Najlepsze kosmetyki do pielęgnacji włosów suchych

Suche, matowe i łamliwe włosy są problemem wielu kobiet. Za nadmierną utratę wody odpowiedzialna jest nie tylko sama struktura włosów, ale i ich niewłaściwa lub niewystarczająca pielęgnacja, a także częsta i nadmiernie obciążająca stylizacja. Nadanie pożądanego wyglądu suchym włosom często okazuje się nie lada wyzwaniem.

 

Jednak zamiast sięgać po kolejny produkt utrwalający lub nabłyszczający, który nie przenika przez strukturę włosa, realnie poprawiając jego kondycję, a jedynie zapewnia krótkotrwały efekt, lepiej swoje działania skupić na zmianie nawyków pielęgnacyjnych. Zazwyczaj bowiem okazuje się, że systematyczność i właściwie dopasowane do potrzeb włosów kosmetyki są w stanie wiele zmienić w ich wyglądzie. Jak zatem należycie pielęgnować suche włosy? Sprawdźmy!

Suche, czyli jakie?

Kluczem do sukcesu w zakresie właściwej pielęgnacji włosów jest umiejętne rozpoznanie ich potrzeb. Bardzo często bowiem stosowane na co dzień produkty do mycia i stylizacji włosów nie mają szansy należycie spełnić swojego zadania, gdyż po prostu są niewłaściwie dopasowane do struktury włosa, a w konsekwencji jego potrzeb. Innych składników bowiem wymagają włosy suche, innych nadmiernie przetłuszczające, a jeszcze innych włosy cienkie lub kręcone.

Co zatem wyróżnia suche włosy? Przede wszystkim takim włosom brakuje blasku. Są matowe i sprawiają wrażenie „pozbawionych życia”. Nie są elastyczne. Często też wykazują tendencję do puszenia się zwłaszcza na końcach. Zjawisko to w zależności od ogólnej kondycji włosów może być tak nasilone, że nawet zastosowane do stylizacji kosmetyki nie są w stanie ich wygładzić. Suche włosy stają się też łamliwe i podatne na uszkodzenia. Brak odpowiedniej pielęgnacji może również powodować ich plątanie i trudności z rozczesywaniem.

Tego unikaj!

Za nadmierne przesuszanie włosów w dużej mierze odpowiada ich struktura, przez którą stają się podatne na nadmierną utratę wody. Ale nie tylko. Ogromne znaczenie ma również niewłaściwa pielęgnacja lub jej brak. Stosowanie kosmetyków zawierających duże ilości silikonów, alkoholu i innych chemicznych substancji także przyczynia się do przesuszania włosów.

Ich wrogiem są elektryczne urządzenia do suszenia i stylizacji, takie jak suszarka, prostownica i lokówka. Wysoka temperatura, jaką emitują, sprawia, że łuski włosa pozostają otwarte, a nagromadzona w nich woda szybciej wyparowuje. Podobny wpływ na suche włosy mają promienie słoneczne. Brak ochrony przed wysoką temperaturą zarówno w czasie korzystania ze słońca, jak i suszenia czy prostowania włosów będzie skutkował ich nadmiernym przesuszeniem.

O to zadbaj!

Suche włosy wymagają szczególnej troski. Ich codzienna pielęgnacja powinna być kilkuetapowa, uzupełniana stosowaną przynajmniej raz w tygodniu głęboką regeneracją w postaci maski.

Do mycia włosów najlepiej wybierać łagodnie oczyszczające szampony, które w swoim składzie zawierają przede wszystkim substancje pochodzenia naturalnego. Po myciu na całą długość włosów, z wyjątkiem ich nasady, warto nakładać odżywkę zawierającą składniki nawilżające i odżywcze, a końcówki dodatkowo zabezpieczać specjalnym olejkiem. Dodatkowo przed rozpoczęciem suszenia oraz stylizacji można zastosować specjalny preparat termoochronny, który zabezpieczy włosy przed działaniem wysokiej temperatury. Tego rodzaju produkty, najczęściej dostępne w formie łatwiej w aplikacji mgiełki, warto stosować też przed każdorazową ekspozycją słoneczną. Wiele propozycji tego rodzaju kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji i ochrony włosów suchych można znaleźć na przykład w ofercie marki Avon.

Skutecznym rozwiązaniem, które umożliwia poprawę wyglądu i kondycji włosów, jest mycie ich metodą OMO. Metoda ta polega na tym, że przed zastosowaniem produktu myjącego na włosy mniej więcej od połowy ich długości należy nałożyć odżywkę, a po myciu zastosować kolejną. Takie podwójne odżywienie włosów, zwłaszcza na końcach, gdzie włosy są najbardziej wysuszone, zapewnia im dodatkową ochronę.

Aby nie obciążać nadmiernie włosów, w miarę możliwości najlepiej w ogóle zrezygnować z ich częstej stylizacji i ograniczyć używanie suszarki oraz prostownicy. Takie ograniczenia połączone ze staranną i systematyczną pielęgnacją pozwolą na głębszą regenerację włosów i umożliwią poprawę ich kondycji.

Nikt jeszcze nie skomentował

Pozostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

I.D. MEDIA AGENCJA WYDAWNICZO-PROMOCYJNA

info@idmedia.pl
tel. +48 609 225 829


redakcja@ikmag.pl

 

Magazyn kobiet spełnionych,

Śledź na: