Małgorzata Pastuszek: Porażki uczą nas pokory

– Porażki uczą nas pokory, ale niestety często są bardzo kosztowne. – mówi Małgorzata Pastuszek, właścicielka marki Queen of Stars, laureatka plebiscytu LWICE BIZNESU 2022. 

 

 

Jesteśmy świeżo po finale 7. edycji plebiscytu LWICE BIZNESU 2022. Jak wspominasz udział w wydarzeniu, które odbyło się w legendarnym teatrze SCENA RELAX w Warszawie?

Mam bardzo miłe wspomnienia z Gali. Cudowny czas spędzony z przesympatycznymi ludźmi, z gwiazdami wieczoru, które były na wyciągnięcie ręki. Przepiękny koncert zespołu Blue Cafe oraz Anny Hameli. Przepiękna sceneria Sceny Relax. Nowe znajomości. Bardzo ciekawy panel dyskusyjny o pewności siebie i poczuciu własnej wartości.

Jakie znaczenie ma dla Ciebie przyznana nagroda?

Przyznana nagroda jest ukoronowaniem mojej pracy. Cały czas staram się być Lwicą Biznesu. W swoich działaniach działać fair play w biznesie i poza nim.

Nagrody, wyróżnienia, statuetki motywuję Cię do dalszej pracy? Do stawiania sobie wyżej poprzeczki?

Na pewno jest to bodziec do działania, sprawia że cały czas mi się chce coś robić, cały czas działać. Największą nagrodą jest uśmiech zadowolenia naszych klientek, że dzięki naszym projektom możemy im sprawić przyjemność, że dobrze się czują w naszych modelach.

Jak na co dzień dbasz o PR i wizerunek swojej marki? Czym dla Ciebie jest marka osobista?

Cały czas uczę się PR i przedstawiania swojego wizerunku. Codziennie staramy się wstawiać posty oraz relacje w social mediach. Codziennie zwiększa nam się liczba osób obserwujących.

Co wyróżnia Twoją firmę / markę / oferowane usługi na tle konkurencji?

Queen of Stars to młoda marka odzieżowa. Ma niespełna 2 lata ale działamy prężnie i się nie poddajemy. W naszej marce wyróżnia nas to, że trafiamy do różnego grona odbiorców. Nasze projekty są tworzone tak, aby kobieta czuła się komfortowo, żeby zamaskowała swoje mankamenty a wyeksponowała swoje atuty, żeby w naszych projektach czuła się kobieco w każdej sytuacji.

Dlaczego warto brać udział w konkursach, plebiscytach?

Udział w konkursach i plebiscytach zwiększa naszą rozpoznawalność, a szczególnie ważne jest to w świecie mody. Marka może zaistnieć dzięki takim konkursom jak “Lwice Biznesu”.

Mówi się, że porażki są częścią sukcesu. Że to najlepsza lekcja poznania siebie. Czym dla Ciebie są błędy, porażki, które popełniasz prowadząc swój biznes?

Porażki uczą nas pokory ale niestety często są bardzo kosztowne. Z biegiem czasu nauczyłam się, że trzeba sprawdzać każdą umowę, pytać o wszystko i na nic nie umawiać się ustnie, bo niestety druga strona bardzo często to wykorzystuje a nas to słono kosztuje najczęściej finansowo nie mówiąc o stronie mentalnej.

Kiedyś usłyszałam takie zdanie: “Własny biznes jest wyłącznie dla optymistów”. Myślisz podobnie?

Tak. W dzisiejszych czasach trzeba być bardzo wielkim optymistą. Problemy z pracownikami, z kontrahentami oszustwa które są nagminne mogą podciąć nam skrzydła. Reasumując trzeba mieć twardy i optymistyczny tyłek do prowadzenia biznesu

Dobra komunikacja, elastyczność, wierność swoim zasadom. Co jeszcze jest ważnego w prowadzeniu własnej firmy?

Uczciwość. Co niestety w biznesie jest mało przestrzegana. Bardzo wiele osób i firm oszukuje, są nieuczciwi i wykorzystują nasze dobre serca.

Celebrujesz jakoś swoje sukcesy, zwycięstwa?

Nie, nie celebruję. Staram się cały czas coś robić i nie osiadać na laurach.

Plany na rok 2023? I te prywatne i zawodowe….

Plany na 2023 rok mamy bardzo duże. Planujemy udział w dużych projektach, już tworzymy kolekcję wiosna -lato 2023. Mamy mnóstwo wyzwań i planów, którymi na pewno pochwalimy się na naszej stronie.

Nikt jeszcze nie skomentował

Pozostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

I.D. MEDIA AGENCJA WYDAWNICZO-PROMOCYJNA

info@idmedia.pl
tel. +48 609 225 829


redakcja@ikmag.pl

 

Magazyn kobiet spełnionych,

Śledź na: