Karün – zrównoważona marka okularów z Patagonii, dostępna na wyłączność w Vision Express

Marka Karün, niedawno wyróżniona przez magazyn Global Brands tytułem „Najbardziej zrównoważonej marki okularów”, zbudowała łańcuch swoich wartości firmowych wokół gospodarki obiegu zamkniętego, opierając się głównie na współpracy z lokalnymi społecznościami wiejskimi z Patagonii. Ich „długowieczne” okulary są wykonywane z Econyl®, czyli nylonu pochodzącego z recyklingu sieci rybackich oraz innych odpadów: metali czy tworzyw sztucznych, wyrzucanych w tej części świata.

 

 

 

– Transparentność, zasady uczciwego handlu oraz ochrona przyrody i wsparcie społeczności lokalnych powinny być podstawą działalności firm, które stają w obliczu zmian klimatu. Nadal niestety ten model nie funkcjonuje. Naszym najpotężniejszym narzędziem, które może skłonić do traktowania tych wyzwań priorytetowo, jest zachęcenie jak największej liczby osób do sprawdzania swoich ulubionych marek i żądania od nich transparentności, jeśli chodzi o rozwiązywanie problemów globalnych – mówi Thomas Kimber, CEO i założyciel Karün.

Karün debiutuje w Polsce w ramach ścisłej współpracy z Vision Express, czyli wyłącznym partnerem i dystrybutorem okularów na rynku polskim. Po raz pierwszy marki zaprezentowały nową kolekcję okularów przeciwsłonecznych, zaprojektowaną wraz z hollywoodzką aktorką i aktywistką – Shailene Woodley. Gwiazda na nowo zinterpretowała klasyczne modele oprawek znanych z lat 60. i 70., wzbogacając je o akcent zrównoważonego rozwoju. Kolekcja ta składa się z bardziej awangardowych projektów, będących formą zabawy z ostrzejszymi liniami oraz nowymi kryształowymi kolorami okularów.

Nowa, przełomowa kolekcja okularów przeciwsłonecznych marki Karün jest dostępna w ramach kampanii „Wear What You Stand For”, wyłącznie w salonach oraz sklepie online Vision Express. Przesłaniem akcji ma być zachęta odbiorców do wyboru i noszenia tego, co najlepiej opisuje ich osobiste wartości wyznawane w czasach, w których kluczowym staje się temat zrównoważonego rozwoju.

„Wear What You Stand For” oznacza traktowanie mody, naszych codziennych ubrań czy akcesoriów jako narzędzi do wyrażania siebie i działania na rzecz wspólnych celów – wyjaśnia Shailene Woodley, hollywoodzka aktorka i działaczka na rzecz ochrony środowiska.

Wprowadzenie do oferty nowej kolekcji okularów Karün to odpowiedź Vision Express na coraz większe przywiązanie Polek i Polaków do mody odpowiedzialnej. Jak wynika z ogólnopolskiego badania przeprowadzonego na zlecenie marki[1], aż 67 proc. osób w wieku między 16 a 34 r.ż. stara się wybierać produkty modowe, których produkcja uwzględnia zarówno standardy ekologiczne, jak i społeczne. Obecnie niemal 50 proc. z nich postrzega branżę modową za jedną z najbardziej zanieczyszczających środowisko. A co ważne, za rosnącą świadomością społeczeństwa idą też zmiany w zachowaniu i wyborach konsumenckich – co drugi badany wskazuje, że chętnie sięga po ubrania i akcesoria wyprodukowane z materiałów poddanych recyklingowi.

– Cieszy nas coraz większe znaczenie produktów modowych wytwarzanych zgodnie z ideą zrównoważonego rozwoju. Vision Express z optymizmem patrzy na nowe trendy, w których dużą rolę odgrywają standardy ekologiczne i wartości społeczne. Ponadto, wraz z premierą innowacyjnej kolekcji okularów przeciwsłonecznych marki Karün, potwierdzona zostało to, że materiał po recyklingu może wyglądać bardzo dobrze. Od pewnego czasu obserwujemy, że to nowy trend w wielu obszarach fashion – zaznacza Andrzej Dalkowski, Dyrektor Marketingu Vision Express.

***

Karün to jedna z firm B Corp z siedzibą w Patagonii, która poprzez wprowadzane innowacje produktowe łączy ochronę środowiska ze wzmacnianiem pozycji obszarów wiejskich. Marka tworzy wysokiej jakości okulary, używając w procesie produkcji odzyskanych, naturalnych i/lub szlachetnych materiałów oraz współpracując z lokalnymi społecznościami z Patagonii, dając im tym samym możliwość ochrony dzikich terytoriów. Okulary powstają z różnego rodzaju odpadów: sieci rybackich, lin i metali, które są zbierane przez wiejskich przedsiębiorców, a następnie poddawane recyklingowi.

W zakresie recyklingu zużytych tworzyw sztucznych Karün współpracuje z marką ECONYL®. Dzięki unikalnej wiedzy i zastosowaniu zaawansowanej technologii możliwe jest odtworzenie nylonu według najwyższych standardów jakościowych obowiązujących na rynku.

Więcej informacji na www.karunworld.com oraz w kanałach społecznościowych Karün na Instagramie, Facebooku i YouTube.

Vision Express jest liderem branży optycznej w Polsce, zapewniającym profesjonalne usługi medyczne, wysokiej klasy okulary korekcyjne i przeciwsłoneczne oraz soczewki kontaktowe.

Sieć na polskim rynku działa od 1994 r. i liczy ponad 230 salonów w ponad 100 miastach. Jednocześnie marka jest częścią grupy GrandVision – globalnego lidera w branży optycznej prowadzącego ponad 7000 salonów ponad 40 krajach. Firmę wyróżnia kompleksowa oferta, łącząca profesjonalne badania wzroku, porady pod kątem doboru odpowiedniej korekcji oraz indywidualne dopasowanie okularów i soczewek kontaktowych. Bogaty wybór asortymentu w zgodzie z najnowszymi trendami dostępny jest również w sklepie online.

Misją Vision Express jest kompleksowe dbanie o dobrą jakość widzenia i zdrowie oczu Polaków przy jednoczesnej trosce o bezpieczeństwo oferowanych produktów i usług. Firma realizuje ją w swoich salonach oraz poprzez szereg działań przyczyniających się do wzrostu świadomości konsumentów. Otrzymany w 2022 roku certyfikat Międzynarodowej Organizacji Normalizacyjnej ISO 13485:2016 potwierdza spełnienie wymogów regulacyjnych i jakościowych w procesach dystrybucji wyrobów medycznych.

Więcej informacji na www.visionexpress.pl.

[1] Badanie zostało przeprowadzone w dniach 1-4 kwietnia 2022 r. przez Grupę IQS na zlecenie Vision Express, na próbie 300 mieszkańców Polski w wieku od 16 do 34 r.ż.

Nikt jeszcze nie skomentował

Pozostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

I.D. MEDIA AGENCJA WYDAWNICZO-PROMOCYJNA

info@idmedia.pl
tel. +48 609 225 829


redakcja@ikmag.pl

 

Magazyn kobiet spełnionych,

Śledź na: