Podróżowanie po kwarantannie – TOP 7 miejsc na spóźnioną majówkę, w których naprawdę odpoczniesz

Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej – to powiedzenie pewnie przez długi czas nie padnie z ust miłośników podróży, którzy nie mogli doczekać się momentu, aż znów opuszczą swoje cztery ściany. Serwis rezerwacyjny Travelist przygotował listę miejsc idealnych na spóźniony, bezpieczny majówkowy wyjazd.

 

 

Stęsknieni za podróżowaniem wreszcie mogą zacząć wdrażać swoje plany w życie. Na pełen powrót do normalności i możliwość wyjazdu do dowolnego miejsca na świecie przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać. Jest to jednak świetna okazja, żeby lepiej poznać i docenić Polskę. Trzeba pamiętać, że nadal obowiązują zasady przestrzegania dystansu społecznego, dlatego najlepsze na wypoczynek będą miejsca, w których będziemy mogli myśleć o tym jak najmniej, czyli idealne na wyciszenie miejsca blisko natury.

#1 Podlasie

Tym, którzy czas kwarantanny spędzili w stolicy z ograniczonym dostępem do natury, rekomendujemy zamianę miejskiej dżungli na Zielona Płuca Polski. Wystarczy nieco ponad 2 godziny jazdy samochodem z Warszawy, żeby rozkoszować się błogą ciszą i samotnością. Przez konieczność przebywania w domu nie mieliśmy możliwości obserwacji budzącej się do życia po zimie natury. Warto nadrobić ten czas, wybierając się na spacer szlakami Puszczy Knyszyńskiej, spotkanie z żubrem w Puszczy Białowieskiej, czy do legendarnej Doliny Rospudy na terenie Puszczy Augustowskiej.

W sąsiedztwie Biebrzańskiego Parku Narodowego nad rozlewiskami Narwi znajduje się również niewielka miejscowość – Pentowo – nosząca dumnie i nie bez powodu miano „Europejskiej Wsi Bocianiej”. Wiosna to idealny na czas na odwiedziny i obserwację ptaków.

#2 Jezioro Wulpińskie

Jezioro Wulpińskie, zwane także Tomaszkowskim, to perła ukryta na granicy Warmii i Mazur, w cieniu zabytkowego Olsztyna. Linia brzegowa jeziora to aż 29 km, na przestrzeni których skupia kilka małych wiosek letniskowych, gdzie próżno szukać tłumów. Cała wschodnia część jeziora objęta została strefą ciszy, co z pewnością spodoba się weekendowym uciekinierom od zgiełku miasta, którzy choć na chwilę, przebywając na zewnątrz, będą mogli bez obaw zdjąć maseczkę ochronną i oddychać pełną piersią.

#3 Mierzeja Sarbska i Przylądek Stilo nad Bałtykiem

Położona między Bałtykiem a jeziorem Sarbsko Mierzeja Sarbska wraz z przylądkiem Stilo to najmniej zagospodarowany fragment polskiego wybrzeża. Przy wjeździe do Stilo, malutkiej wioski zwanej również Osetnikiem, przywita nas zielona tablica z napisem “Koniec Świata”. Znajduje się tam, pośród wydm, unikatowa (zbudowana wyłącznie z metalu) latarnia morska Stilo, będąca znakomitym punktem widokowym i miejscem romantycznych oświadczyn, oraz piękna plaża z drobniutkim, białym piaskiem. Pozostaje ona niemal dzika nawet w sezonie. Aby się do niej dostać, trzeba pokonać 1,5 km przez sosnowy las, ale dla takich warunków do plażowania i przyjemnego spaceru – warto!

#4 Puszcza Piska w sercu Mazur

Mimo że Mazury to jedno z popularniejszych miejsc wyjazdów Polaków, da się jednak znaleźć miejsca, w których doświadczymy prawdziwej dziczy. Wystarczy wybrać się do Puszczy Piskiej. To część Mazurskiego Parku Krajobrazowego i największy kompleks leśny na terenie regionu (ok. 100 ha!). Ba, to nawet drugi pod względem wielkości kompleks leśny w Europie i pozostałość lasu pierwotnego. Charakter pierwotny mają też emocje, które pojawić się mogą podczas wizyty w puszczy, zwłaszcza po ponad dwóch miesiącach siedzenia w domu.

#5 Beskid Niski

„Rzuć wszystko i jedź w Bieszczady” — któż tego nie słyszał, nie marząc o ucieczce od cywilizacji do drewnianej chaty położonej malowniczo na bieszczadzkich połoninach. Tymczasem chcąc uciec od czterech ścian i nacieszyć się naturą po okresie izolacji Travelist radzi, że jeśli już rzucać wszystko i wyjechać, to najlepiej do Beskidu Niskiego — najdzikszych z polskich gór. Może i nie porażają wysokością, ale pod względem przestrzeni oraz dzikości flory i fauny nie mają sobie równych. Najdłuższe pasmo górskie w naszym kraju (160 km) to bujnie zalesiony dom dla niedźwiedzi, żbików, wilków i lisów, wszelkiej maści parzystokopytnych oraz gadów i płazów. To także terytorium, przez które prowadzi najdłuższy górski szlak konny w naszym kraju. Wycieczka na grzbiecie hucuła przez pola poziomek czy przeplatane warkoczem strumieni górskie doliny.

#6 Pojezierze Drawskie

Położona w sercu Pojezierza Zachodniopomorskiego, o tętnie lżejszym niż pulsujące gwarem Mazury, kraina pełna jezior (aż 578!), lasów i słodkiego miodu. Serce Pojezierza Drawskiego stanowi Czaplinek. Zlokalizowany malowniczo na przesmyku między jeziorami Drawsko i Czaplin miasteczko założyli templariusze, a dziś oplata je warkocz dziesiątek pasiek, gdzie powstają miody – od rzepakowych przez  gryczane i lipowe po wrzosowe. Słodkie chwile wypoczynku gwarantują tu nie tylko owoce pracy pszczelego roju, ale i liczne ścieżki piesze i rowerowe, przystanie kajakowe i żeglarskie oraz kąpieliska.

#7 Uroczysko Krzywa Góra

Oaza w sąsiedztwie dwumilionowej metropolii, czyli Uroczysko Krzywa Góra w Kampinoskim Parku Narodowym nieopodal Warszawy to kolejna propozycja dla tych, którzy chcą zamienić dźwięk klaksonów na szum drzew. Dostać się tu można jedną drogą – szlakiem łącznikowym oznaczonym kolorem żółtym, w zachodniej części parku. Choć 4-kilometrowa, wiodąca od końcowego przystanku autobusów z Warszawy trasa nie jest łatwa, czekające na miejscu widoki w pełni wynagradzają trud wędrówki. Piętrowe konstrukcje z powalonych drzew, plątanina krzaków, kontrastujące ze sobą piaszczyste wydmy i brunatne bagna – sceneria rodem z zaczarowanego lasu. I jeszcze 400-letni dąb Kobendzy – najgrubsze drzewo w naszym kraju.

***

Travelist (Travelist.pl) jest internetowym serwisem rezerwacyjnym oferującym starannie wyselekcjonowane oferty pobytów w najlepszych, luksusowych hotelach i pensjonatach. Dostarcza swoim użytkownikom najbardziej inspirujące pomysły na spędzanie wolnego czasu z dala od domu, gwarantując wyjątkowy wypoczynek z bogatym pakietem usług. Serwis na stałe współpracuje z bazą ponad 1000 polskich i zagranicznych obiektów turystycznych, którym pomaga w zwiększeniu efektywności dotarcia do klientów. Od 2014 r. jest członkiem międzynarodowej grupy Secret Escapes, będącej światowym liderem turystyki online. Spółka należy do grona tysiąca najszybciej rozwijających się firm w Europie według prestiżowego rankingu FT1000  Financial Times.

Nikt jeszcze nie skomentował

Pozostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

I.D. MEDIA AGENCJA WYDAWNICZO-PROMOCYJNA

info@idmedia.pl
tel. +48 609 225 829


redakcja@ikmag.pl

 

Magazyn kobiet spełnionych,

Śledź na: