteśmy paniami domu – zawsze warto zatroszczyć się o własne zabezpieczenie i przejąć za siebie odpowiedzialność.

Po pierwsze warto dokonać audytu osobistych funduszy i policzyć ile kosztują Cię stałe koszty utrzymania i z czego w trudnej sytuacji będziecie w stanie zrezygnować. Taki plan awaryjny często wymaga bardzo szybkiego wdrożenia, by z miesiąca na miesiąc nie topniały oszczędności i nie wzrastało zadłużenie. Jednocześnie miesięczne wydatki należy porównać z aktualnymi oszczędnościami.

Sama w sobie kwota oszczędności nie daje pełnego obrazu – np. 20 tys. zł będzie większym zabezpieczeniem dla osoby, która zarabia 2 tys. zł miesięcznie i jest odpowiedzialna tylko za siebie niż ta sama kwota, ale jako oszczędności 4-osobowej rodziny, której miesięczne koszty utrzymania wynoszą obecnie 15 tys. Obiektywny obraz sytuacji da odpowiedź na pytanie „Ile miesięcy jesteśmy w stanie przeżyć na obecnym poziomie, gdybyśmy nie generowali żadnego przychodu.” Niestety obecnie, jak podają badania, wiele osób nie ma żadnego zabezpieczenia finansowego i obawia się o swoją przyszłość.

Jeżeli prowadzicie z mężem wspólne gospodarstwo domowe, warto zainteresować się jakie posiadacie zabezpieczenia, gdzie są wykupione polisy i z kim się kontaktować, jakie kwoty są zdeponowane w banku i czy masz do nich dostęp. W sytuacji, kiedy główny żywiciel rodziny z dnia na dzień trafia np. do szpitala, pieniądze mogą być potrzebne bardzo szybko.

Istotne jest także przeanalizowanie posiadanych polis ubezpieczeniowych, ich warunki dobierane są do aktualnej sytuacji, a wysokość ubezpieczenia do potrzeb i możliwości finansowych w zakresie płaconych składek. Tymczasem z biegiem lat warunki, możliwości, ale także potrzeby się zmieniają, możecie żyć w przekonaniu, że jesteście dobrze ubezpieczeni, a tymczasem tylko posiadacie ubezpieczenie.

Warto udać się do doświadczonego agenta ubezpieczeniowego, który koncentruje się nie na sprzedaży jakiejkolwiek polisy, ale na rzetelnym audycie, określeniu potrzeb, porównaniu różnych ofert i doborze najlepszego rozwiązania. Dobre ubezpieczenie to zabezpieczenie na wypadek nieoczekiwanych zdarzeń, poważnych zachorowań, a jego wyegzekwowanie w dużej mierze zależy od dopilnowania wszelkich formalności i pomocy kompetentnego agenta, dlatego warto postawić na profesjonalne doradztwo.

Nikt jeszcze nie skomentował

Pozostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

I.D. MEDIA AGENCJA WYDAWNICZO-PROMOCYJNA

info@idmedia.pl
tel. +48 609 225 829


redakcja@ikmag.pl

 

Magazyn kobiet spełnionych,

Śledź na: