Kursy online. Dlaczego warto z nich korzystać i jak robić to efektywnie?

Kursy online stały się z dnia na dzień alternatywą na spędzanie czasu wolnego. Szeroki wachlarz tematów pozwala każdemu znaleźć coś dla siebie. Wykorzystywane na platformach komercyjnych, uczelniach zaczęły cieszyć się również popularnością jako urozmaicone formy rozrywki. Podpowiadamy jak korzystać z nich efektywnie, aby przyniosły najlepsze rezultaty.

 

 

Dzięki kursom internetowym można uczyć się z każdego miejsca, o każdej porze dnia i nocy. Nie ogranicza odległość, brak możliwości dojazdu czy harmonogram zajęć. Program kursu realizuje się we własnym tempie, nawet jeśli potrzebne jest więcej czasu na jakieś zagadnienie. Kursy online są zwykle na bieżąco aktualizowane, dzięki czemu możesz mieć pewność, że dostarczą aktualnej wiedzy.

– Nie da się ukryć, że nauka w domu wymaga więcej samodyscypliny. Z tego powodu część osób rezygnuje z kursów online obawiając się, że zabraknie im motywacji do systematycznej nauki. Co zrobić, aby zmobilizować się do realizacji szkolenia internetowego i aby nauka online stała się naprawdę efektywna? Poniżej przedstawiamy trzy proste zasady, których przestrzeganie ułatwi realizację założonych celów bez niepotrzebnych nerwów i stresu. – mówi Anna Wais z serwisu Prezentmarzeń.

Ustal realny plan realizacji celów i zaplanuj czas na naukę

Jeśli naprawdę zależy Ci na zdobyciu nowych kompetencji, zaplanuj czas na naukę i trzymaj się ustalonego harmonogramu. Nie odkładaj kursu na później ponieważ możesz go nigdy nie zrealizować. Ważne jest, aby przygotowany przez Ciebie plan był realny do realizacji. W tym celu najlepiej stosować strategię systematycznej nauki w niewielkich ilościach. Dzięki temu cały czas będziesz robił postępy i łatwiej Ci będzie wygospodarować czas na realizację kursu nawet przy napiętym planie dnia. Jeżeli temat kursu bardzo Cię interesuje wówczas nawet jeśli początkowo nie będzie Ci się chciało zacząć, zmuś się, mimo początkowej niechęci szybko się wciągniesz i nawet nie zauważysz kiedy zleci cała zaplanowana tego dnia lekcja.

Przygotuj stanowisko pracy i dbaj o porządek

Żeby nauka była efektywna, przygotuj sobie odpowiednie miejsce do pracy. Wygodne krzesło i biurko sprawdzą się lepiej niż kanapa, zapobiegając bólom pleców. Zadbaj też, aby na biurku panował ład i porządek, pochowaj zbędne przedmioty. Wówczas wszystkie potrzebne rzeczy do pracy będziesz mieć zawsze pod ręką i nic nie będzie Cię rozpraszać. Pamiętaj, że utrzymanie porządku wymaga systematyczności, dlatego po skończonej pracy od razu uporządkuj biurko.

Jeśli zapisywałeś istotne informacje i zagadnienia na luźnych kartach, przepisz je w jedno miejsce. Jeśli zanotowałeś zagadnienia, które są dla Ciebie problematyczne od razu uwzględnij w swoim grafiku czas na ich nadrobienie. To bardzo ważne, bo jeśli nie uporządkujesz tego od razu po kilku dniach zwyczajnie zapomnisz, a w stosie luźno rozrzuconych kartek ciężko Ci będzie cokolwiek znaleźć. Pamiętaj, że to, co uważnie zrobisz dziś, zaoszczędzi Ci czasu i nerwów w przyszłości.

Rób odręczne notatki żeby szybciej zapamiętać

Początkowo może Ci się wydawać to dziwnym połączeniem. Jednak prawda jest taka, że robienie odręcznych notatek to jeden z najbardziej skutecznych sposobów nauki. Norwescy naukowcy Audrey van der Meer i Ruud van der Weel porównali efektywność zapisywania na klawiaturze oraz notowania za pomocą długopisu. Ich badanie jednoznacznie wykazało, że odręczne notowanie daje lepsze efekty i pozwala lepiej zapamiętać informacje już na etapie zapisywania. Ręczne pisanie wpływa bowiem pozytywnie na stymulacje naszego mózgu. Co więcej, podczas robienia notatek z kursu pobudzamy również nasz mózg do podsumowywania głównych myśli przewodnich. Taki wysiłek analityczny w połączeniu z wizualizacją słowa na papierze znacznie poprawia przyswajanie i zapamiętywanie nowych informacji.

Kursy online to rozwiązanie, które pozwala zdobyć nową wiedzę i umiejętności bez wychodzenia z domu. Bez względu na to czy chcemy podnosić kwalifikacje zawodowe, zdobywać nowe kompetencje, czy tylko znaleźć nowe hobby, kursy online są doskonałym sposobem, który pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze.

Nikt jeszcze nie skomentował

Pozostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

I.D. MEDIA AGENCJA WYDAWNICZO-PROMOCYJNA

info@idmedia.pl
tel. +48 609 225 829


redakcja@ikmag.pl

 

Magazyn kobiet spełnionych,

Śledź na: