Pora zadbać o siebie

Organizm człowieka potrafi się szybko regenerować, ale bez codziennego relaksu i odprężenia nie jest w stanie efektywnie funkcjonować. Są momenty kiedy jesteśmy przytłoczeni codziennymi obowiązkami i zapominamy o chwili odpoczynku, a niekiedy świadomie z nich rezygnujemy. Jednak, niezależnie od wieku, nie powinniśmy go pomijać. Jak więc zadbać o siebie by zmęczenie i stres nie odbijały się na naszym zdrowiu psychicznym i fizycznym?

 

 

Wokół siebie mamy bliskie osoby, które o nas dbają: przyjaciele, rodzice, dziadkowie, bracia, siostry. Ale czy my potrafimy troszczyć się o samych siebie? To właśnie każdy z nas powinien nakarmić się dobrym słowem, być dla siebie wyrozumiałym, zadbać o swoje ciało i psychikę. Czas na relakas, nie powinien być ostatnim punktem na liście dnia. Sama forma odpoczynku jest kwestią indywidualną. Co człowiek to inne upodobania. Ważne byśmy rozumieli, że to nie jest strata czasu.

Co zrobić dla ciała i duszy

Większość z nas jest bardzo zajęta..praca, dom, praca, dom… i codzienne obowiązki. Czujemy się wyczerpani, przygnębieni. O swoje ciało i umysł dbamy tylko wtedy, gdy chorujemy lub dopada nas trudniejszy czas. A to właśnie jest błąd. Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) „Zdrowie jest to stan kompletnego fizycznego, psychicznego i społecznego dobrostanu, a nie tylko brak choroby”. Oto kilka podpowiedzi co zrobić by zadbać o siebie.

Zdrowo się odżywiaj. To co jemy może przyczynić się do zachowania zdrowia, dobrego samopoczucia, dobrej kondycji psychicznej i fizycznej. Dlatego tak ważne jest, byśmy zwracali uwagę na to co mamy na talerzu. Poświęć chwilkę czasu i skomponuj odżywczy dla siebie posiłek. Niech on będzie pełen witamin, a nie fast foodem podgrzanym w mikrofalówce.

Utrzymuj dobre relacje z innymi. Nie na wszystkie znajmości mamy wpływ, ale jak tylko to możliwe otaczaj się dobrymi ludzmi. Jakościowe więzi dają szczęście i radość w życiu. Pamiętaj, że pozytywne emocje sprzyjają rozwojowi osobistemu. Wampiry energetyczne zostaw za drzwiami.

Ćwicz, jak najwięcej ćwicz. Sport wpływa na obniżenie stresu, polepszenie nastroju, a nawet na lepszą samoocenę. Nie każdy lubi chodzić na siłownię czy basen, ważne by znaleźć taki rodzaj aktywności fizycznej, który będzie Ci sprawiał radość i satysfakcję.

Wysypiaj się. Sen to niezbędny element zdrowego trybu życia. Jeśli chcesz w pełni zregenerować siły, pamiętaj o regularnej długości nocnego odpoczynku. Jej brak może przynieść problemy zdrowotne. Dlatego ważne jest to jak śpimy i pod czym śpimy. O zdrowy sen można zadbać z kołdrą i poduszką Aloe Vera marki Wendre. Ich poszycie zostało nasączone aloesem, który posiada ponad 200 dobroczynnych składników. Z uwagi na regenerujące właściwości tej rośliny, produkty z linii Aloe Vera są przyjazne alergikom i osobom, których skóra jest skłonna do podrażnień. Lekka i sprężysta kołdra ukoi ciało podczas nocnego odpoczynku, a puszysta poduszka z miętową lamówką stanie się doskonałym rozwiązaniem dla osób dbających o zdrowie. Dzięki nim, będziesz spać spokojnie, gdy jednocześnie Twoje ciało będzie korzystać z dobrodziejstw aloesu.

Zrób sobie domowe SPA, przeczytaj książkę, kup sobie kwiaty, napisz wiersz, wypij kubek kakao, wypisz na kartce rzeczy za które siebie uwielbiasz, albo po prostu ubierz ulubione dresy i połóż się na kanapie i po prostu odpoczywaj!

Wendre umieszcza na etykietach kołder i poduszek szczegółowe oznaczenia dotyczące konserwacji każdego ze swoich produktów. Tylko kołdry i poduszki oznakowane logo Wendre są produktami oryginalnymi.

Więcej informacji na: www.wendre.pl

Nikt jeszcze nie skomentował

Pozostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

I.D. MEDIA AGENCJA WYDAWNICZO-PROMOCYJNA

info@idmedia.pl
tel. +48 609 225 829


redakcja@ikmag.pl

 

Magazyn kobiet spełnionych,

Śledź na: