Prezent idealny, czyli jaki?

Coraz modniejsze staje się samodzielne wykonywanie prezentów. Taki indywidualny podarunek – szalik zrobiony na drutach albo namalowany obraz – wymaga znacznie więcej czasu i skupienia niż wybranie czegoś w sklepie. Jednak potrafi też sprawić o wiele więcej radości, bo w taki prezent po prostu trzeba włożyć serce. Co nie oznacza, że prezent kupiony nie może być idealny. Wszystko zależy od tego, co obdarowywana osoba chciałaby dostać – mówi Julia Deja, Manager Rozwoju Osobistego.

 

Święta, urodziny, rocznice – wielokrotnie w ciągu roku pojawia się mnóstwo okazji do tego, żeby się wzajemnie obdarowywać prezentami. W jaki sposób zazwyczaj dajemy sobie prezenty – wybieramy opcję na “bogato” czy wolimy symboliczne podarunki?

– Jest to kwestia wychowania. Zazwyczaj jesteśmy świadkami tego w jaki sposób prezenty przygotowywali nasi rodzice, kiedy my byliśmy dziećmi. W domach panują różne zwyczaje. Jeśli rodzina nas hojnie obdarowywała oraz hucznie świętowała nasze urodziny – to naszym nawykiem stanie się właśnie taki sposób celebrowania okazji i dawania prezentów naszym bliskim. Obdarowywanie i pamiętanie to piękny zwyczaj, który bardzo wzmacnia więzi.

Jak wybrać idealny prezent dla bliskiej osoby?

–  By kupić komuś prezent marzeń warto skupić się na tym, kto ma jakie zainteresowania, hobby bądź dyskretnie podpytać czego na ten moment potrzebuje. Polecam to zrobić podczas wspólnego spotkania, niezobowiązującej kawy. Najlepiej między wierszami zapytać o czym ta osoba na ten moment marzy. Należy przy tym naszego rozmówcę otoczyć uważnością. To da nam gwarancję, że wybrany prezent sprawi komuś radość.

A co w sytuacji, kiedy chcemy kogoś obdarować, ale mamy bardzo ograniczony budżet?

– Bardzo modne stało się robienie prezentów zrobionych samodzielnie. Fantastyczne jest to, że możemy wykorzystać swoją pasję, by móc obdarować kogoś bliskiego. Malując obraz czy robiąc szalik na drutach z myślą o wybranej osobie możemy kogoś uszczęśliwić. Ofiarowując prezent indywidualny mamy gwarancję, że to sprawi radość drugiej osobie. Nie ma nic złego w tym, że obdarowujemy bliskich prezentami niematerialnymi. Wręcz przeciwnie, to wymaga więcej skupienia i mozolnej pracy, ale daje większą satysfakcję. Oczywiście zdecydowanie łatwiej jest pójść do sklepu i po prostu coś wybrać. Jednak pójście na łatwiznę nie daje takiej radości obdarowującemu i obdarowywanemu. W dobrym tonie jest to, by bez względu na to czy jesteśmy usatysfakcjonowani z prezentu czy też nie zawsze podziękować, odczuwając wdzięczność za to, że ktoś o nas pamiętał.

Julia Deja o metodach swojej pracy:

Pracuję w sposób holistyczny i w zależności od indywidualnych potrzeb łącze coaching, psychologię, pracę z podświadomością, intuicją i przekonaniami. Używam technik pomagających usuwać blokady i odkrywać wewnętrzny potencjał w życiu osobistym i zawodowym. Szkolę się głównie za zagranicą, stale poszerzając wiedzę na treningach, seminariach oraz warsztatach. Jestem propagatorką alternatywnego sposobu życia. Zwolenniczką świadomego słuchania własnych potrzeb, dążenia do autentyzmu i wewnętrznej prawdy. Pasjonatką życia i aktywistką pro-zwierzęca. Na co dzień jestem właścicielką agencji PR DejaVU, managerem osób publicznych i ekspertem rozwoju osobistego. Z moich usług korzystają m.in. gwiazdy telewizji oraz politycy.

Jeśli masz dylemat życiowy lub jesteś na rozstaju dróg lub po prostu potrzebujesz rozmowy – umów się na sesję: kontakt@juliadeja.pl lub skontaktuj przez stronę https://www.facebook.com/Tw%C3%B3j-Manager-Rozwoju-Osobistego-198386390923554/.

Nikt jeszcze nie skomentował

Pozostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

I.D. MEDIA AGENCJA WYDAWNICZO-PROMOCYJNA

info@idmedia.pl
tel. +48 609 225 829


redakcja@ikmag.pl

 

Magazyn kobiet spełnionych,

Śledź na: