Nie bójmy się kolorów i wzorów w dojrzałym wieku – Magazyn Kobiet Spełnionych.

Nie bójmy się kolorów i wzorów w dojrzałym wieku

Krystyna Bałakier

To dosyć powszechne, że w pewnym wieku zaczynamy być ostrożne, jeśli chodzi o kolory i wzory. Zazwyczaj zaczynamy ubierać się na czarno, szaro lub brązowo i przez to stajemy się niewidzialne. Nie ożywiamy naszych ubrań kolorowymi dodatkami, bo wszystko musi być stonowane, bo przecież inaczej nie wypada.

]]>

Podobnie wygląda sprawa z nowoczesnymi fasonami, długościami sukienek, czy spódnic oraz oryginalnymi butami. Pozostajemy przy czółenkach na niewysokim obcasie, nieciekawych półbutach, tenisówkach i wysokich kozakach, które dokładnie zakrywają łydkę. Rozumiem to, jeśli posiadamy bardzo trudną do ubrania sylwetkę i chcemy być niewidoczne dla otoczenia.

Moim zdaniem jednak i wtedy można wyglądać elegancko oraz modnie, pod warunkiem idealnego dla danej figury doboru ubrań i dodatków. Pozostałe kobiety powinny zdecydowanie zacząć korzystać z możliwości, jakie daje kolorowe lub wzorzyste ubranie z ciekawymi dodatkami. Intensywne kolory potrafią odmłodzić o kilka lat, a także dodać nam energii i poprawić humor, pod warunkiem odpowiedniego dopasowania do karnacji i do siebie nawzajem.

Jeśli chodzi o wzory, one również bardzo odmładzają, ponieważ wprowadzają do naszej garderoby nowoczesność. Co roku możemy zauważyć modę na jakiś nowy, ciekawy wzór. Poza tym wzory potrafią świetnie wymodelować sylwetkę. Ciekawie połączone (to już wyższa szkoła jazdy) spowodują, że znowu zaczniemy być zauważane w pozytywnym znaczeniu tego słowa. Są pewne zasady dotyczące łączenia wzorów, ale jeśli nie wiemy, jak to zrobić poradźmy się kogoś, kto dobrze się na tym zna. Przykłady moich autorskich stylizacji z bloga balakier-style.pl przybliżą Wam nieco sposób, w jaki można to zrobić.

Dodatki są moim zdaniem najłatwiejszym sposóbem ożywienia zestawów w stonowanych kolorach. Jeśli są kolorowe, potrafią podkreślić nasz styl i charakter ubrań, które mamy na sobie. Nie ograniczajmy się więc tylko do szaliczków i chust. Nośmy kolorowe naszyjniki, bransolety i oryginalne kolczyki. Buty to bardzo ważny element naszego stroju.

Dużym błędem jest noszenie starego, niemodnego obuwia sprzed lat. To nas bardzo postarza. Nie dość, że czujemy się jak babcie, to na dodatek tak wyglądamy. Śledźmy najnowsze trendy w tej branży i starajmy się za wszelką cenę kupować ich nowoczesne fasony. Nie oznacza to, że muszą to być buty na bardzo wysokich obcasach. Wystarczy, że będą w modnym fasonie i kolorystyce.

Podobnie jest z torebkami. Czasem można użyć do stylizacji torebki vintage, ale musi być ona rzeczywiście piękna i oryginalna. Możemy wtedy podkreślić nią wieczorową kreację. Na co dzień jednak nośmy nowoczesne w formie torby, które od razu zwrócą uwagę na nasz wygląd i odmłodzą nas o parę lat.

Podsumowując, wystarczy tylko kilka prostych zabiegów stylizacyjnych, a nasz wygląd ulegnie spektakularnej zmianie, czego Wam serdecznie życzę.

Krystyna Bałakier
fot. Luiza Różycka

Nikt jeszcze nie skomentował

Pozostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

I.D. MEDIA AGENCJA WYDAWNICZO-PROMOCYJNA

info@idmedia.pl
tel. +48 609 225 829


redakcja@ikmag.pl

 

Magazyn kobiet spełnionych,

Śledź na: