„…a kobiety są z Podkarpacia”

Fundacja Artystyczna „Rozsypaniec” zaprasza 9 sierpnia 2018 na spotkanie “…a kobiety są z Podkarpacia”. To pierwsza okazja do przedstawienia współczesnych kobiet, dla których pasje artystyczne stają się pracą i sposobem na życie. Potwierdzają prawdę, że kiedy praca przeszkadza w realizowaniu pasji należy połączyć pracę z pasją. 

 

„Kobiety, które zaprosiliśmy, to wrażliwe indywidualistki, które dostrzegają walory podkarpackiej ziemi i wykorzystują to w swoich działaniach. Prowadzenie galerii sztuki, koncertowanie, malowanie na tkaninie i na deskach, pisanie wierszy, plecenie wianków z dobrodziejstw łąk bieszczadzkich” – mówi Marta Gryczon, organizator spotkania.

Dorota Zielińska – mieszka w Rzeszowie, właścicielka Pracowni Anieli. Inspiruje się ikoną, muzyką a przede wszystkim przyrodą. Maluje na starych deskach i beczkach farbami akrylowymi. Maluje jedwab, bawełnę i batik, akwarele, również pisanki drewniane. Prace Doroty, a zwłaszcza anioły to charakterystyczny dla jej twórczości pędzel – twarze łagodne, troskliwe, zadumane. Można je znaleźć w wielu podkarpackich galeriach sztuki.

Marta Sidorowska – prowadzi Galerię na Wodnej w Kłodzku. Przez wiele lat mieszkała w Bieszczadach i wraca do nich często aby pracować, tworzyć, inspirować się. Pisze, maluje, szyje; wydała kalendarz z własnoręcznie wyplecionymi wiankami oraz tomik wierszy.

Angela Gaber – pochodzi z Ustrzyk Dolnych, mieszka w Sanoku. Właścicielka Etno Galerii. Wraz ze swoim zespołem  łączą brzmienia folkowe z muzyka alternatywną. Na swoim koncie ma dwie płyty „Dobre Duchy” autorskie kompozycje oraz debiutancki album „Opowieści z Ziemi” – współczesne aranżacje tradycyjnych pieśni karpackich.

Spotkanie poprowadzi Bernadeta Szczypta – dziennikarka Polskiego Radia Rzeszów.

Partnerami spotkania są: Województwo Podkarpackie, firma Syveco.

 

 

Nikt jeszcze nie skomentował

Pozostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

I.D. MEDIA AGENCJA WYDAWNICZO-PROMOCYJNA

info@idmedia.pl
tel. +48 609 225 829


redakcja@ikmag.pl

 

Magazyn kobiet spełnionych,

Śledź na: