Kim jest wydawca portalu zgorlalka.pl?

1 lipca 2021 r. w Medical Beauty Academy w Warszawie odbyła się oficjalna premiera 15. książki wydawnictwa I.D. MEDIA pod redakcją Ilony Adamskiej zatytułowana „Siła prawdy. O trudnej sztuce bycia sobą”. Podczas inauguracji z okazji wydania książki wręczono m.in. statuetki „Kobieta, która inspiruje 2021”. Wśród uhonorowanych znalazła się zwykła-niezwykła „kura domowa” (tak z dystansem do siebie mówi o sobie Beata, redaktor naczelna i wydawca portalu zgorlalka.pl). 

 

 

W 2016 roku, będąc żoną i matką oraz zwykłą gospodynią domową o naprawdę długim stażu, a także mając za sobą wyjątkowo ciężki bagaż doświadczeń, postanowiłam opuścić tak zwaną strefę komfortu, moje cztery ściany i zmienić coś w swoim życiu. Ta decyzja doprowadziła mnie właśnie do tego miejsca, w którym jestem dzisiaj. I wierzę, że to dopiero początek mojej biznesowej przygody i walki o realizację planów i marzeń – mówi Beata Gąsienica-Bednarz, wyróżniona statuetką za autentyczność i bycie sobą.

Beata Gąsienica-Bednarz swą drogę biznesową rozpoczęła 5 lat temu od udziału w warsztatach organizowanych przez Klub Czerwonej Szpilki pt. „Szczęście na wagę złota”, na które postanowiła zapisać nie tylko siebie, ale również córkę Kalinę, z którą tworzą razem team wyznający motto: „Inwestowanie w siebie to najlepsza rzecz, którą możesz zrobić. Rób wszystko to, co poprawia twoje talenty; to jest coś, czego nikt nie może ani opodatkować, ani tobie odebrać” (cyt. Warren Buffett). To właśnie tam Beata poznała Ilonę Adamska, która stała się dla niej inspiracją do działania. Kolejne spotkanie pań zaowocowało współpracą i dało początek felietonom Beaty pisanym do uznanych magazynów online takich jak szczyptaluksusu.pl oraz planetakobiet.pl.

Kolejnym ważnym etapem w karierze Beaty Gąsienicy-Bednarz było samodzielne wydanie swojej autobiograficznej powieści zatytułowanej „Mój los” (marzec 2018), w której odważyła się szczerze opowiedzieć swoją historię. Jak sama mówi, wydarzenie to miało dla niej ogromne znaczenie, ale też okazało się bolesnym zderzeniem z brutalną rzeczywistością. Jej nazwisko było zbyt mało „rozpoznawalne”, by książka mogła odnieść natychmiastowy sukces. Ponadto z powodów osobistych Beata była zmuszona zawiesić swoje działania i wycofać się na jakiś czas ze świata biznesu.

Od 2020 roku Beata Gąsienica-Bednarz ponownie rozpoczęła pracę nad rozwojem osobistym oraz budowaniem swojej marki. Od tej pory bardzo skrupulatnie dąży do realizowania biznesowych założeń. Wiąże się to z nieustannym podnoszeniem swoich kwalifikacji i nabywaniem nowych umiejętności poprzez uczestnictwo w różnych kursach, szkoleniach czy warsztatach, m.in. „Jak budować wizerunek liderki?” w ramach Akademii Kobiecej Przedsiębiorczości prowadzonej przez Ilonę Adamską.

Pierwszym znaczącym sukcesem Beaty Gąsienicy-Bednarz była wygrana w plebiscycie „Kobieta, która inspiruje 2020” (30.09.2020 w Warszawie). Odbiór prestiżowej statuetki utwierdził ją w przekonaniu, że „raczkowanie” w biznesie nie stoi na przeszkodzie do realizacji marzeń, a drzwi do kariery biznesowej stoją przed nią otworem.

Kolejnym krokiem było wzięcie udziału w projekcie Ilony Adamskiej skierowanym do kobiet pt. „Siła prawdy. O trudnej sztuce bycia sobą”, do którego napisała felieton pt. „Niech Zosia zawsze mówi prawdę”.

Udział w 23-dniowym treningu motywacyjnym w styczniu 2021 r. prowadzonym przez Elżbietę Jachymczak (Akademia Kobiecej Przedsiębiorczości) zainspirował Beatę do stworzenia i wydania w lutym 2021 jej autorskiego magazynu online zgorlalka.pl. Magazyn jest skierowany głównie do kobiet, ale nie wyklucza męskiego czytelnika. Na jego łamach publikowane są m.in. felietony dotyczące codziennych kwestii i problemów zwykłych kobiet.

Głównym założeniem i celem nadrzędnym portalu zgorlalka.pl jest pokazanie kobietom, że można, a nawet należy robić coś ze swoim życiem, że świat nie kończy się na czterech ścianach własnego domu. Kobiety powinny się rozwijać i inwestować w siebie, a Beata prezentuje im, jak można tego dokonać, gdzie szukać pomysłów i skąd czerpać motywację. Jej pragnieniem jest stać się inspiracją dla innych, takich jak ona „kur domowych”.

W kwietniu 2021 Beata została członkinią Europejskiego Klubu Kobiet Biznesu. Kolejną nagrodą dla niej i wyjątkowym osiągnięciem była wręczona z tego tytułu w maju 2021 statuetka „Kobieta Sukcesu 2021” oraz certyfikat członkostwa Europejskiego Klubu Kobiet Biznesu.

Jak sama przyznaje, jest samoukiem. Biznesu uczy się od innych. Dużo czyta, słucha i obserwuje. Jej mentorką i największą inspiracją jest Ilona Adamska, która nieustannie dmucha w jej żagle. Beata ma wiele planów związanych z rozwojem swojego biznesu, portalu zgorlalka.pl, choć na razie nie chce zdradzać żadnych szczegółów.

Prywatnie Beata Gąsienica-Bednarz jest bardzo szczerą i serdeczną osobą, która zawsze stawia na prawdę. Jej największym marzeniem jest osiągnięcie niezależności finansowej, wybudowanie klimatycznego drewnianego domu zaszytego w lesie blisko natury, a także zakup motocykla typu cruiser. Gotowanie i czytanie to jej hobby, choć przyznaje, że największą jej pasją są wyścigi samochodowe, którymi zaraziła również swoje dzieci. Jej dorosłe pociechy twierdzą, że tę pasję wyssali z mlekiem matki. Niebawem rusza ich pierwszy autorski projekt pt. Beast Beattle – amatorskie wyścigi samochodowe… Kto wie, czy jej pociechy nie pójdą w ślady matki, uparcie dążąc do celu?

 

Nikt jeszcze nie skomentował

Pozostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

I.D. MEDIA AGENCJA WYDAWNICZO-PROMOCYJNA

info@idmedia.pl
tel. +48 609 225 829


redakcja@ikmag.pl

 

Magazyn kobiet spełnionych,

Śledź na: