Kobiety kobietom na Dzień Matki. Charytatywna akcja Fundacji Sukces i firmy Donna dla Domu Samotnej Matki i Dziecka

Polski producent bielizny nocnej Donna i Fundacja Sukces przygotowały prezenty dla matek pozostających pod opieką Domu Samotnej Matki i Dziecka na warszawskiej Pradze.

 

 

Są w Polsce matki, które nie otrzymają dzisiaj bukietów róż ani świeżo pachnących drukiem książek w prezencie od swoich dzieci. Są też kobiety, które w geście solidarności i wsparcia dla tych matek postarały się, żeby niespodzianki im jednak nie zabrakło. Przykładem takiej akcji jest ta przygotowana wspólnie przez wyjątkowo kobiece instytucje, firmę Donna, polskiego producenta damskiej bielizny nocnej z 27-letnią tradycją, i Fundację Sukces, która od prawie dekady wspiera kobiety w ich profesjonalnym rozwoju. Dostarczyły one dzisiaj kobietom korzystającym z pomocy Domu Samotnej Matki „Nazaret” w Warszawie specjalnie przygotowane na tę okazję prezenty.

Wizją naszej firmy jest budowanie lepszego świata, którego centrum są kobiety. Tworzymy ten świat poprzez produkcję pięknej bielizny, i to nią dzielimy się dzisiaj z tymi wyjątkowymi kobietami, jednocześnie pokazując im, że są one ważne i że należy im się troska i wdzięczność – mówi Agnieszka Kostrz, właścicielka firmy Donna.

Współpraca ta to ciekawe posunięcie i w pewnym sensie odejście od tradycyjnego myślenia na temat Dnia Matki, od tego, kogo i dlaczego w tych dniach świętujemy, komu należy się uznanie, kto zostanie otoczony czułością. Szczególnie matki znajdujące się w trudnej sytuacji z niezliczonych powodów: przemocy w domu, braku dostępu do edukacji w młodości, uzależnień, bezrobotności, chorób, biedy, kobiety często pozbawione dachu nad głową i środków do życia, zasługują na gest bezwarunkowego wsparcia w dniu, kiedy same odmawiają sobie prawa do świętowania i celebracji szczególnej roli, jaką pełnią w społeczeństwie.

– Nasza Fundacja ma misję wspierania kobiet i pokazywania im, że mogą spełniać swoje życzenia. Czasami wyjątkowy prezent daje energię i wiarę w siebie, i tak mam nadzieję zadziała nasza dzisiejsza niespodzianka – mówi Gabriela Sięka, prezes Fundacji Sukces.

Zarówno Donna, jak i Fundacja Sukces, prowadzone są przez kobiety i kierują swoje produkty i usługi do kobiet, skupiając się na realizowaniu ich marzeń i wspieraniu ich w nieustannym rozwoju. Kobieca solidarność w Dzień Matki może zainspirować inne kobiety do wspierania się wzajemnie i szukania nowych, czasem jakże symbolicznych, sposobów dostarczania pomocy potrzebującym wśród nas.

Akcji patronował magazyn Imperium Kobiet.

Nikt jeszcze nie skomentował

Pozostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

I.D. MEDIA AGENCJA WYDAWNICZO-PROMOCYJNA

info@idmedia.pl
tel. +48 609 225 829


redakcja@ikmag.pl

 

Magazyn kobiet spełnionych,

Śledź na: