Opieka poporodowa – czy warto z niej skorzystać?

Za granicą opieka poprodowa to standard, na który decyduje się większość matek. Z takiej opieki, korzystają szczególnie te, które miały bardzo trudny poród i potrzebują pomocy, wykwalifikowanej osoby. A jak to wygląda w naszym kraju?

 

Okres po porodzie nazywany jest połogiem i trwa zazwyczaj ok. 6-8 tygodni. Dzieli się go na 3 fazy: poporodową, wczesną i późną. Ta pierwsza to czas, w którym kobieta spędza go w szpitalu razem z dzieckiem i jest pod opieką lekarzy- ginekologów. Zazwyczaj kobieta przebywa na oddziale ok. 2 doby, jeśli miała cięcie cesarskie lub bardzo trudny poród pobyt może przedłużyć się do kilku dni. A na jaką pomoc może liczyć w domu?

Pierwsze dni z dzieckiem w domu

Partner nie zawsze chce pomóc, lub zwyczajnie w świecie nie potrafi, albo jest bardziej przerażony od nas. Nie każdy też ma pod rękę swoich rodziców do pomocy. Często jest tak, że obolała mama zostaje z tym wszystkim sama i po prostu brakuje jej sił. W Polsce jeszcze kobiety, wstydzą się tego że brakuje im sił. Boją się o tym mówić lub prosić bliskich o pomoc. To nic strasznego, normalna ludzka sprawa – tutaj na szczęście przychodzi wspaniała niania – położna, z doświadczeniem i wiedzą, z której warto skorzystać.

To wyjątkowy i bardzo szczęśliwy czas dla całej rodziny. W tym okresie nierzadko rodzice, mogą mieć też pewne obawy związane z pielęgnacją dziecka. Często też pojawiają się problemy podczas karmienia piersią. W takich sytuacjach najlepszą pomocą  jest wykwalifikowana położna, która zajmuje się dzieckiem jak i matką. Na zachodzie jest to bardzo popularna forma wsparcia, świeżo upieczonych rodziców.

– W tym szczególnym okresie połogowym, niezwykle ważny jest komfort psychiczny jak i fizyczny kobiety. Hormony buzują, nowa sytuacja, płaczące dziecko i mnóstwo pytań… Niestety często nie zdajemy sobie spawy z tego, że nasze emocje przekładają się na Maluszka. I w tym miejscu nasza Niania może odegrać istotną i jakże potrzebną rolę. Pokaże jak w praktyce obchodzić się z Maluszkiem, jak prawidłowo karmić bez obawy że dziecko nie przybiera. Sprawdzi stan dziecka ale i mamy (oceni gojenie się ran) i co ważne – komfortowo bo w domowym zaciszu.– mówi pomysłodawczyni Nocnaniania.com Anna Bodak.

Na czym polega opieka dla mamy i dziecka?

W pierwszych dniach życia, wyszkolona pielęgniarka zajmuje się mamą i przede wszystkim dzieckiem. Mama może odpocząć, zregenerować siły – szczególnie po długim i ciężkim porodzie. Opiekuje się noworodkiem, obserwuje go, kąpie, karmi lub przykłada matce do piersi. Dzieli się swoja wiedzą, udziela cennych wskazówek i rad. Ma także wiedzę dotyczącą udzielania pierwszej pomocy w różnych, często nagłych sytuacjach.

Usługa ta, pomaga w adaptacji w pierwszym okresie życia dziecka. http://www.nocnaniania.compomaga mamie we wszystkich niezbędnych czynnościach i dzieli się swoja wiedzą. Warto podkreślić, że ta usługa jest przeznaczona, tylko dla dzieci do 12 miesiąca życia. NocnaNiania.com – wspiera w pierwszych miesiącach życia.

– Kiedy Mama jest przemęczona pragnie chwili wytchnienia a kto lepiej jak nie położna zajmie się w tym czasie Maluszkiem?! Uważam, że to wspaniałe mieć do pomocy w tych pierwszych dniach wykwalifikowaną Nianie, dzięki której można skoncentrować się na radości płynącej z macierzyństwa. Nieprzespane noce mogą należeć już do przeszłości. I żywię nadzieję, że syndrom Matki Polki przejdzie też do lamusa. Kobiety – Matki powinny dać sobie szanse odpocząć! – mówi pomysłodawczyni Nocnaniania.com Anna Bodak

Niania-położna daje mamą tez poczucie bezpieczeństwa, spokój ducha. Swoją wiedzą, opanowaniem i ludzkim podejściem wspiera nas także mentalnie, pomaga przejść przez trudne chwile.

Jak skorzystać z takiej usługi i gdzie jej szukać?

Wystarczy wejść na stronę www.nocnaniania.com zajrzeć do zakładki oferta i cennik i wybrać odpowiedni pakiet. Można skontaktować się mailowo lub telefonicznie. Obecnie NocnaNiania.com działa w takich miastach jak: Wrocław, Warszawa, Lubin, Legnica, Poznań, Kraków, Katowice i Opole.

 

 

Nikt jeszcze nie skomentował

Pozostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

I.D. MEDIA AGENCJA WYDAWNICZO-PROMOCYJNA

info@idmedia.pl
tel. +48 609 225 829


redakcja@ikmag.pl

 

Magazyn kobiet spełnionych,

Śledź na: