Joanna Gąstoł: Bądź jak kwiat w płatki ubrana!

Zawsze marzyłam o tym, by stworzyć własną markę ubrań. Zdawałam sobie sprawę, że realizacja tego marzenia będzie trudna, dlatego dojrzewałam do tej decyzji przez lata, aż poczułam, że jestem gotowa na ten krok. Cały rok 2020 poświęciłam na przygotowania do otwarcia Pētalo. Pētalo oznacza z hiszpańskiego płatek kwiatu. To właśnie zachwyt przyrodą, która urzeka mnie swym pięknem, siłą, a jednocześnie delikatnością i niepowtarzalnością był dla mnie impulsem, by założyć swoją markę.

 

 

 

Uwielbiam przebywać na łonie przyrody, kocham górskie wędrówki oraz dalekie podróże. Staram się dostrzegać piękno w każdym drobiazgu, w misternie utkanej fakturze liścia, tak samo jak staram się dostrzegać piękno w drugim człowieku.  By utrwalić to, czym się zachwycam, sięgnęłam po fotografię. Ale to piękno zewnętrzne, a ja szukam głębiej, chcę każdej kobiecie pomoc wydobyć jej piękno, często niezauważone.

Pētalo to marka, na którą przelałam mnóstwo miłości. Tworząc markę, zależało mi, by pomóc kobietom dostrzec ich własne piękno. Moim największym pragnieniem jest to, aby kobiety, które noszą stworzone przeze mnie ubrania, czuły się wyjątkowo, jak córki króla. Ja sama doświadczyłam takiej wewnętrznej przemiany. Zaczęłam wsłuchiwać się w siebie i zapragnęłam, by to, co czuję, miało swoje przełożenie na to, co ubieram. Chciałam pokazać swą kobiecość i spełnienie oraz dzielić się tym z innymi. I stąd moja troska o to, by stworzyć takie źródło inspiracji, z którego będą czerpać kobiety.

Moja pierwsza kolekcja jest adresowana do kobiet, które odnalazły już swój styl, jak i do tych poszukujących. Doskonale odnajdą się w niej Panie w różnym wieku. Stawiam na ponadczasowość. Kobieta Pētalo kocha otaczać się przyrodą i kolorami. Moje kroje podkreślają  godność, kobiecość i subtelność, a intensywność barw współgra z pięknym, bogatym wnętrzem kobiety.

Obserwowałam rynek modowy i byłam znudzona powtarzającymi się wzorami i krojami. Zainspirowana urokiem i kolorami kwiatów, stworzyłam własne printy. Z pomocą zdolnej artystki przeniosłam moje pomysły na grafiki, które następnie wydrukowano na wysokiej jakości tkaninach. Zostały one poddane profesjonalnej obróbce, dzięki czemu ich struktura i głębokość barw nie zmieni się. Zwracam szczególną uwagę na skład tkanin, dlatego materiały, jakie wybrałam do uszycia kolekcji, podkreślają swoją delikatnością wyjątkowość każdego modelu marki. Perfekcja w przygotowaniu każdego modelu, nadaje mu wyjątkowości i luksusowego charakteru. Zadbałam o takie szczegóły, jak oryginalne guziki i dobrej jakości podszewki. Wzory są ułożone na wykrojach z ogromną starannością tak, aby w całości tworzyły przepiękne kompozycje.

Rynek mody od lat prześciga się w ilości nowych kolekcji oraz wymyślaniu przejaskrawionych strojów. Ja stawiam na klasykę i elegancję, którą uwielbiam w Chanel. Sama osobowość Coco i jej zapał do pracy jest moją inspiracją do działania. Zachwycają mnie też projekty Dolce & Gabbana, zwłaszcza z motywami florystycznymi. W Pētalo próbuję stworzyć idealny duet z klasycznych krojów oraz barwnych wzorów.

Moim marzeniem jest rozwój marki Pētalo i zdobycie takiej renomy, aby każda kobieta szukająca dobrej jakościowo, kolorowej sukienki w kwiaty, wiedziała, że u nas znajdzie taką o każdej porze roku. Chciałabym wprowadzać regularnie nowe kolekcje, jednak z racji tego, że kroje są ponadczasowe, nasze bestselery będą oferowane nieustannie. Doceniając kunszt rzemiosła, jakim możemy się szczycić w Polsce, do współpracy wybrałam aktualnie tylko rodzime firmy. Korzystam z polskiej szwalni, której doświadczeni pracownicy z radością wykonują swoją pracę. W miarę rozwoju marki, będę myśleć o stworzeniu własnej szwalni oraz atelier. W najbliższej przyszłości planuję przetłumaczyć stronę na języki obce oraz szukać rynków zbytu również za granicą. Udział w targach mody, czy pokazach uważam również za naturalne następstwo rozwoju. Rozpoczęłam także rozmowy o współpracy z producentami dodatków, np. biżuterii oraz torebek.

Nadsyłane opinie i zdjęcia zadowolonych klientek upewniają mnie, że idę dobrą drogą. Mam nadzieję, że kiedyś polska ulica zakwitnie jak łąka, ubraniami marki Pētalo.

Bądź jak kwiat w płatki ubrana!

Joanna Gąstoł

https://www.petalo.pl

 

Nikt jeszcze nie skomentował

Pozostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

I.D. MEDIA AGENCJA WYDAWNICZO-PROMOCYJNA

info@idmedia.pl
tel. +48 609 225 829


redakcja@ikmag.pl

 

Magazyn kobiet spełnionych,

Śledź na: