Mirosława Kowalkowska: Pewnych rzeczy nie jesteśmy w stanie przewidzieć

Kiedy myślę o swojej pracy, jako doradca finansowy na myśl przychodzą mi konkretne osoby spotkane podczas swoje 25 letniej podróży po świecie finansów. Czasami zdarza się tak, że doradca finansowy zmienia decyzję co do dalszej współpracy z towarzystwem i wówczas klient  zostaje przekazany do obsługi na przykład jednemu z agentów z długim stażem i doświadczeniem.

 

 

Tak było i tym razem. Kiedy zawitałam pierwszy raz do małej wioski w okolicach Piły zastałam u tych Państwa tylko dwa produkty finansowe. Małżonkowie powiedzmy Małgorzata i Stanisław mieli dla siebie polisy na życie. Jedno zabezpieczało drugie. Ten produkt obejmował tylko przypadek gdy  nastąpi rzecz ostateczna – śmierć. Po dłuższej rozmowie okazało się, że  potrzeby są dużo szersze. I tak oto stworzyliśmy wspólnie plan finansowy. Początkowo obejmował on  zachorowania i zabezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków. Potem rozbudowaliśmy jeszcze zakres oszczędzania. I tak towarzyszyłam klientom na kolejnych ślubach dzieci, narodzinach wnuków. Czasami powstawały z tych wizyt kolejne programy oszczędnościowe.

Jednak pewnego popołudnia odebrałam telefon i usłyszałam , że mam pilnie przyjechać. Odległość 100 km pokonałam bardzo szybko. Okazało się, że syn będzie zakładał rodzinę i potrzebne są pieniądze na rozbudowę domu rodzinnego. Wspólnie znaleźliśmy możliwość wypłaty częściowej z produktów finansowych, o które ostatnio wzbogaciłam klientów plan finansowy. Sami stwierdzili, że doradca jest bardzo potrzebny w tym zakresie, nie potrzebowali wspomagać się kredytem z banku.. Po kilku latach, kiedy to na świecie pojawiła się już wnuczka, głównego gospodarza tej posiadłości nagle dopadła choroba. Stwierdzono boreliozę. Na pozór niezbyt skomplikowana choroba, bo to taki mały kleszcz spowodował; dała ogromne zniszczenia w organizmie. Kolejna diagnoza powaliła z nóg  klienta na jakiś czas – stwierdzono chorobę Parkinsona. I w tym przypadku zadziałała ochrona ubezpieczeniowa. Klient miał środki na konsultacje w Gdańsku, w Warszawie. Były i są nadal pieniądze na nowoczesne leki.

Drogi Czytelniku, może myślisz sobie, że ciebie dzisiaj nic z tych rzeczy nie dotyczy, bo ani nie mieszkasz na wsi, ani nie jesteś rolnikiem. Ale opowiem Ci jeszcze inną historię, też z dobrym zakończeniem.

W drugiej dziedzinie mojej pracy oczkiem w głowie są ubezpieczenia odpowiedzialności dla lekarzy. Dbam o to aby te specjalistyczne ubezpieczenia były dopasowane przede wszystkim do specjalności jaką wykonują. Inna odpowiedzialność ma chirurg czy anestezjolog , inną lekarz medycyny rodzinnej przyjmujący w poradni rejonowej. Nie zapominam jednak rozmawiać z  również z nimi na tematy finansów osobistych. Jak wiadomo lekarze, zwłaszcza dzisiaj zarabiają całkiem spore pieniądze. Czasami jednak doradztwo jakie stosują księgowi nie jest zbyt korzystne dla lekarzy. Bo to, że zapłacą mniejszy podatek kupując auto w leasingu może nie zawsze jest korzystne.

Natomiast rozmowa o tym aby część dzisiaj zarabianych pieniędzy zainwestować aby pracowały dla nas jest jak to mówią dosyć rozsądne.  I tak już obecnie 16 lat idziemy wspólnie w planowaniu finansów z Panią Martą I Piotrem. PAN Piotr- bardzo dobrze rokujący anestezjolog – gdy go poznałam był jeszcze przed egzaminem na specjalistę. Lekarz, po uczelni wojskowej.

Zapytasz co się zdarzyło? Otóż otrzymał propozycję stażu w USA na 10 miesięcy. Możliwość wyjazdu z całą rodziną: żona i dwoje dzieci. Warunek był jeden i konkretny: całkowity zakaz pracy. I tym razem z zaproponowanych wcześniej rozwiązań finansowych Pan Piotr mógł wypłacić kwotę pieniędzy, która mu znacznie ułatwiła, a nawet umożliwiła zrealizować zaproszenie na staż.

Tak czy owak jak klient szczerze opowie o swoich obawach i potrzebach to doradca znajdzie sposób aby przewidzieć pewne sytuacje, które mogą zdarzyć się na drodze życia każdego z nas.

Dlaczego ma Pani, Pan zainteresować się moją ofertą?

Dzisiaj ciągle mówi się o zgonach w wyniku zakażenia COVID-19, ale nikt nie mówi, że codziennie w Polsce umiera 300 osób na nowotwór złośliwy. Rocznie w Polsce 170 tyś. osób dowiaduje się, że ma raka, a 100 tyś. umiera. I ta liczba z roku na rok rośnie. Niestety dzieje się tak – między innymi – z powodu bardzo kosztownego leczenia. Wiele leków najnowszej generacji jest w Polsce odpłatna. Ich koszt to od 15 do 25 tyś. zł miesięcznie. Miejsce drugie to udary. 70 tyś. osób dostaje udary i aż 70% osób po udarze zostaje niepełnosprawnymi i to głównie z powodu ograniczonego dostępu do specjalistycznej rehabilitacji.

Takich przykładów by można mnożyć bez końca. W ubezpieczeniach chodzi o to, aby  ono wyprzedziło zdarzenie. Pewnych zdarzeń nie jesteśmy w stanie przewidzieć, ale możemy sprawić aby były na nie rozwiązania dla nas i naszych rodzin.

I to jest optymistyczne. I stąd moja propozycja spotkania.

MAMY  MOŻLIWOŚCI LECZENIA SIĘ GDY BĘDZIE POTRZEBA W KLINIKACH NA CAŁYM ŚWIECIE! I co ważne dostęp do konsultacji specjalistów z całego świata!

Mirosława Kowalkowska

***

Doradca Życiowy. Ma odwagę rozmawiać o pieniądzach. Profesjonalizm Mirosławy został potwierdzony 3 – krotnie członkostwem w elitarnym stowarzyszeniu zrzeszającym tylko 1% najlepszych Doradców Finansowych na świecie MDRT. Specjalistka d/s ubezpieczeń i inwestycji. Coach/mentor finansowy.  Absolwentka Studium – Sukcesja – planowanie Spadkowe Łukasz Martyniec 2012 r., Akademia Sprzedaży Sandler Training 2011 r., Doskonalenia Kompetencji Przywódczych 2015 r., „21niezaprzeczalnych praw przywództwa” autorstwa Dr. Johna C. Maxwella. Absolwenta studiów podyplomowych „Trener szkoleniowiec i coach” 2020 r. Zdobyła “Kobiecy laur za bycie wzorem przedsiębiorczości dla innych  kobiet” oraz nagrodę Europejskiego Klubu Kobiet Biznesu “BUSINESSWOMAN ROKU 2020”.

https://www.facebook.com/PrzemyslaneFinanse/

 

 

 

Nikt jeszcze nie skomentował

Pozostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

I.D. MEDIA AGENCJA WYDAWNICZO-PROMOCYJNA

info@idmedia.pl
tel. +48 609 225 829


redakcja@ikmag.pl

 

Magazyn kobiet spełnionych,

Śledź na: