Nie zapominajmy o masażu twarzy. To naturalny sposób na zdrowy i młodszy wygląd

Pragnienie pięknego i młodego wyglądu popycha wiele osób do korzystania z zabiegów coraz bardziej nowoczesnej i często inwazyjnej medycyny estetycznej. Alternatywą dla takich rozwiązań są masaże twarzy postrzegane jako naturalna metoda profilaktyki antystarzeniowej.

 

 

 

Masaże twarzy, jak na przykład masaż Kobido, wywodzą się z naturalnego podejścia dbania o urodę i zdrowy wygląd. Tu nie ma miejsca na skalpel i interwencję chirurga plastycznego. Masaż Kobido zrodził się z tradycyjnych technik  pochodzących z kultury azjatyckiej. Rytuał ten jest uznawany za jedną z najbardziej zaawansowanych i kompleksowych technik masażu twarzy na świecie.

Siła masażu polega zarówno na sztuce jego wykonywania, ale również odpowiedniej regularności jego stosowania. Wiele przykładów pokazuje, że systematycznie i odpowiednio wykonywane masaże mają dobroczynny wpływ na naszą skórę i mięśnie twarzy stanowiące jej stelaż. Poprawa kolorytu i jędrności skóry, wygładzenie i spłycenie zmarszczek to efekty, które można zauważyć gołym okiem. Masaże twarzy przynoszą jednak znacznie więcej korzyści niż aspekty estetyczne, gdyż redukują napięcie mięśniowo – powięziowe, pobudzają skórę do naturalnej regeneracji, odblokowują zastoje limfy, pobudzają produkcję elastyny i kolagenu w skórze, dotleniają ją. Mogą również przynieść zauważalną poprawę owalu twarzy i działać na skórę jak bezinwazyjny lifting.

Masaż Kobido wykonywany w oparciu o japońską technikę cieszy się już od kilku lat rosnąca popularnością na całym świecie, także w Polsce coraz więcej osób poszukujących naturalnych metod zadbania o swój wygląd, chętnie z niego korzysta. Część z nich chce w ten sposób zadbać o kondycję skóry i zachować na dłużej młody wygląd. Nie brakuje równiez osób, które zmagają się z nadmiernym napięciem mięśniowym i chcą za pomocą masaży niwelować jego skutki i obniżać sztywności mięśni twarzy.

W Polsce przybywa specjalistów terapii manualnej twarzy, którzy wykonują masaże czerpiąc m.in. z doświadczenia japońskich mistrzów. Niektórzy z nich, jak na przykład Witold Pyrkosz, opracowali autorską wersję intensywnego masażu japońskiego tworząc nowy zabieg Kobido Up. Cały jego rytuał składa się z kilku elementów m.in.: autorskiej wersji intensywnego masażu japońskiego, powięziowego masażu interbukalnegu rozwiniętego o autorską wersję masażu wewnątrz ust, skupiającego się m.in. na mięśniach głębokich i tkance policzków. Zabieg Kobido Up zawiera również drenaż limfatyczny, rozbudowaną akupresurę twarzy oraz kinesiotaping estetyczny.

– Wygląd oraz kondycja skóry twarzy nierozerwalnie wiążą się z funkcjonowaniem mięśni twarzy. Stosując masaże, na przykład japoński masaż twarzy, możemy wpływać na lepsze dotlenienie i odżywienie skóry. Wykorzystywanych w trakcie zabiegu wiele technik o różnej intensywności pozwala efektywnie stymulować głębokie  warstwy skóry i mięśniMa to bardzo korzystny wpływ na wygląd, gdyż mocniej dotleniona, promienna i ujędrniona pod wpływem terapii manualnej skóra wygląda zdrowiej i młodziej.- mówi Witold Pyrkosz, specjalista terapii manualnej twarzy.

Myśląc o regeneracji skóry, ale dbając również o jej profilaktykę przeciwstarzeniową, warto włączyć do dbania o nasz wygląd masaże twarzy. Są one, jak na przykład masaż Kobido, formą rytuału składającego się z kilku etapów i zestawów technik. Siła tego masażu tkwi w jego złożoności i odpowiedniej intensywności.

– Warto zaznaczyć, że w odróżnieniu od innych metod, masaż Kobido działa nie tylko na powierzchni twarzy, ale przede wszystkim na głębszych warstwach skóry, tkanek podskórnych i tłuszczowych, jak również powięzi i mięśni. – wyjaśnia Witold Pyrkosz, specjalista terapii manualnej twarzy.

Masaż twarzy, dzięki swoim dobroczynnym korzyściom, znalazł szerokie zastosowanie zarówno w leczeniu różnych schorzeń i chorób dotykających mięśnie, jak również w profilaktyce anti-aging. Wspomaga zarówno walkę z efektami starzenia się łagodząc skutki zachodzące w naszej fizjologii  i strukturze skóry, ale także pozytywnie wpływa na samopoczucie wspierając redukcję stresu, który często odbija się na naszej twarzy.

Nikt jeszcze nie skomentował

Pozostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

I.D. MEDIA AGENCJA WYDAWNICZO-PROMOCYJNA

info@idmedia.pl
tel. +48 609 225 829


redakcja@ikmag.pl

 

Magazyn kobiet spełnionych,

Śledź na: