Pokrzywa w pielęgnacji włosów

Pokrzywa to magiczna roślina. Choć widząc ją w lesie czy ogrodzie, nie czujemy się komfortowo. To roślina o niezwykłych właściwościach kosmetycznych i leczniczych. Warto wybrać się na spacer do lasu i zebrać, a następnie ususzyć spory jej zapas. Dlaczego? Ponieważ jest naturalnym domowym kosmetykiem do pielęgnacji skóry głowy i włosów.

 

 

Dawniej, kiedy w nie było supermarketów wypełnionych obficie kosmetykami, nasze babki i prababki sięgały po zioła. Stosowały je do pielęgnacji skóry i włosów, w kuchni oraz jako domowe lekarstwo na wiele dolegliwości. Roślina ta jest cennym źródłem białek, witamin, soli mineralnych, chlorofilu i mikroelementów. Dlatego producenci kosmetyków tak chętnie wykorzystują liście i korzeń pokrzywy jako surowiec kosmetyczny.

Jednym ze znanych od wieków sposobów na wzmocnienie i wypadanie włosów jest właśnie pokrzywa. Najlepiej stosować ją dwutorowo – wewnętrznie i zewnętrznie. Warto regularnie pijać napar z liści pokrzywy. Doskonale sprawdza się on również jako naturalny szampon do włosów. Oczywiście nie będzie się pienić, ale wmasowany w skórę głowy odżywi cebulki włosów, pielęgnuje skórę głowy i pobudza kosmyki do wzrostu.

Wszystko dzięki zawartości siarki, krzemionki, potasu, magnezu, żelaza, kwasu omega-3, antyoksydantów, beta-karotenu oraz witamin C, B i K. To właśnie te substancje sprawiają, że włosy stają się zdrowe, mocne i pełne blasku. Płukanie włosów i skóry głowy naparem z pokrzyw eliminuje łupież. Zmniejsza stany zapalne skóry głowy i wymiata wolne rodniki. Odżywia włosy na całej długości od cebulek aż po same końce. Pobudza wzrost włosów, czyni je grubszymi oraz ogranicza przetłuszczanie.

Zdecydowanie warto wypić od czasu do czasu filiżankę naparu z pokrzywy. Jeśli zaś nie masz czasu i możliwości, by przygotowywać napar z pokrzywy do pielęgnacji skóry głowy i włosów zaufaj polskiej marce kosmetyków naturalnych Kumazu. W recepturach dwóch najpopularniejszych kosmetyków w jej ofercie znajdziemy Urtica Dioica Extract, czyli ekstrakt z pokrzywy. Pierwszym z nich jest szampon do włosów Kumazu, który troskliwie pielęgnuje skórę i włosy oraz usuwa z nich zanieczyszczenia i toksyny. Drugim zaś jest eliksir do włosów Kumazu, czyli innowacyjny ziołowy kosmetyk, który koi skórę głowy, niweluje łupież. Ponadto zmniejsza przetłuszczenie i pobudza włosy do wzrostu.

Zaufaj kosmetykom do włosów stworzonym z poszanowaniem Matki Natury. Poznaj całą gamę ręcznie wytwarzanych preparatów do pielęgnacji włosów Kumazu: https://kumazu.pl/

Renata Zielezińska / I.D.MEDIA

 

 

 

 

 

Nikt jeszcze nie skomentował

Pozostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

I.D. MEDIA AGENCJA WYDAWNICZO-PROMOCYJNA

info@idmedia.pl
tel. +48 609 225 829


redakcja@ikmag.pl

 

Magazyn kobiet spełnionych,

Śledź na: