Perły, pióra, feministki!

Pięć kobiet, pięć historii i jedna przyjaźń, która połączyła je w świecie, gdzie wszystko jest dla nich zaplanowane. Dla tych przyjaciółek małżeństwo to jednak nie wszystko!

Madeline, Augusta, Janny, Mary oraz Katherine to przyjaciółki, które wspólnie wkraczają w dorosłość i świat konwenansów londyńskiej socjety. Problem w tym, że serca dziewcząt niekoniecznie chcą podążać ścieżką aranżowanych małżeństw, które już zaplanowały dla nich rodziny. Każda z panien ma własny pomysł na siebie, nic jednak nie zapowiada zmian… Do czasu.

Pewnego dnia zrozpaczona Janny Parcy oświadcza towarzyszkom, że musi opuścić Londyn i przeprowadzić się na francuską prowincję. Po kilku tygodniach przyjaciółki otrzymują od niej zagadkowy list i wiedzione kobiecą intuicją postanawiają wyruszyć do Francji, by ustalić, co dzieje się u panny Parcy.

Ich wyprawa staje się ogromną sensacją wśród skostniałych londyńskich elit, ale też… szansą dla dziewcząt na podjęcie decyzji dotyczących przyszłości. Jakich wyborów ostatecznie dokonają?

„Pięć par rękawiczek” to wzruszająca opowieść o przyjaźni, odwadze i walce o swoje miejsce w świecie, który na pierwszym miejscu stawia tradycję.

– Nie masz nic do powiedzenia?! – wybuchła Madeline.

– Cóż, Janny napisała bardzo krótki tekst. – Skrzywiła się. – Wszystko wyjaśniła, mamy być spokojne.

– Zbyt krótki jak na mój gust.

– Madeline, nie bardzo rozumiem, do czego dążysz. – Augusta była zmieszana i nie mogła nadążyć za tokiem myślenia przyjaciółki.

– U Janny musi być bardzo źle – powiedziała przerażona.

– Po czym to wnioskujesz, moja droga? – Siostra stryjeczna uniosła jedną brew.

– Znasz ją, zawsze zalewała nas potokiem informacji. – Wydaje mi się, że przesadzasz. Kobieto, nie przesadzasz!

Przeczytaj i przekonaj się sam_a! Książka ukazała się nakładem wydawnictwa Novae Res i jest dostępna w sprzedaży na stronie:

https://www.taniaksiazka.pl/piec-par-rekawiczek-mona-gin-p-2021737.html?q=pi%c4%99%c4%87+par+r%c4%99kawiczek&sgtype=prodonecol

Nikt jeszcze nie skomentował

Pozostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

I.D. MEDIA AGENCJA WYDAWNICZO-PROMOCYJNA

info@idmedia.pl
tel. +48 609 225 829


redakcja@ikmag.pl

 

Magazyn kobiet spełnionych,

Śledź na: