Podaruj seniorom trochę… ruchu! 5 praktycznych ćwiczeń dla Babci i Dziadka

Dzień Babci i Dziadka to czas, kiedy szczególnie myślimy o seniorach. Oprócz materialnych prezentów, warto zadbać o ich zdrowie i kondycję – może to dobry czas, żeby podarować im… trochę ruchu? We współpracy z profesjonalistami ze studia StretchMe, przygotowaliśmy 5 praktycznych ćwiczeń, które pomogą zachować sprawność i zdrowie najstarszym członkom naszej rodziny.

 

 

– Ruch to najlepsza droga do utrzymania i zachowania sprawności fizycznej. Niezmiennie zachęcam, choćby do krótkiej codziennej aktywności. Jestem przekonana, że wprowadzenie poniższych ćwiczeń do codziennej rutyny seniorów, pozytywnie wpłynie na ich zdrowie i samopoczucie – wyjaśnia Monika Stasiak, założycielka Studia StretchMe.

Koci grzbiet

Wejdź do pozycji klęku podpartego. Sprawdź czy Twoje nadgarstki są pod ramionami, a kolana pod biodrami. Zaokrąglij plecy do „kociego grzbietu”, odcinek piersiowy kręgosłupa staraj się jak najmocniej wypchnąć ku górze. Schowaj głowę miedzy barki. Następnie rozluźnij kręgosłup, opuść klatkę i brzuch, głowę delikatnie wyciągnij ku górze. Powtórz ćwiczenie płynnie 6 razy.

Pozycja mostu

Połóż się na podłodze i zegnij nogi pod kątem prostym. Ręce ułóż wzdłuż ciała. Zaciśnij pośladki i powoli unoś biodra do góry. Wytrzymaj w tej pozycji kilka sekund. Następnie opuszczaj pośladki w kierunku podłoża, najlepiej schodząc kręg po kręgu. Ćwiczenie wykonaj 8 razy.

Przysiady z krzesłem

Usiądź na krześle i wyprostuj się. Następnie, bez pośpiechu, wstawaj i siadaj na krześle. Ćwiczenie powtórz 10-15 razy.

Skłon do prostej nogi

Usiądź wygodnie i przygotuj sobie pasek (może być sznurek lub ręcznik). Wyprostuj jedną nogę w kolanie, druga ugnij i stopę przyciągnij do uda. Zahacz pasek o stopę i przyciągnij się do niego jak daleko to możliwe, ale bez zaokrąglania pleców (możesz usiąść wyżej np. Na poduszce, wtedy będzie łatwiej zachować proste plecy). Utrzymaj trzymaj pozycję przez 5 sekund i powtórz 10 razy na każdą nogę.

Skręty tułowia siedząc

Usiądź z wyprostowanymi nogami, a następnie zegnij jedno kolano. Przełóż stopę przez prosta nogę i umieść ją jak najbliżej bioder. Przytul kolano do klatki piersiowej. Następnie sięgnij prawą ręką za siebie i dotknij podłogi. Lewy łokieć połóż po zewnętrznej stronie prawego kolana i lekko naciśnij je, aż poczujesz, rozciąganie w pośladku. Chwilę przytrzymaj pozycję i spokojnie oddychaj. Powtórz na druga stronę.

O StretchMe:

Stretchme Warsaw to kameralne studio, klimatyczne miejsce, które oferuje indywidualne podejście do ćwiczeń, a jego założycielki przekonują, że stretching jest dla każdego! To pełne pasji kobiety: Basia Andrzejewska i Monika Stasiak. Dziewczyny rozwijają studio stacjonarne, organizują kursy i zajęcia, równolegle zespół rozwija platformę treningową online.

Nikt jeszcze nie skomentował

Pozostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

I.D. MEDIA AGENCJA WYDAWNICZO-PROMOCYJNA

info@idmedia.pl
tel. +48 609 225 829


redakcja@ikmag.pl

 

Magazyn kobiet spełnionych,

Śledź na: