Karolina Seeger i jej wyjątkowy projekt Ocean Przyszłości

Każdego roku do mórz i oceanów trafiają miliony ton plastikowych śmieci. Większe i mniejsze cząsteczki stanowią ogromne zagrożenie dla morskich ekosystemów. Ale całkowite konsekwencje zanieczyszczenia wód plastikiem są nieprzewidywalne.

 

 

“Pewne jest jedno: tak dalej być nie może. Nie jesteśmy w stanie oczyścić oceanów z już zalegających w nich plastikowych śmieci, musimy więc podjąć środki zaradcze i szybko i skutecznie zmniejszyć dalszy napływ plastiku”

Aż 95 proc. całego plastiku trafiającego do mórz i oceanów na Ziemi pochodzi z zaledwie 10 rzek. Osiem z tych rzek – Jangcy, Indus, Rzeka Żółta (Huang He), Hai He, Ganges, Rzeka Perłowa, Amur i Mekong – znajduje się w Azji, dwie pozostałe, Nil i Niger, w Afryce.

Karolina Seeger – polska projektantka mody ślubnej, stawiająca na odważne i nietuzinkowe kroje, której kreacje pochodzące z jej salonu we Wrocławiu są chętnie wybierane przez kobiety z całego świata, ceniąca ekstrawagancję i niepowtarzalność projektów, postanowiła nagłośnić światowy problem zanieczyszczenia wód Oceanów i Mórz.

Na jednej z wypraw na indonezyjską wyspę Bali w archipelagu Małych Wysp Sundajskich, odkryła ogromną skalę zanieczyszczenia Oceanu Spokojnego, którego efekty można zobaczyć na każdej plaży tej wyspy. Projektantka chcąc wykorzystać swoją pasję do mody i chęć niesienia pomocy potrzebującym postanowiła wesprzeć lokalny przemysł produkcji materiału pochodzącego w 100% z recyklingu. Stworzyła suknię ślubną wykonaną wyłącznie z tego materiału pozyskanego z plastiku z Oceanu.

Projekt Suknia ślubna – Ocean Przyszłości, ma na celu komunikować pilną potrzebę zaprzestania zanieczyszczenia wód, które wkrótce doprowadzą do uśmiercenia życie w wodzie i poza nią.

Suknia Ocean Przyszłości obecnie można zobaczyć w stacjonarnym salonie we Wrocławiu przy ulicy Rynek 30. Już wkrótce zostanie przekazana do Muzeum.

Więcej informacji: http://karolina-seeger.pl/

Nikt jeszcze nie skomentował

Pozostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

I.D. MEDIA AGENCJA WYDAWNICZO-PROMOCYJNA

info@idmedia.pl
tel. +48 609 225 829


redakcja@ikmag.pl

 

Magazyn kobiet spełnionych,

Śledź na: