Moda ze smakiem czyli jak Gwiazdy smakują Lubelskie

Każdego roku w Lublinie podczas Europejskiego Festiwalu Smaku pojawiają się Gwiazdy show bussinesu, aby gotować i pojawić się na wybiegu w niezwykłym pokazie mody. Wszystko to w ramach akcji charytatywnej dla Krajowego Towarzystwa Autyzmu oddz. w Lublinie. Event wspierają nie tylko znani aktorzy i dziennikarze ale również ogromna grupa Sponsorów i Partnerów, dla których uczestnictwo w imprezach charytatywnych jest priorytetem. W tym roku na czerwonym dywanie zobaczyliśmy znane osobistości polskiego ekranu: Barbarę Bursztynowicz, Monikę Richardson, Ilonę Adamską oraz Patrycję Hurlak, które zaprezentowały modę polską, makijaże wykonane przez Renatę Majewską i Joannę Piech oraz stylizacje fryzur  opracowane  przez  Iwonę Staruch i Klaudię Rybak – I Color.

 

O urodę pań zatroszczyły się Laboratorium Kosmetyczne Ava i Laboratorium Kosmetyczne Jadwiga, o włosy Sklep Internetowy z artykułami fryzjerskimi I Color, a o nutę zapachową zadbała marka Jo Malone London. Paniom towarzyszyli aktorzy polskiego ekranu: Jacek Bursztynowicz, Artur Dziurman, Michał Chorosiński oraz Tomáš Kollárik.

Pierwszy pokaz to sportowa kolekcja marki Gua Desing. Mogliśmy zobaczyć doskonałą linię modnych wzorów dresów, wykonanych z najwyższej jakości polskiej bawełny. Do kolekcji dołączone były również duże torby z ekologicznych materiałów. Wzmocnienie kolekcji dopełniła biżuteria Pop Collection.

Drugi set, to również odzież sportowa, codzienna i wygodna o mocnych kolorach marki Rege. Panie prezentowały bawełniane sukienki, których przymieszkę stanowiły ekologiczne torby Iwony Hamzaoui. Panowie mieli na sobie ciemne t-shirty , oraz spodnie firmy Jan Spekter.

Niepowtarzalny styl pokazała w trzeciej odsłonie kolekcja NoLogo Aleksandry Marczewskiej, tworząc jedyny w swoim rodzaju styl dla każdej kobiety. Te ponadczasowe stylizacje z minimalistycznym nowoczesnym luzem nosi się na co dzień i do teatru. Nowoczesne, duże torby D’art Doroty Gąsiorowskiej utworzyły genialną całość sylwetki. Panowie prezentowali białe koszule firmy DeLux.

Niemałym zaskoczeniem był ostatni, premierowy pokaz firmy Bialcon. Barbara Chwesiuk jak zwykle zaskoczyła swoją kolekcją, tym razem nawiązując wzornictwem do PRL-owskich „pikasiaków”. Lekkie i wygodne kobiece projekty przeniosły nas w atmosferę  lat naszych mam. Zachwyt budziły również genialne buty niezawodnej pracowni MarshallShoes. Obecny sezon stawia na głębokie odcienie koloru niebieskiego. Fantastycznie w tych trendach odnalazła się Małgorzata Ortel, prezentując najnowszą  kolekcję garniturów męskich w komplecie z butami firmy Faber. Całość pokazu oprawiona była recitalem obdarzonej fantastycznym głosem  Krystyny Cugowskiej, której na fortepianie akompaniował Michał Iwanek.

Oklaskom nie było końca. Po tak emocjonującym wieczorze, grupa artystów przeniosła się do hotelu Arche Lublin, który od lat gości gwiazdy festiwalu. Niemałą niespodzianką była romantyczna kolacja, na którą zaprosiła dyrektor hotelu, pani Sabina Kowalkow. Wyborne menu było inspirowane wspomnieniami kulinarnymi Gwiazd. Grillowane krewetki na sałatce z mango, pieczony bakłażan,  szparagowy krem z oliwą truflową, smażony łosoś na szczypiorkowym puree i bezowa szarlotka o wyrafinowanym słodko cynamonowym smaku, to tylko część potraw kuchni restauracji Kulturalna, które mogliśmy skosztować. Bodźce smakowe jakich doznawaliśmy podczas rozkoszy jedzenia na długo pozostaną w pamięci.

Po kolacji przyszedł czas na małą czarną z Siedleckiej Manufaktury Kawy przy romantycznym płomieniu świec Jewelcandle, które po wypaleniu kryją małą niespodziankę. Przyszedł jednak czas na pożegnania.  Czy wrócimy za rok? Ależ tak! Z niecierpliwością czekamy na powrót.

Galę prowadziła Kamila Ścibiorek.

Małgorzata Kotwica

Fot. Marcin Wolski

Nikt jeszcze nie skomentował

Pozostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

I.D. MEDIA AGENCJA WYDAWNICZO-PROMOCYJNA

info@idmedia.pl
tel. +48 609 225 829


redakcja@ikmag.pl

 

Magazyn kobiet spełnionych,

Śledź na: