Podążaj śladem miłości. Celina Mioduszewska i jej nowa powieść

Podlasie. Późne lata 80. Miłość, która zrodziła się wbrew wszystkim. Bolesne wspomnienia, które nie pozwalają zaznać szczęścia i spokoju. Jak potoczą się losy młodej, zakochanej dziewczyny? Czy będzie potrafiła rozsądnie pokierować swoim życiem i uniknąć pułapek, w które wpadła jej matka?

 

 

 

Kalina zdaje maturę, ale wbrew nadziejom swojej matki, Alicji, nie zamierza iść na studia. Powód tej decyzji ma na imię Marcin. Decyzja córki sprawia, że do Alicji wracają fale bolesnych wspomnień sprzed lat: szalona, młodzieńcza miłość zakończona ciążą, śmierć ukochanego i pełne wyzwań samotne macierzyństwo.

Rozgoryczona Alicja obawia się, że historia się powtórzy, a Kalina, ulegając emocjom, zniszczy swoją szansę na lepsze i szczęśliwsze życie. Związkowi młodych przeciwna jest też matka Marcina: nie odpowiada jej ani status materialny kandydatki na synową, ani fakt, że jest ona nieślubnym dzieckiem.

Nie potrafił pokochać żadnej innej kobiety, więc został sam. Dopóki żył ojciec, nie raz wypominał mu emocjonalne nieudacznictwo. Ta ocena bolała Józefa, ale ilekroć matka słyszała takie uwagi skierowane w stronę jedynaka, starała się tłumaczyć postawę obydwu. Wiedziała, że mąż mówi tak wyłącznie z troski o przyszłość syna, a Józefa potrafiła zrozumieć, bo przecież miłość to nie chleb, który można upiec, jeśli nie ma go w sklepie. Z miłością tak nie jest. Ona przychodzi sama, nie wiadomo skąd, ścina z nóg, obezwładnia i przed nią człowiek nie ucieknie.

Do czego doprowadzą rodzinne zaszłości? Czy uczucie dwójki młodych bohaterów ma szansę, by przetrwać? Przekonaj się czytając Złodziejki żon!

O autorce:

Celina Mioduszewska – absolwentka polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończyła także studia podyplomowe w Instytucie Badań Literackich PAN. Jest autorką powieści obyczajowych: Powierniczka tajemnic (2020), Sawantka (2021) i Kaszmirowa chustka (2022). Uwielbia podróże, dobrą literaturę i kreowanie piórem nowych światów.

Książka ukazała się nakładem wydawnictwa Novae Res i jest dostępna w sprzedaży na stronie: https://bit.ly/Złodziejki_żon

Nikt jeszcze nie skomentował

Pozostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

I.D. MEDIA AGENCJA WYDAWNICZO-PROMOCYJNA

info@idmedia.pl
tel. +48 609 225 829


redakcja@ikmag.pl

 

Magazyn kobiet spełnionych,

Śledź na: