Projekt DreamLips. Pomocna dłoń od Perfect Harmony

Defekty urody w okolicach ust są dla kobiet wyjątkowo kłopotliwe, zwłaszcza wtedy, gdy mamy do czynienia ze zmianami powstałymi w wyniku choroby lub nieszczęśliwego zdarzenia losowego. Jednak z pomocą cenionej lekarki, Aleksandry Strobel, właścicielki kliniki Perfect Harmony oraz pomysłodawczyni projektu DreamLips, można pozbyć się tego balastu!

Rozszczep wargi to jedna z najczęściej występujących wad rozwojowych. Powstaje ona w okresie płodowym, w sytuacji, gdy tkanki okolic górnej wargi nie zrastają się prawidłowo, tworząc szczelinę. Lekarzom trudno jest wskazać jedną przyczynę występowania tego mankamentu, winne mogą być m.in. czynniki genetyczne, zanieczyszczenia środowiska, choroba matki w okresie 4-12 tygodnia ciąży. W dzisiejszych czasach, dziecko, które przyszło na świat z tą wadą wrodzoną, jest poddane długotrwałemu leczeniu, w którego skład wchodzą liczne operacje. Największą trudnością związaną z wyleczeniem rozszczepu wargi jest konieczność rozłożenia zabiegów w czasie, tak aby były one zsynchronizowane z rozwojem całej twarzoczaszki dziecka. Również w przypadku dorosłego człowieka wymagane są liczne działania niwelujące asymetrię twarzy. Tu jednak pojawia się problem, gdyż nie wszystkie zabiegi dotyczące plastyki ust dorosłych są dostępne bezpłatnie. Z uwagi na wysoki koszt i konieczność przeprowadzenia różnorodnych działań, wiele osób nie może sobie pozwolić na takie rozwiązanie. Problem w sposób szczególny dotyczy kobiet:

– Pamiętajmy, że usta to dla kobiety wyjątkowo istotna część twarzy – mówi Aleksandra Strobel, właścicielka gdańskiej kliniki Perfect Harmony. – Gdy mówimy, skupiamy na sobie uwagę rozmówcy, który patrzy nam w oczy lub właśnie na nasze usta. Samoświadomość osoby, która żyje z takim defektem urody przez lata jest bardzo niska.


Aleksandra Strobel, ceniona lekarka, absolwentka Akademii Medycznej w Gdańsku, właścicielka kliniki Perfect Harmony, wyspecjalizowała się w poprawie wyglądu okolic ust. Wielokrotnie pomagała pacjentkom zmagającym się z rozszczepieniem wargi, jednocześnie obserwując, jak wiele kobiet z powodów finansowych musi zrezygnować ze swojego marzenia o symetrycznie ukształtowanej twarzy. Chcąc zmienić ten stan rzeczy, Aleksandra Strobel wraz z mężem (zarządzającym kliniką Perfect Harmony od strony menedżerskiej) stwierdziła, że warto pomóc takim osobom odzyskać pewność i wiarę w siebie. Tak narodził się projekt DreamLips:

– Jakiś czas temu stwierdziłam razem z mężem, że dobrze byłoby wykorzystać naszą wiedzę i umiejętności, by pomagać innym. Zależało nam na tym, by forma pomocy wymagała od nas więcej wysiłku, niż tylko wykonanie przelewu o określonej kwocie na konto jakiejś fundacji czy organizacji wspierającej innych. Tak powstał projekt, który ma na celu terapię pań, które w wyniku różnych zdarzeń losowych, wypadków itp. chciałyby poprawić wygląd okolic ust, a ze względów finansowych nie mogą sobie pozwolić na wizytę w profesjonalnej klinice. Projekt wystartował pod koniec 2023 roku. Świadczymy usługi pro bono. – zaznacza Aleksandra Strobel.

W programie pomocy mogą wziąć udział nie tylko panie zmagające się z rozszczepem warg, ale też osoby, które mają np. blizny w okolicach ust. Doktor Aleksandra Strobel zaznacza, że szczególnie zależy jej na tym, by do jej kliniki trafiły panie, które wcześniej nie poddały się zabiegowi kwasu hialuronowego. Program wsparcia takiej osobie ma charakter kompleksowy i obejmuje zabieg lub serię zabiegów a także pomoc cenionej lingeristki, Anastazji Brusnitseny, działającej z pasją i pełnym profesjonalizmem pani kosmetolog, która może pochwalić się ponad 10- letnim doświadczeniem w branży. Anastazja Brusnitsena to współwłaścicielka renomowanego salonu Price Beauty &Hair w Gdańsku, uznana i certyfikowana trenerka z zakresu makijażu permanentnego. Efekty jej pracy mają na celu nie tylko poprawienie wyglądu okolic ust, ale też wzmocnienie samooceny pacjentki:

– Projekt DreamLips kierujemy do osób, które chcą zmienić swoje życie na lepsze, chcą poczuć się pewnie i pięknie. Zgłaszają się do nas tzw. trudne przypadki. Każda pacjentka jest traktowana z należną uwagą i troską, każda ma odrębne potrzeby i wymaga podjęcia innego działania, stworzenia indywidualnego planu leczenia. Wszystkie panie łączy jedna cecha- niezwykłe emocje, które pojawiają się, gdy leczenie jest już zakończone. – mówi Aleksandra Strobel, założycielka Perfect Harmony – To bardzo wzruszające chwile. Miałam np. pacjentkę z dużym rozszczepem wargi, która została skierowana do mnie. Ta pani opowiedziała mi, że jej córka również ma taki mankament urody i że właśnie z myślą o niej chciałaby zmienić swój wygląd i pokazać jej, że można żyć bez tak ogromnego psychicznego balastu. Gdy po kilku miesiącach zakończyłyśmy cały proces leczenia, obie płakałyśmy ze szczęścia.

Panie, które doświadczyły trudnych sytuacji życiowych, takich jak choroba czy wypadek, a które chciałyby poprawić komfort swojego życia, zniwelować blizny i nadać regularny kształt ustom, nie są już pozostawione same sobie. Nawet jeśli z powodów finansowych nie mogą pozwolić sobie na wykonanie specjalistycznego zabiegu, mogą znaleźć profesjonalną, bezpłatną pomoc w klinice Perfect Harmony!

 

 

Nikt jeszcze nie skomentował

Pozostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

I.D. MEDIA AGENCJA WYDAWNICZO-PROMOCYJNA

info@idmedia.pl
tel. +48 609 225 829


redakcja@ikmag.pl

 

Magazyn kobiet spełnionych,

Śledź na: