Podróż w miejsce mocy Czy Ziemia może nas uzdrowić?

Co sprawia, że w pewnych miejscach regenerujemy siły, czujemy przypływ motywacji i energii lub po prostu najefektywniej odpoczywamy? Wszyscy mamy takie miejsca na ziemi, w których zwyczajnie dobrze się czujemy, lecz nie do końca potrafimy wytłumaczyć dlaczego. Coraz częściej głośno mówi się o dobroczynnym wpływie „miejsc mocy”, zlokalizowanych w różnych częściach świata. W każdym roku odwiedzają je tłumy ludzi, pragnących doświadczyć ich uzdrawiającego oddziaływania. Według Karoliny Barwicz, twórczyni projektu AngelsFeetProject, miejsca mocy i ich kojący wpływ jest szczególnie potrzebny w obecnych czasach.

 

 

 

Już od starożytności ludzie widzieli, że niektóre miejsca posiadają szczególne właściwości, mające moc uzdrawiania ciała i duszy człowieka. Wspominają o nich liczne mitologie, religie i kultury. Większość miejsc mocy to naturalnie występujące elementy krajobrazu, takie jak jaskinie, góry, czy wodospady. Inne miejsca były identyfikowane przez różne struktury ceremonialne stworzone przez człowieka, takie jak piramidy, świątynie, meczety i sanktuaria. Obecnie o miejscach mocy coraz rzadziej mówi się w kontekście konkretnej religii, za to co raz częściej obecne są one w naszym codziennym życiu. Na czym polega ich wyjątkowość, która sprawia, że wyrusza w ich kierunku nowy rodzaj świeckich pielgrzymek?

Fenomen miejsc mocy

– Miejsca mocy charakteryzuje tajemnicza aura, którą trudno opisać słowami. Pewne przestrzenie na naszej planecie mają zdolność oświecania umysłu, podnoszenia kreatywności, rozwijania zdolności psychicznych, uzdrawiania ciała i duszy oraz budzenia wiedzy o naszym prawdziwym przeznaczeniu w życiu. Dzieje się tak najprawdopodobniej za sprawą wyjątkowego pola energii, jakie wytwarza w tych miejscach bio promieniowanie ziemi, znacznie przekraczające minimalny poziom niezbędny człowiekowi do życia. Osoba mająca szczęście znajdować się w jego zasięgu, może przeżyć prawdziwy napływ sił witalnych – mówi Karolina Barwicz, pisarka, autorka książki Stopy Aniołów i twórczyni projektu AngelsFeetProject.

Miejsca takie jak egipskie Piramidy w Gizie, Machu Picchu w Peru, czy jezioro Titicaca położone na granicy Peru i Boliwii uznawane są za ziemskie czakramy – lokalizacje emitujące pozytywną energię, które są doskonałymi miejscami do medytacji, modlitwy, uzdrowienia umysłu i ciała. W Polsce oczywiście również posiadamy własne czakramy. Za takowe uznaje się między innymi Błędne Skały na Dolnym Śląsku, Wawel w Krakowie czy Górę Bogów Ślęża położoną niedaleko Wrocławia, niegdyś nazywaną Śląskim Olimpem.

– Ja osobiście najlepiej czuję się w grocie Archanioła Michała na półwyspie Gargano w południowych Włoszech. To miejsce szczególne, prawdopodobnie o najwyżym bio promieniowaniu w Europie. Korzystam z każdej możliwości, by do niego wrócić i zasilić się jego uzdrawiającą energią – mówi Karolina Barwicz.

Jak wykorzystać potencjał miejsca mocy?

Nawet nie będąc świadomym, że wchodzimy w jego pole energetyczne, miejsce mocy w pewien sposób na nas oddziałuje. Jednak zdając sobie sprawę z tego, gdzie się znajdujemy, nasze przeżycie czy uzdrowienie będzie głębsze i wyraźniej widoczne. Od nas zależy, czy skorzystamy z jego potencjału i otworzymy swój umysł i ciało na jego moc. Żeby to zrobić, musimy zdać sobie sprawę z natury miejsca, w którym się znajdujemy i połączyć się z nim mentalnie. Medytacja lub modlitwa (pojmowana jako stan umysłu, niekoniecznie jako wyraz religijności) pozwolą nam na połączenie się z emitującym polem. Ważne w tym procesie jest wyciszenie, wewnętrzne skupienie się na „tu i teraz” i otwarcie na odziaływanie energii wypełniającej nas w tej przestrzeni.

Kiedy odwiedzać miejsca mocy?

Żyjemy w bardzo trudnych czasach. Wokół nas nadal toczą się wojny, zmagamy się ze zmianami klimatycznymi i umieraniem naszej planety. Na dodatek każdy z nas ma swoje własne problemy związane z relacjami, rodziną czy stanem psychofizycznym. Czujemy się przeciążeni, wypaleni, nie jesteśmy w stanie nosić tego wszystkiego na swoich barkach. Wtedy właśnie warto wybrać się do miejsca mocy. Taka dosłowna i metaforyczna podróż przyczyni się do odzyskania poczucia sensu, wewnętrznego spokoju i naładowania baterii, a to pozwoli nam łatwiej mierzyć się z codziennymi trudnościami, które stawiają przed nami zarówno życie jak i inni ludzie.

– Na szczęście widać, że społeczeństwo staje się coraz bardziej świadome uzdrawiajacych zasobów jakie ma do zaoferowania Matka Ziemia, a ludzie przebudzają się z letargu, w którym trwali przez tyle czasu. Cieszę się również, że kobiety coraz częściej odnajdują swoje archetypowe połączenie z Naturą i ogromny potencjał, który drzemie w ich własnych ciałach. Kobiece ciało tak jak i ciało Ziemi: lasy, góry, źródła i groty stanowi najstarszą świątynię znaną ludzkości i my dzisiaj we współczesnym społeczeństwie potrzebujemy na powrót zacząć je tak traktować. Globalne przebudzenie na miejsca mocy niezwykle nam w tym procesie pomoże – mówi Karolina Barwicz.

Niewątpliwie miejsca mocy i ich działanie są wciąż przedmiotem dyskusji, szczególnie gdy w grę wchodzą przekonania religijne oraz tzw. „szkiełko i oko”. Jednak opierając się na doniesieniach historycznych i doświadczeniach tysięcy ludzi, wiemy bez wątpienia, że istnieją na tym świecie miejsca o szczególnym wpływie na naszą zarówno psychofizyczną jak i duchową stronę. Możemy wierzyć w ich moc uzdrawiania lub nie… ale może warto przekonać się na własnej skórze, czy w legendach o ich cudowności nie tkwi ziarnko prawdy?

 

Karolina Ewa Barwicz – doktor filologii włoskiej, pisarka, twórczyni międzynarodowego projektu AngelsFeet Project (www.angelsfeetproject.com), pasjonatka życia i samoświadomości osadzonej w kobiecej energii oraz certyfikowana facylitatorka metody SoulCollage®. Polka na stałe mieszkająca we Włoszech. Autorka książki „Stopy aniołów. Opowieść o świcie kobiecej mocy”, która już niedługo będzie miała w Polsce swoją premierę.

Nikt jeszcze nie skomentował

Pozostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

I.D. MEDIA AGENCJA WYDAWNICZO-PROMOCYJNA

info@idmedia.pl
tel. +48 609 225 829


redakcja@ikmag.pl

 

Magazyn kobiet spełnionych,

Śledź na: