Mariola Morcinková: Pasja daje mi siłę

– Jesteśmy dzielne, silne, zniesiemy więcej, niż nie jeden mężczyzna. Umiemy walczyć o swoje, o siebie i nasze marzenia. Kiedy coś sobie postanowimy, idziemy za tym, do momentu w którym osiągniemy swój cel. – mówi Mariola Morcinková, finalistka konkursu “Kobieta z Pasją 2020”. 

 

Dlaczego postanowiłaś wziąć udział w konkursie “Kobieta z Pasją 2020” organizowanym przez magazyn Imperium Kobiet?

Postanowiłam, że wezmę udział w konkursie “Kobieta z Pasją 2020”, ponieważ wychodzę z założenia, że o tym, co jest ważne dla każdej z nas, trzeba mówić głośno. Pasja daje mi siłę. Powoduje, że rano wstaję z uśmiechem. Uważam, że każdy powinien swoje pasje rozwijać, dać im szansę. Ja tak robię. Polecam każdemu.

Czym dla Ciebie jest pasja? Masz jej własną prywatną definicję?

Pasja jest dla mnie motorem napędowym. Daje sens mojej codzienności. Motywuje. Myślę, że gdybym w porę jej w sobie nie odkryła, nie rozmawiałybyśmy dzisiaj.

Co jest Twoją największą pasją? Co daje Ci poczucie spełnienia i sprawia, że chce Ci się żyć, działać, pracować?

Moją największą pasją jest dziennikarstwo. Mam szczęście realizować się w nim od 2011 roku. Wtedy odważyłam się napisać mój pierwszy w życiu artykuł. Na samym początku moje publikacje dotyczyły przeróżnych tematów, ale od zawsze najpewniej czułam się w rozmowie z drugim człowiekiem, dlatego też więc moją działalność zawodową skupiam na przeprowadzaniu wywiadów. Na przestrzeni lat zrealizowałam wiele wywiadów, które publikowane były na łamach wielu portali, m.in na Wiadomości24.pl – www.w24.pl. Redakcja zakończyła działalność w 2017 roku, a to zmobilizowało mnie do przeniesienia wszystkich dotychczasowych moich rozmów na #wywiadymarioli, stronę mojego autorskiego projektu (www.wywiadymarioli.blogspot.com)

Na stronie autorskiego projektu funkcjonuje zakłkadka “polecają”, którą rozmówcy bardzo ochoczo uzupełniają swoimi zdjęciami z nazwą strony. W zakładce można znaleźć m.in. zdjęcie Ireneusza Czopa, Anny Szymańczyk, Moniki Mazur, Anny Szymańczyk, Lei Oleksiak, Joanny Mądry, Arka Smoleńskiego, Staszka Cywki, czy Agnieszki Judyckiej. Swoje zaproszenie na stronę w formie filmu video wysłała również Iga Górecka, aktorka znana m.in. z serialu “Na sygnale”. Na bazie zdjęć nadsyłanych przez rozmówców oraz na podstawie sesji zdjęciowej autorstwa Małgorzaty Krawczyk powstał spot promocyjny mojego autorskiego projektu https://www.youtube.com/watch?v=Sevoyq8UEB8 Montażem spotu zajął się Michał Krawczyk.

Od 2017 roku czynnie biorę udział w spotkaniach z młodzieżą, których organizatorem jest Pan Sebastian Kosecki. Spotkania odbywają się w podwarszawskich szkołach. Dzielę się swoją pasją z uczniami. Na spotkania zapraszam rozmówców z lat wcześniejszych, którzy razem ze mną chętnie biorą udział w tego rodzaju inicjatywach. Pierwsze spotkanie odbyło się 19 czerwca 2017 roku na Rembertowie, tam pojawiłam się w towarzystwie aktora znanego m.in z serialu “Na dobre i na złe”, Grzegorza Daukszewicza. Drugie spotkanie z uczniami miało miejsce w Sulejówku 21 maja 2018 roku. Oprócz mnie wzięli w nim udział znani i lubiani aktorzy – Hanna Kochańska (“Plebania”) oraz Krzysztof Kwiatkowski (“M jak Miłość”). Trzecie spotkanie odbyło się 9 kwietnia 2019 roku w Domu Kultury Świt w Warszawie, a wziął w nim udział aktor, Arek Smoleński znany widzom seriali telewizyjnych z pierwszoplanowej roli Bartka Lisieckiego w “M jak miłość”, czy z serialu “W rytmie serca”.

18 października 2019 roku spotkałam się z młodzieżą w dwóch placówkach na Targówku. W październikowych spotkaniach udział wzięło ponad sto dzieci.
Wywiady i spotkania z młodzieżą powodują, że uśmiech nie schodzi z mojej twarzy. Kiedy widzę radość moich rozmówców lub dzieciaków, którym próbuję przekazać jak ważna w życiu jest pasja, ogarnia mnie podwójna radość.

Czy pasja może być sposobem na biznes? Czy zarabiasz dzięki swojej pasji?

Myślę, że tak, ale ja na swojej pasji nie zarabiam. Choć nie mam z niej korzyści finansowych, za każdym razem daję z siebie wszystko.

Czy biznes bez pasji ma szansę na sukces?

Nie. Nic, czemu nie towarzyszy pasja nie ma szansy na sukcesywny rozwój. Pasja jest w mojej ocenie częścią składową każdego sukcesu.

Jakimi wartościami kierujesz się w życiu?

Uczciwość, empatia, prawdomówność – kierowanie się tymi wartościami wyniosłam z domu rodzinnego.

Co jest największą siłą kobiet, nie tylko w biznesie?

Po prostu siła jest kobietą. Jesteśmy dzielne, silne, zniesiemy więcej, niż nie jeden mężczyzna. Umiemy walczyć o swoje, o siebie i nasze marzenia. Kiedy coś sobie postanowimy, idziemy za tym, do momentu w którym osiągniemy swój cel.

Gdybyś mogła wymienić 3 swoje najmocniejsze strony?

Trzeba aż trzy? (Śmiech.) Punktualność. Dążenie do wyznaczonych celów mimo wszystko. Upartość. Chwila, ale czy to dobra cecha? (Śmiech.)

W życiu działasz na tzw. spontanie, czy jednak wszystko z dużym wyprzedzeniem planujesz?

Jestem zdolna do jednego i drugiego. Czasami planuję, a czasami rzucam wszystko, co zaplanowane na rzecz spontanicznych decyzji, ale nigdy niczego nie żałuję. To jest ważne.

Życiowe motto? Złota myśl, którą chciałabyś na koniec przekazać naszym Czytelniczkom?

Pamiętajcie: “Świat jest piękny, mimo wszystko”.

Rozmawiała: Ilona Adamska

fot. Małgorzata Wielicka

Nikt jeszcze nie skomentował

Pozostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

I.D. MEDIA AGENCJA WYDAWNICZO-PROMOCYJNA

info@idmedia.pl
tel. +48 609 225 829


redakcja@ikmag.pl

 

Magazyn kobiet spełnionych,

Śledź na: