Przed Tobą wzruszająca historia o niezwykłej wytrwałości

Dzieciństwo Róży było naznaczone licznymi tragediami. Gdy dziewczyna na swojej drodze spotkała Boksera, którego poprosiła o wspólne treningi, nie wiedziała, że ten szorstki mężczyzna tak bardzo wpłynie na jej życie rodzinne…

 

 

Dzieciństwo Róży, które przypadło na czasy PRL-u, naznaczyła choroba ukochanej mamy. Może to właśnie trudne doświadczenia sprawiły, że dziewczynka od najmłodszych lat była zaradna, ale też nieco zadziorna, i wierzyła, że zawsze da sobie radę. Najlepiej czuła się w towarzystwie swojego przyjaciela, Waldiego, a ukojenie znajdowała w męskim, brutalnym sporcie – boksie. Gdy w wieku dwunastu lat poznała Boksera, szorstkiego oraz potężnie zbudowanego mężczyznę, którego poprosiła o trenowanie, nie wiedziała, że tak bardzo wpłynie na jej życie rodzinne… I okaże się brakującą cząstką w jej malutkim świecie.

Miłość i rękawice bokserskie to wzruszająca, pełna ciepła i czułości powieść o tym, że ludzie, którzy są sobie pisani, zawsze się odnajdą – bez względu na czas, odległość oraz przeciwności losu.

Choć wydawał mi się taki groźny i brzydki – miał krzywy nos ze śladami źle osadzonego złamania, mięsiste usta, duże, odstające uszy, a na twarzy, ramionach i klatce piersiowej blizny – to jakiś niewyjaśniony instynkt, może zagubionego dziecka podświadomie szukającego dla siebie i swojej matki ratunku, podpowiadał mi, że nie jest złym człowiekiem. Zapragnęłam, aby jednak mnie zauważył.

Jak potoczy się historia Róży i Boksera? Przekonaj się, czytając najnowszą książkę Ewy Pruchnik!

Książka ukazała się nakładem wydawnictwa Novae Res i jest dostępna w sprzedaży na stronie: https://www.taniaksiazka.pl/milosc-i-rekawice-bokserskie-ewa-pruchnik-p-1998450.html

O autorce

Ewa Pruchnik – autorka powieści Emi (2019), Samolot z papieru (2020) i W cieniu dobrych drzew (2022). Prywatnie mama czterech synów. Ukończyła szkołę lotniczą i filologię na Uniwersytecie Wrocławskim. Miłośniczka muzyki klasycznej i filmowej, i dobrego kina. W swoich książkach powraca do minionych lat, wiarygodnie oddając ich klimat. Wychowała się we Wrocławiu – mieście wielu kultur i społeczności – które nauczyło ją tolerancji. Dzięki temu bohaterowie jej powieści tworzą więzi ponad podziałami i różnicami poglądów.

Nikt jeszcze nie skomentował

Pozostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

I.D. MEDIA AGENCJA WYDAWNICZO-PROMOCYJNA

info@idmedia.pl
tel. +48 609 225 829


redakcja@ikmag.pl

 

Magazyn kobiet spełnionych,

Śledź na: