Kampania Stop Przemocy trwa. Jej pomysłodawczyni Agnieszka Inez Zachar o założeniach projektu

– To kampania skierowana do wszystkich, którzy są ofiarami przemocy. Bez względu na jej rodzaj. Czy to przemoc fizyczna, psychiczna, materialna. Przemoc wobec kobiet, mężczyzn, seniorów, dzieci, zdrowych, chorych, Polaków czy obcokrajowców. – mówi Agnieszka Inez Zachar ze Stowarzyszenia Praskiego “Patrz Sercem”. 

 

– Nasze Stowarzyszenie Praskie Patrz Sercem od roku planowało zrobić kampanię, niestety pandemia wszystko zepsuła. Dopiero sytuacja mojej znajomej dała mi impuls do szybkiego działania. Zadzwoniła do mnie Ania, wspaniała dziewczyna, która została pobita przez swojego męża pod jednym z centrów handlowych. Ludzie stali obok. Patrzyli i zero reakcji, zero pomocy. Ania pojechała do szpitala na obdukcję. Zdiagnozowano ją przez … domofon! – opowiada pomysłodawczyni akcji.

Kobieta usilnie prosiła o badania. Stała pod szpitalem z obolałą głową, mocnym krwotokiem z nosa. Niestety usłyszała: “Przykro nam, nie mamy teraz takiej możliwości”. Została do domu odesłana z kwitkiem.

– Wraz ze Stowarzyszeniem chcemy pokazać, że nie godzimy się na takie traktowanie ofiar przemocy. Że każdy z nas ma prawo do opieki prawno-medycznej. – mówi Agnieszka Inez Zachar, Członkini Europejskiego Klubu Kobiet Biznesu, społecznik. Osoba, która od lat wspiera różne fundacje.

– Warto dodać, że mężczyźni również są ofiarami przemocy. Ciężko jednak im się do tego przyznać. Wstydzą się powiedzieć, że żona ich bije, wykorzystuje finansowo, że są często szantażowani emocjonalnie, odbiera im się możliwość kontaktowania z dziećmi po rozwodzie. Wierzę, że moja kampania doda im odwagi i pozwoli sięgnąć po pomoc prawną, psychologiczną. Do tej pory pomogliśmy już 16 osobom. W tym jednej dziewczynie, która chciała popełnić samobójstwo. Myślę, że jeszcze sporo pracy przed nami. – kończy pomysłodawczyni kampanii nad którą magazyn Imperium Kobiet objął patronat medialny.

 

Nikt jeszcze nie skomentował

Pozostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

I.D. MEDIA AGENCJA WYDAWNICZO-PROMOCYJNA

info@idmedia.pl
tel. +48 609 225 829


redakcja@ikmag.pl

 

Magazyn kobiet spełnionych,

Śledź na: