Masaż twarzy jako element pielęgnacji skóry dojrzałej

Nieubłagalnie płynący czas wpływa na proces starzenia się organizmu i zmiany w naszym wyglądzie. Jeśli chcemy zachować jak najdłużej zdrowo i pięknie wyglądającą skórę, warto włączyć do jej pielęgnacji nie tylko kosmetyki opóźniające proces starzenia, ale także rozwiązania sprzyjające jej regeneracji i ujędrnianiu. Nie muszą to być od razu zabiegi z zakresu inwazyjnej medycyny estetycznej. Z pomocą przychodzą nam naturalne rozwiązania, jak na przykład liftingujący masaż twarzy.

 

 

 

Skóra na twarzy, szyi i dekolcie to miejsca, na których w pierwszej kolejności zauważamy zmarszczki. Proces starzenia się skóry zaczyna się  już ok.25-30. roku życia, a pojawiające się na niej zmiany w postaci m.in. zmarszczek są efektem zmian zachodzących w naszej fizjologii  i strukturze skóry. Często niestety sami przyspieszamy ten proces, na przykład nie stosując odpowiedniej ochrony przed promieniami UV, nie używając dobrze dobranych kosmetyków do potrzeb naszej skóry czy prowadząc niehigieniczny tryb życia m.in. ze zbyt małą ilością snu i zbyt mało wartościową dietą. Na wygląd naszej skóry pracujemy codziennymi nawykami, które mogą wspierać lub osłabiać jej kondycję.

Wraz z upływem czasu skóra potrzebuje większej uwagi i stymulacji do zachowania zdrowego wyglądu, gdyż z wiekiem zmniejsza się ilość kwasu hialuronowego i tkanki tłuszczowej, zachodzą również zmiany w strukturze kości i mięśni oraz spowalnia metabolizm.

– Twarz to nasza wizytówka, dlatego wiele osób z przygnębieniem obserwuje jak zmienia się u nich z  wiekiem jej kształt i napięcie. Osłabiające się mięśnie wpływają na owal twarzy, tracąca jędrność skóra zaczyna przegrywać z siłą grawitacji, spłycenie i obniżenie struktur kostnych twarzy skutkuje osłabieniem rusztowania mięśniowego. – mówi Witold Pyrkosz, specjalista terapii manualnej twarzy.

Aby skutecznie dbać o skórę dojrzałą i wygląd twarzy nie wystarczy już tylko aplikacja kremu o właściwościach przeciwzmarszczkowych. W walce o zachowanie dobrego wyglądu liczy się także wartościowa i zróżnicowana dieta, aktywność fizyczna dotleniająca nasz organizm i  jego efektywna regeneracja. Elementem, o którym warto także pomyśleć są masaże, postrzegane coraz częściej jako nieinwazyjne metody zachowania zdrowego wyglądu i profilaktyki antystarzeniowej oraz naturalnego odmładzania.

Dobrze i regularnie wykonywane masaże mogą pozytywnie wpływać na ujędrnienie i koloryt skóry, spłycenie i wygładzenie zmarszczek oraz poprawę symetrii twarzy. Dzieje się tak, gdyż za pośrednictwem masaży specjalista jest w stanie efektywnie pobudzać mięśnie do intensywniejszej pracy, a skórę do lepszej regeneracji. Korzystając z naturalnej metody, jaką jest masaż twarzy, możemy spowolnić niekorzystne zmiany, m.in. zniwelować napięcie mięśniowe odpowiadające za tworzenie się dużej części zmarszczek, spłycić bruzdy mimiczne, postymulować produkcję kolagenu i elastyny.

– Systematycznie  wykonywany masaż twarzy o charakterze liftingującym może doprowadzić do bardzo naturalnego efektu odmłodzenia przez zmniejszenie oznak starzenia się skóry. Pracując podczas wykonywania masażu na głęboko położnych mięśniach twarzy, możemy poprawić jej owal, niwelować obrzęki i opuchliznę, zmniejszać widoczność bruzd oraz zmarszczek mimicznych. Wiedząc, jak przebiega proces starzenia, można dostosować zabieg do indywidualnych potrzeb i do budowy anatomicznej twarzy. – mówi Witold Pyrkosz, specjalista terapii manualnej twarzy.

Masaż to metoda realizowana w zgodzie z naturą i holistycznym podejściem do piękna, która zyskuje coraz więcej swoich zwolenników. Regularnie i prawidłowo wykonywany masaż przynosi nie tylko wiele korzyści, ale może działać także jak nieinwazyjny lifting na skórę twarzy.

Nikt jeszcze nie skomentował

Pozostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

I.D. MEDIA AGENCJA WYDAWNICZO-PROMOCYJNA

info@idmedia.pl
tel. +48 609 225 829


redakcja@ikmag.pl

 

Magazyn kobiet spełnionych,

Śledź na: