Nie potrzebujesz perfekcjonizmu do szczęścia

Każda nastolatka, kobieta, żona, córka, matka, niezależnie od miejsca, w którym się znajduje, jest pod ciągłą presją otoczenia. Wszyscy oczekują jak najlepszych wyników, bez popełniania błędów. Wszystko co robimy, powinno być dopięte na ostatni guzik. Nowy biznes powinien od razu mieć ogromne zyski. Nasze dziecko, musi być najlepsze wśród innych. Wygląd to wizytówka, a kilka kilogramów w jedną czy drugą stronę jest niedopuszczalne. Musisz być perfekcyjna, bo co inni powiedzą? A jeżeli zobaczy Cię koleżanka z dawnych lat w luźnym dresie, bez szpilek i makijażu? Każda rzecz, której dokonamy, musi się wyróżniać na tle innych sukcesów.

 

 

W pewnym momencie przestajemy odróżniać czy to my chcemy być najlepsze dla siebie, czy świat chce byśmy były najlepsze dla niego? Codzienność zaczyna być udręką, a każdy krok naprzód, musi zostać bardzo dokładnie przemyślany i wyważony. Niektórych rzeczy nie wypada! A co jeśli Ci się nie uda, pytają wszyscy? Lepiej z tym poczekaj, ktoś nam radzi.

Według psychologów to właśnie kobiety mają większe skłonności do przesadnego perfekcjonizmu. Boją się wygłaszać swoje zdanie. W pracy wolą się nie wychylać i nie oczekiwać lepszych warunków. Nie chcą ryzykować, mając z tyłu głowy wszystkie te stereotypy, które od najmłodszych lat ciągnęły się za nimi – że nie są godne, że nie są wystarczające, że to nie jest przecież wyzwanie, z którym mogą sobie poradzić.

Statystyki pokazują, że tylko 4 kobiety na 100 w Polsce podobają się sobie, a niemalże 84% poddałyby się operacji plastycznej, gdyby status materialny im na to pozwalał. Z kolei 60% kobiet decyduje się na zmiany w swoim życiu, kierując się wyłącznie opinią innych. Najbardziej smutne jest to, że ponad połowa kobiet, zmaga się z okrutną myślą, że jest złą matką.

Kobiety zmuszone do perfekcjonizmu zapadają się w przepaść, między swoim wymarzonym życiem a tym, które ktoś dla nich wykreował. Zamiast żyć spokojnie i spełniać marzenia, cały czas stawiają sobie wyższe poprzeczki w każdym możliwym obszarze byle zaimponować otoczeniu. Cokolwiek uda im się osiągnąć, zaczynają weryfikować, dochodząc do wniosków, że mogły zrobić to lepiej. Większość czasu tracą na analizowanie swojego życia i tego co mogą jeszcze poprawić. Uważają, że tylko jako najlepsze będą mogły być zaakceptowane przez innych i zyskają dobre życie.

Żyjąc w przekonaniu, że inni nas zaakceptują jeśli będziemy lepsze jest przygnębiające. Ludzie są różni, a my nie jesteśmy w stanie wszystkich zadowolić. Pojawiają się negatywne emocje jak gniew, frustracja, rozdrażnienie i zmęczenie. W finalnym efekcie taka kobieta popada w przygnębienie, a w najgorszym wypadku depresję. Czy takiego życia chcemy?

Twoje wymarzone życie

Jak mogłoby wyglądać Twoje życie, gdybyś podążała własną drogą? Bez opinii innych, bez zadawalania wszystkich wokół, bez pośpiechu i zmuszania się do czegoś, czego nie chcesz robić. Pomyśl, co chcesz w życiu robić i czy to Cię uszczęśliwi. Nie słuchaj zdania innych. Skąd oni mają wiedzieć, co jest dla Ciebie najlepsze?

Zastanów się, czy decyzje, które dotychczas podejmowałaś, były Twoim wyborem, czy robiłaś to dlatego, że bałaś się zboczyć z toru, który ktoś kiedyś Ci pokazał i wmówił, że to jedyna droga, którą możesz iść.

Złudne przekonania

Ludzie bardzo często tworzą sobie obraz naszej osoby. W ich wizji jesteśmy kimś, kim oni chcą byśmy byli. Jesteśmy zawsze doskonałe, na pierwszym miejscu, bez skazy. Widzą nas w barwach, które ich zdaniem do nas pasują, jednakże często to zupełnie inne kolory nam się podobają. To tak jakby ktoś wyobrażał sobie delfina, który lata i pięknie wygląda na niebie, podczas gdy jego środowiskiem jest woda.

Mam mętlik w głowie

Wiele z nas codziennie bije się z różnymi myślami. Głowa zaczyna rosnąć od pomysłów, sugestii czy obaw. Miesza się nasze zdanie, opinia innych, komentarze koleżanek, informacje z internetu. Taki ogrom plątaniny to istny zapalnik. Co zrobić z takim bałaganem?

„Zamień swój wewnętrzny chaos na działanie” – to motto fundacji Mętlik w Głowie jasno pokazuje, że ten zapalnik, który znajduje się w naszej głowie, można przekuć w coś dobrego.

Misją fundacji jest pomagać kobietom w holistyczny sposób, tak by osiągnąć równowagę, poprawić kompetencje emocjonalne, społeczne i zawodowe, ale przede wszystkim poprawić zdolność asertywności i uporządkować wewnętrzny chaos. Pokazać odpowiednią drogę, by mogły się rozwijać, stawać coraz silniejsze przede wszystkim dla siebie i dla rodziny.

Kampania społeczna fundacji

Już 25 czerwca 2022 r. o godzinie 10:00 w Bistro Caterie przy ul. Modlińskiej 199 odbędzie się inauguracja kampanii społecznej pod hasłem „not Perfect but Happy”. Będzie to inspirujące spotkanie kobiet w każdym wieku. Jej celem jest pokazanie, że wszystkie panie są niepowtarzalne i wyjątkowe pod warunkiem, że pozbędą się wewnętrznego krytyka i uwolnią od presji środowiska.

Całemu wydarzeniu będzie towarzyszyć mnóstwo pozytywnej energii i kobiecej siły. Dzięki spotkaniom z ekspertami dowiedzą się jak pokochać własne ciało, jak radzić sobie z hejtem oraz dlaczego życiowe zmiany należy zaczynać od siebie. W strefie beauty będą czekać specjalistki, które zdradzą sekrety dziennego makijażu i pomogą w doborze idealnego kształtu brwi.

To będzie wyjątkowy dzień, pełen uśmiechu i kobiecych rozmów, a jednocześnie panie poznają swoje mocne strony i zgłebią wiedzę jak uczynić swoją codzienność wolną od przesadnego perfekcjonizmu pod presją.

Każda kobieta jest wyjątkowa i ma prawo do bycia szczęśliwą na własnych zasadach. Przejmij kontrolę nad własnym życiem, a zyskasz wewnętrzny spokój. Zacznij już dziś.

#notperfectbuthappy, #notperfectwoman #happywoman

WIĘCEJ NA: https://www.facebook.com/FundacjaMetlikwGlowie

 

 

Nikt jeszcze nie skomentował

Pozostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

I.D. MEDIA AGENCJA WYDAWNICZO-PROMOCYJNA

info@idmedia.pl
tel. +48 609 225 829


redakcja@ikmag.pl

 

Magazyn kobiet spełnionych,

Śledź na: