Najbardziej świąteczne miasta w Polsce i w Europie na magiczne Święta Bożego Narodzenia

Rozpoczął się sezon przedświąteczny i miasta na całym świecie przekształcają się w świąteczne krainy czarów, szczególnie miasta w Polsce i w całej Europie należą do jednych z najbardziej imponujących. Gdzie warto pojechać, aby wprowadzić się w świąteczny nastrój?

 

 

 

Holidu, wyszukiwarka domów i apartamentów wakacyjnych, przeanalizowała, które miasta w Polsce i w całej Europie najbardziej wpisują się w klimat świąt i są idealne na weekendowy wypad dla wszystkich miłośników Bożego Narodzenia! W tym rankingu wzięto pod uwagę liczbę świątecznych hashtagów na Instagramie, liczbę jarmarków bożonarodzeniowych w danym mieście, a także średnią liczbę śnieżnych dni w grudniu, aby stworzyć końcowy ranking miast, które zachwycają swoją świąteczną aurą.

Kliknij tutaj, aby zobaczyć pełną tabelę danych z listą miast, które najbardziej wpisują się w świąteczny klimat.

https://www.holidu.pl/magazine/swiateczne-miasta-2022

Top 5 miast z wyjątkowo świątecznym klimatem w Polsce

1. Gdańsk

Na pierwszym miejscu najbardziej świątecznych miast w Polsce znalazł się Gdańsk! Jarmark Bożonarodzeniowy w Gdańsku co roku przyciąga tłumy turystów. Gdańszczanie mogą pochwalić się tym, że tutejszy Jarmark jako jedyny w Polsce został nominowany w konkursie o tytuł „European Best Christmas Market” i uzyskał trzecie miejsce. To właśnie moment na odwiedzenie tego miasta, gdyż Jarmark Bożonarodzeniowy jest otwarty od
18.11 do 23.12. Piękne dekoracje, pyszne jedzenie, grzane wino i atrakcje dla najmłodszych – to wszystko czeka na was w Gdańsku!

2. Katowice

Na drugim miejscu znajdują się Katowice. Tutejszy Jarmark Bożonarodzeniowy jest już otwarty i jest on największy w regionie. Na katowickim rynku można znaleźć aż 80 straganów oferujących pyszne jedzenie, grzane wino i ręcznie robione, świąteczne dekoracje. Dla aktywnych jest również lodowisko, a dla spragnionych wrażeń – diabelskie koło.

3. Warszawa

Podium zamyka Warszawa. To tutaj można delektować się świątecznymi przysmakami od 16.11 aż do 06.01 na widowiskowym Jarmarku Bożonarodzeniowym. W magiczny czas świąt przeniesie was spektakularna gra świateł, aromatyczny grzaniec, lokalne przysmaki i wiele atrakcji, takich jak lodowisko na Rynku Starego Miasta.

4. Kraków

Kolejnym miastem na naszej liście jest Kraków. Jarmark Bożonarodzeniowy na Rynku Głównym rusza już 25.11 i potrwa do 01.01. Smakosze tradycyjnych krakowskich przysmaków, znajdą tu nie tylko wyjątkowo pyszne przekąski, ale też lokalne produkty takie jak sery, przetwory, chleb oraz wędliny. Wszyscy poszukujący świątecznych prezentów znajdą tutaj piękne rękodzieła.

5. Białystok

Pierwszą piątkę zamyka Białystok. Białostocki Jarmark Świąteczny, trwający od 3.12 do
23.12 na Rynku Kościuszki, przeniesie Cię w magiczny klimat Świąt. Na najmłodszych czeka gorąca czekolada, a na dorosłych aromatyczny grzaniec i regionalne smakołyki.

Top 5 miast z wyjątkowo świątecznym klimatem w Europie

1. Berlin, Niemcy

Berlin zajmuje pierwsze miejsce jako najbardziej świąteczne miasto w Europie. Pierwszy Jarmark Bożonarodzeniowy w tym mieście został zorganizowany w 1530 r. i odbył się w Alt-Berlin, dzielnicy Berlina Mitte. Dziś w Berlinie jest ponad 80 Jarmarków Bożonarodzeniowych, więc każdy znajdzie tu coś dla siebie. Daj się porwać świątecznemu klimatowi Frankfurter Allee i napij się rozgrzewającego Glühwein, podziwiając kolorowe dekoracje lub udaj się do berlińskiego ratusza i przejedź się na kultowym diabelskim młynie.

2. Wiedeń, Austria

Drugie miejsce na naszej liście zajmuje stolica Austrii, Wiedeń. O pierwszym Christkindlmarkt słyszano w Wiedniu już w 1298 roku – ta tradycja ma długą historię i jest nadal bardzo popularna. Najsłynniejszy jarmark bożonarodzeniowy w Wiedniu odbywa się na Rathausplatz. Artystyczna zimowa kraina czarów znajduje się przed imponującym, neogotyckim ratuszem.

3. Praga, Czechy

Na trzecim miejscu w naszym rankingu znajduje się Praga. Dwa najsłynniejsze Jarmarki Bożonarodzeniowe odbywają się tutaj na Staromiejskim Rynku (Staroměstské náměstí) i na Placu Wacława i są oddalone od siebie o zaledwie pięć minut spacerem.

4. Monachium, Niemcy

Czwarte miejsce zajmuje Monachium! To właśnie w stolicy Bawarii, w 1310 roku odbył się pierwszy oficjalny Jarmark Bożonarodzeniowy w Niemczech i na całym świecie. Koniecznie wybierz się na tutejszy jarmark na Rathausplatz, co roku wygląda magicznie!

5. Kopenhaga, Dania

Pierwszą piątkę zamyka Kopenhaga. W samym sercu Starego Miasta, w Højbro Plads znajduje się wyjątkowy Jarmark Świąteczny – Julemarked. Znany ze swojego
„międzynarodowego klimatu”, jest wzorowany na tradycyjnym niemieckim Jarmarku Bożonarodzeniowym, na którym można znaleźć wszystko – od gofrów po Glühwein. Jeśli masz ochotę na dreszczyk emocji, zajrzyj do Ogrodów Tivoli, a jeśli cenisz sobie tradycję, koniecznie zajrzyj do Julemarked Kongens Nytorv.

Kliknij tutaj, aby zobaczyć pełną tabelę danych z listą miast, które najbardziej wpisują się w świąteczny klimat.

https://www.holidu.pl/magazine/swiateczne-miasta-2022

Metodologia

Ten ranking powstał na podstawie analizy czterech punktów danych dla ponad 100 miast
z każdego kraju w Europie. Policzono ilość hashtagów na Instagramie dla
„#Świętaw[nazwa miasta]” dla każdego z miast. Następnie, wzięto pod uwagę liczbę Jarmarków Bożonarodzeniowych w każdym mieście. Na końcu sprawdzono średnią liczbę dni ze śniegiem w grudniu dla każdego miasta, posiłkując się serwisem World Weather Online. Końcowo, zsumowano trzy indywidualne wyniki dla każdego z miast, aby uzyskać łączny wynik i uszeregować miasta w oparciu o wynik końcowy.

O Holidu

Misją Holidu jest umożliwienie właścicielom zakwaterowań wakacyjnych i ich gościom wyjątkowego podróżniczego doświadczenia i czerpania radości z wynajmu wakacyjnego, dzięki innowacyjnym rozwiązaniom w obszarze rezerwacji i hostingu. Pod marką Holidu, firma oferuje katalog wyselekcjonowanych i sprawdzonych domów i apartamentów wakacyjnych, których rezerwacja jest łatwa i szybka w obsłudze. Firma pomaga również właścicielom obiektów wakacyjnych w zwiększeniu liczby rezerwacji przy mniejszym nakładzie pracy, dzięki oprogramowaniu pod marką Bookiply. Holidu zostało założone w 2014 roku przez braci Johannes’a i Michael’a Siebers. Ta szybko rozwijająca się firma z siedzibą główną w Monachium, zatrudnia 500 osób i posiada lokalne biura w najatrakcyjniejszych miejscach turystycznych na świecie. Więcej informacji można znaleźć na stronach www.holidu.pl i www.bookiply.com.

Nikt jeszcze nie skomentował

Pozostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

I.D. MEDIA AGENCJA WYDAWNICZO-PROMOCYJNA

info@idmedia.pl
tel. +48 609 225 829


redakcja@ikmag.pl

 

Magazyn kobiet spełnionych,

Śledź na: