Naprawa fotouszkodzeń na poziomie DNA – Magazyn Kobiet Spełnionych.

Naprawa fotouszkodzeń na poziomie DNA

Ochrona przeciwsłoneczna

Czy skórę uszkodzoną przez promienie UV można naprawić? Filtr chroni ją, ale nie radzi sobie z zaburzoną już strukturą komórek. Wiemy, jak temu zaradzić!

]]>

Wiedząc, jak szkodliwa jest nadmierna ekspozycja na promieniowanie słoneczne, Sesderma wprowadza na rynek produkty, jakich jeszcze nie było – linię Repaskin chroniącą skórę i naprawiającą uszkodzenia skóry, nawet w samej strukturze DNA.

O szkodliwym działaniu promieni UV mówiło się już wiele. Jesteśmy nauczeni używać kremów z filtrem przez cały rok. Wiemy, że jeśli promienie UV dotrą do naszej skóry, wpłyną na nią negatywnie. Często nie zdajemy sobie jednak sprawy, że są one w stanie uszkodzić komórki i zmodyfikować strukturę DNA.

Fotouszkodzenia to przede wszystkim utrata jędrności, suchość skóry, przebarwienia, miejscowe rogowacenie i liczne uszkodzenia niewidoczne gołym okiem – wyjaśnia Aneta Walczak, kosmetolog firmy Sesderma.

Bariera ochronna skóry nie zawsze daje sobie radę z tak głębokim problemem. Dlatego Sesderma wprowadziła na rynek wyjątkową linię produktów Repaskin z technologią SHIELD-SYSTEM, zawierających enzymy naprawiające DNA i skutecznie neutralizujące fotouszkodzenia.

Produkty te wykorzystują najnowsze zdobycze nanotechnologii i genokosmetyki. Pozwalają na połączenie w jednym kosmetyku dwóch funkcji – skóra jest chroniona a zniszczone komórki odbudowywane. Skuteczność i efekty tych produktów zostały potwierdzone badaniami*.

Repaskin jest wyjątkowy ponieważ: 

– chroni przed poparzeniami słonecznymi i uszkodzeniami DNA;
– naprawia uszkodzenia komórkowe wywołane przez słońce;
– pomaga zapobiegać nowotworom skóry;
– powstrzymuje uszkodzenia oksydacyjne, nawilża i łagodzi.
 


Co zawiera Repaskin?

Linia fotonaprawcza Repaskin zawiera serum liposomowe, fotoprotector oraz żel po opalaniu, których składniki są zamknięte w pęcherzykach lipidowych. Te nawilżają, łagodzą i odwracają słoneczne uszkodzenia. Produkty zawierają m.in.: zieloną herbatę, ergotioneinę, pterostilben, silne antyoksydanty, thermus thermofila (działa antyoksydacyjnie wraz z ergotioneiną oraz sylimaryną, która chroni przed poparzeniami słonecznymi i uszkodzeniami DNA). Mają doskonałe właściwości antyoksydacyjne, przeciwzapalne oraz immunomodulujące, pomagają zapobiegać nowotworom skóry.

Główną nowością jest jednak zawartość chlorku cynku i naprawczych enzymów w formie liposomowej (sesfotoliaza, sesoksyguanina, sesendonukleaza). Linia Repaskin chroni przed promieniami UVA, UVB i podczerwonymi, zawiera też dużo silnych antyoksydantów i enzymów reperujących DNA. Produkt nie klei się, nie zatyka porów i nie pozostawia na skórze białej powłoki, a przy cerze mieszanej działa wręcz matująco.

Jak działa Repaskin?
Skuteczność Repaskin w ochronie przez promieniami UV zapewnia filtr fizyczny − dwutlenek tytanu, który sprawia, że szkodliwe promieniowanie praktycznie nie ma szansy przedrzeć się przez niego. Dodatkowo uzupełniają go filtry chemiczne, które pochłaniają promieniowanie UVA i UVB. Filtr należy nakładać co 2-3 godziny.

Zastosowanie enzymów zapobiega rozwojowi nowotworów, których przyczyną są mutacje genów. Pod wpływem działania enzymów zawartych w Repaskin aktywuje się proteina P53, która to inicjuje proces regeneracji łańcucha. Łańcuch DNA albo się regeneruje albo komórka umiera. My chcemy, aby żyła jak najdłużej – podsumowuje Aneta Walczak.

*Naprawia nawet 50% uszkodzeń w DNA: redukcja dimerów tyminy w 50%.

Repaskin Mender Serum liposomowe
30 ml Cena rekomendowana: 120,90 zł

Repaskin Mender Serum liposomowe przeznaczone jest zarówno do przygotowania skóry na działanie promieni UV, jak i do pielęgnacji po nadmiernej ekspozycji na słońce. W związku ze zmianami wywołanymi starzeniem się oraz ze stałym narażeniem na działanie promieniowania UV zmniejsza się naturalna zdolność do naprawy DNA w naszych komórkach. Serum liposomowe, działając na poziomie DNA skóry, pozwala odtworzyć tę zdolność.

Zawarte w produkcie enzymy, które aktywowane są przez widzialne światło słoneczne oraz filtry fizyczne i chemiczne zapewniają działanie w głębokich warstwach skóry. Teprenon zapobiega degradacji skóry, wzmacnia jej witalność oraz zapewnia długowieczność komórek. Serum zapobiega też skutkom starzenia funkcjonalnego, jak odwodnienie czy plamy starcze. Reguluje metabolizm komórek, znacznie poprawiając jakość tkanek.

Wskazania:
•ekspozycja na słońce
•uszkodzenia posłoneczne
•fotostarzenie się skóry
•regeneracja i naprawa skóry

Zastosowanie: Serum należy nakładać rano, aplikując je na oczyszczoną skórę twarzy, szyi i dekoltu. Po wchłonięciu nałożyć krem. Powinno się je również stosować przed nałożeniem Repaskin Fotoprotector SPF50, pół godziny przed ekspozycją na słońce, oraz wieczorem, w celu zregenerowania skóry wystawionej na działanie promieni słonecznych.

Skład: Arginina, glicyna, prolina, fenyloalanina, cysteina, liposomy Micrococcus, Bifidobacterium – kwas mlekowy, liposomy Arabidopsis, ekstrakt planton, tlenek cynku, teprenon, witamina E.

Repaskin Fotoprotector SPF50 (do twarzy)
50 ml Cena rekomendowana: 90 zł

Repaskin Fotoprotector SPF50 do twarzy to produkt, który dzięki zastosowaniu filtrów fizycznych najnowszej generacji zapewnia ochronę przed szkodliwym promieniowaniem UV, naprawiając jednocześnie uszkodzenia DNA na poziomie komórkowym. Zawarte w produkcie enzymy reparacyjne oraz fotolizy w kontakcie ze światłem ulegają aktywacji i w skuteczny sposób wnikają do najgłębszych warstw skóry. Wyjątkowo lekka i nietłusta konsystencja idealnie wchłania się w skórę, nie pozostawiając filmu na powierzchni twarzy.

Wskazania:
•ochrona słoneczna
•naprawa uszkodzonej skóry
•uszkodzenia posłoneczne
•fotostarzenie się skóry
•ekspozycja na słońce

Zastosowanie:
Aplikować codziennie rano na oczyszczoną skórę twarzy, a także zawsze 30 min. przed bezpośrednią ekspozycją na słońce. Podczas przebywania na zewnątrz należy powtarzać aplikację co 2-3 godz. Skład: Filtry fizyczne, chemiczne i biologiczne oraz enzymy reperujące DNA: fotoliza i endonukleazy.

Produkt zawiera również antyoksydanty: zieloną herbatę, ergotioneinę, ostropest plamisty.

Nikt jeszcze nie skomentował

Pozostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

I.D. MEDIA AGENCJA WYDAWNICZO-PROMOCYJNA

info@idmedia.pl
tel. +48 609 225 829


redakcja@ikmag.pl

 

Magazyn kobiet spełnionych,

Śledź na: