Masaż twarzy jako profilaktyka procesów starzenia skóry

Czas nieubłagalnie wpływa na nasz wygląd. Starzenie skóry zaczyna się już ok.25-30. roku życia. Jest to naturalny proces fizjologiczny, z którym jednak trudno nam się pogodzić. Dlatego wciąż szukamy sposobów, aby jak najdłużej cieszyć się młodym i zdrowym wyglądem. Jedną z naturalnych metod w profilaktyce anti-aging, która zyskuje w Polsce coraz większą popularność, jest japoński masaż twarzy zwany także „liftingiem bez skalpela”.

 

 

 

Pojawiające się wraz z wiekiem na twarzy zmarszczki są efektem zmian zachodzących w naszej fizjologii  i strukturze skóry. Ubytek kolagenu odpowiadającego za gęstość i elastyczność skóry, z którego składa się w 70-85% skóra właściwa, zmniejszająca się ilość kwasu hialuronowego i tkanki tłuszczowej, zmiany zachodzące w strukturze kości i mięśni, spowalniający metabolizm – to tylko część niekorzystnych procesów biologicznego starzenia się skóry.

– Twarz to nasza wizytówka, dlatego wiele osób z przygnębieniem obserwuje jak zmienia się u nich z  wiekiem jej kształt i napięcie. Osłabiające się mięśnie wpływają na owal twarzy, tracąca jędrność skóra zaczyna przegrywać z siłą grawitacji, spłycenie i obniżenie struktur kostnych twarzy skutkuje osłabieniem rusztowania mięśniowego. – mówi Witold Pyrkosz, specjalista terapii manualnych twarzy.

Proces starzenia przebiega w różnym tempie u każdego z nas, gdyż wpływ na niego ma wiele czynników, powiązanych zarówno z indywidualną kondycją organizmu, z wiekiem, ale również z uwarunkowaniami genetycznymi czy zewnętrznymi, jak choćby środowisko, styl życia czy stosowana dieta. Znając czynniki odpowiedzialne za proces starzenia i fizjologię, możemy żyć bardziej świadomie stosując profilaktykę przeciwstarzeniową, która będzie sprzyjać utrzymaniu kondycji organizmu na dłużej w lepszej formie. Dotyczy to również naszego wyglądu, a przede wszystkim twarzy. Korzystając z naturalnej metody, jaką jest masaż twarzy, możemy spowolnić niekorzystne zmiany, m.in. zniwelować napięcie mięśniowe odpowiadające za tworzenie się dużej części zmarszczek, spłycić bruzdy mimiczne, postymulować produkcję kolagenu i elastyny.

– Regularnie i dobrze wykonywany masaż twarzy może doprowadzić do bardzo naturalnego efektu odmłodzenia przez zmniejszenie oznak starzenia się skóry. Bazując na wiedzy  azjatyckich mistrzów masażu oraz rozwijając w oparciu o własne doświadczenia autorskie wersje intensywnego masażu japońskiego, można uzyskać bardzo dobre rezultaty w postaci na przykład poprawy konturu twarzy, podniesienia policzków, zmniejszenia opuchlizny, ujędrnienia i zdrowszego wyglądu skóry. – mówi Witold Pyrkosz, specjalista terapii manualnych twarzy, który prowadzi także szkolenia z tej dziedziny.

Za pomocą głębokiego masażu twarzy specjalista może działać kompleksowo na wiele poziomów tkanek głębokich, powięzi, mięśni i przyczepów mięśniowych, jak również dotykiem na samą skórę powodując, że staje się ona bardziej promienna i dotleniona. Odpowiednio wykonany masaż, który ma oddziaływać jak „lifting bez skalpela” nie powinien być realizowany tylko na poziomie skóry właściwej, lecz również na poziomie tkanek głębokich.

– Pracując podczas wykonywania masażu na głęboko położnych mięśniach twarzy, możemy poprawić jej owal, niwelować obrzęki i opuchliznę, zmniejszać widoczność bruzd oraz zmarszczek mimicznych. Wiedząc, jak przebiega proces starzenia, można dostosować zabieg do indywidualnych potrzeb i do budowy anatomicznej twarzy. Trzeba też zdawać sobie sprawę, że starsza twarz ma inne proporcje niż młoda i należy to wziąć pod uwagę przy zabiegu terapii manualnej. – dodaje Witold Pyrkosz.

Nigdy nie jest za wcześnie i nie jest za późno, aby rozpocząć profilaktykę przeciwstarzeniową. Korzystając regularnie z masaży twarzy u doświadczonego specjalisty terapii manualnych, możemy pozytywnie wpływać na spowolnienie procesu starzenia się twarzy pobudzając mięśnie do intensywniejszej pracy, a skórę do lepszej regeneracji. Zmarszczki i zmieniające się rysy twarzy to jedna z bardziej widocznych cech upływu czasu, z którymi możemy powalczyć stosując naturalne metody, jak na przykład głęboki, liftingujący masaż twarzy.

Nikt jeszcze nie skomentował

Pozostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

I.D. MEDIA AGENCJA WYDAWNICZO-PROMOCYJNA

info@idmedia.pl
tel. +48 609 225 829


redakcja@ikmag.pl

 

Magazyn kobiet spełnionych,

Śledź na: