Powrót do Edenu współczesnej Stephany

Ona jest bogatą kobietą. On miły, w miarę przystojny, adoruje ją na każdym kroku. Żyją za jej pieniądze. Bo ona, dziedziczka fortuny, zatrudniła go w swojej firmie, aby otrzymywał pensję i komfortowo się czuł w tej sytuacji. Dba o niego jak to zakochana kobieta. Wszystko z boku wygląda na sielankę i tylko ci, którzy znają zależności finansowe wątpią w autentyczność związku i prawdziwość uczuć z jego strony. Czy mają rację?

 

Jeden z popularniejszych seriali lat 80-tych rozgrywających się w Australii właśnie opowiada taką historię. Okazuje się, że jednak ci, którzy wątpili mieli rację. Nawet nie chodzi o to, że on ma kochankę na boku. Pewnego dnia  o zachodzie słońca zabiera ją na romantyczną przejażdżkę łódką. Kiedy zaczyna zmierzchać wyrzuca ją do bagna na pożarcie krokodyli. Patrzy jak gad rozrywa jej ciało.

Poznaj współczesną Stephany Harper

Wyobraź sobie, że i dzisiaj są współczesne Stephany Harper jak bohaterka serialu. Współczesna Stephany jest przedsiębiorczą kobietą, prowadzi dochodowy biznes, finansowo jest ustawiona. Nawet jeżeli nie jest miss świata to ma za co o siebie zadbać. I tak jak w filmie „Powrót do Edenu” jest on – bryluje z nią w social media uśmiechając się z portretów i selfie pod tytułem “zobacz jak jest nam razem super”. Komentarze nie pozostawiają złudzeń, co do tego jak cudowną są parą. Każde selfie ma obwieszczać światu (a może również przypominać i być dowodem na to, że są zgraną parą) że dobrali się jak w korcu maku, że on jest tym jedynym w jej życiu.

W czym problem?

Zastanawiasz się, w czym problem? Przecież sama bohaterka „Powrotu do Edenu” kochała swojego męża. Zatem współczesna Stephany też kocha. Nie ma innej opcji. Scenariusz jest prosty – są świetną parą, dogadują się, razem uprawiają seks
i prowadzą biznes.

Jeżeli znasz film to wiesz, że do czasu. Do czasu kiedy ona nie zobaczy kim naprawdę jest ukochany i dlaczego z nią jest. Dzisiaj współczesne Stephany są spragnione miłości jak każda z nas. Wybiórczo patrzą na swojego faceta i kochają. Cała wartość w tym, że on jest jej. W jakim sensie jej? Pasuje do jej wyobrażenia o miłości i dostosował się. Taki mężczyzna potrafi odgrywać swoją rolę po mistrzowsku. W końcu w grę wchodzi całe jego życie. Chodzi nie tylko o finanse, ale i styl życia, znajomych, prestiż, poczucie bycia kimś. Zatem spełnia jej oczekiwania (medialne) i potrzeby (kobiety).

Wierzę, że inteligentniejsze z tych kobiet, a szczególnie te, które płacą dodatkowe koszty bycia z takim partnerem, miewają wątpliwości wypływające z głębi ich serca. Jednak nigdy o tym nie usłyszysz od niej, a zamiast tego jeszcze więcej zobaczyć zdjęć ich razem. Dlaczego?

Niech za odpowiedź posłużą słowa Karela Čapka:  „Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.” W tym wszystkim gra toczy się o szczęście – rozumiemy ją.
A może chodzi o coś więcej? Może stawką jest dusza, prawda, wierność sobie. Stephany nie jest głupia. Czasami tej prawdy nigdy nie pozna (najczęściej ze strachu),  a czasami okaleczona przez spotkanie z przysłowiowymi krokodylami doświadcza na własnej skórze tego jak jest naprawdę w jej związku.

Życzyć powrotu do Edenu?

Chciałabym, aby i współczesna Stephany wróciła do Edenu, wróciła do źródeł. Żeby uwierzyła, że nie musi kupować uczucia i że nie ma potrzeby budować idealnego świata jak z bajki. Każda z nas jest dość wartościowym człowiekiem i zasługuje na swoją prawdę, którą ma głęboko w duszy.

Problem polega jednak na tym, że życie jest jedno, a wskazówek zegara nie można cofnąć. Dlatego nie wiem, czego jej życzyć, bo przecież prawda może ją zabić. Stephany Harper cudem przeżyła atak krokodyla.

Justyna Niebieszczańska – kocha poezję i pisanie, dlatego od kilku lat organizuje spotkania z kreatywnego pisania. 
Od 2010 roku prowadzi blog. Wydała dwujęzyczny tomik wierszy „Sub rosa”. Jest współautorką książki „Kobieta na swoim” i przewodnika „Jak zbudować swój wizerunek w 30 dni”. Współorganizatorka Charmsów Biznesu – jednego z największych wydarzeń skierowanych do przedsiębiorczych kobiet na Kujawach. Na co dzień właściciel agencji PR BRIDGEHEAD specjalizujący się w strategicznym planowaniu i personal PR opartym na intrakomunikacji oraz manager kanadyjskiej korporacji na kilka krajów Europy Środkowo-Wschodniej.

www.justynaniebieszczanska.com | www.kobietanaswoim.pl

Nikt jeszcze nie skomentował

Pozostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

I.D. MEDIA AGENCJA WYDAWNICZO-PROMOCYJNA

info@idmedia.pl
tel. +48 609 225 829


redakcja@ikmag.pl

 

Magazyn kobiet spełnionych,

Śledź na: