Jestem zdrową i piękną mamą – akcja charytatywna Fundacji Jestem Mamą i Be Diet Catering

Na co dzień nie myślą o sobie, rzadko mają czas tylko dla siebie – właściwie nie mają go wcale. Codzienność mam dzieci z niepełnosprawnościami nie jest usłana różami. Fundacja Jestem Mamą wraz z cateringiem dietetycznym Be Diet Catering zaprasza mamy do wyjątkowej akcji ,,Jestem zdrową i piękną mamą’’. W czasie gdy profesjonalne terapeutki zajmą się dziećmi, mamy będą mogły znów zrobić się na bóstwo, poczuć się kobieco i pięknie, a także zadbać o swoje zdrowie.

 

 

Liczba dzieci niepełnosprawnych ogółem w Polsce na koniec 2014 r. wynosiła ponad 211 tys. To ogromna liczba jeżeli weźmiemy pod uwagę skalę problemu oraz brak systemowych rozwiązań dla rodzin. Wiele z nich pozostawionych jest bez jakiejkolwiek pomocy psychologicznej i specjalistycznej, co w konsekwencji sprawia, że wiele rodzin nie potrafi przetrwać próby stawianej przez los.

Super Mama to Ty!

Z okazji Dnia Matki Fundacja Jestem Mamą wraz z cateringiem dietetycznym Be Diet Catering organizuje dla mam dzieci z niepełnosprawnościami akcję „Jestem zdrową i piękną mamą”, w ramach której kobiety będą mogły spotkać się w swoim gronie i na chwilę zapomnieć o codziennych obowiązkach związanych z opieką nad dzieckiem.

– Każda z nas potrzebuje odpoczynku, a ciągła opieka nad potrzebującym dzieckiem potrafi być prawdziwym wyzwaniem. Mamy nie dostają pomocy, czasami boją się o nią poprosić, czasami nie mają w swoim najbliższym otoczeniu osoby, która sama wyciągnęłaby do nich pomocną dłoń – przyznaje ze smutkiem Anna Wycisk z Fundacji Jestem Mamą.

Zgłoś udział!

W weekend 12-13 czerwca br. w siedzibie Fundacji Jestem Mamą na warszawskich Bielanach w ramach akcji mamy będą uczestniczyć w niezwykłych kobiecych sesjach zdjęciowych, oddane w ręce profesjonalnych fryzjerów i wizażystek, którzy pomogą im znów poczuć się zaopiekowane i poświęcić czas sobie. To będzie także okazja do spotkań w kobiecym gronie, nawiązywania nowych – tak bardzo potrzebnych po pandemii – znajomości.
Przez cały dzień opiekę nad dziećmi zapewni fizjoterapeutka, która profesjonalnie wypełni najmłodszym czas.

Wielki finał 27 czerwca!

Na tym nie koniec. Po dwóch tygodniach mamy spotkają się ponownie. Tym razem odbiorą zdjęcia – efekt sesji zdjęciowych – oraz w ramach Dniach Zdrowia wezmą udział w warsztacie żywieniowym z dietetykiem klinicznym Be Diet Catering i sesji mentoringowej z coachem. Będzie to nie tylko okazja by ponownie się spotkać, pielęgnować nawiązane znajomości, ale także popracować z własnym umysłem, nabrać siły do działania oraz wiary we własne możliwości.

– Chcemy, żeby mamy zaczęły myśleć o sobie, swoich potrzebach. Wiemy, jak wiele czasu Polki przeznaczają dla tych, którzy są dla nich najważniejsi. Wierzymy, że jesteśmy w stanie wesprzeć je w pokonywaniu codziennych wyzwań poprzez pomoc w zaopiekowaniu się o własne zdrowie. Realizujemy naszą misję nie tylko dostarczając kobietom zdrowe rozwiązanie w postaci zbilansowanej diety, ale także współtworząc programy mające na celu zwiększenie świadomości żywieniowej i pokazanie, że każda kobieta zasługuje na to, by czuć się zdrowo i pięknie.– mówi Monika Nowicka z Be Diet Catering, współorganizatora akcji „Jestem zdrową i piękną mamą”.

Zdrowe posiłki podczas akcji zapewni Be Diet Catering, a upominki Purella Superfoods i beBio Cosmetics.

Fundacja Jestem Mamą opublikowała ankietę dla mam

Wystarczy wypełnić ankietę zamieszczoną na stronie fundacjajestemmama.pl, odpowiedzieć na pytanie: „Czy próbowałaś wprowadzić w swoją dietę (dietę swojego dziecka) jakieś pozytywne zmiany? Co Ci się udało i z czego jesteś najbardziej dumna?”i odesłać na adres: kontakt@fundacjajestemmama.pl z dopiskiem „Jestem zdrową i piękną mamą”. Spośród nadesłanych zgłoszeń wybranych zostanie 30 mam, które będą zaproszone do udziału w akcji.

Na zgłoszenia czekamy do 25 maja 2021 r.
Lista zakwalifikowanych zostanie opublikowana w Dzień Matki – 26 maja

Fundacja Jestem Mamą apeluje przy okazji do wszystkich mam!
Śmiało proście o wszelkie, nawet dziwne, rodzaje wsparcia. Wokół Was jest wielu życzliwych ludzi, tylko często nie wiedzą, jak zaoferować swoją pomoc!

Do zobaczenia!

Nikt jeszcze nie skomentował

Pozostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

I.D. MEDIA AGENCJA WYDAWNICZO-PROMOCYJNA

info@idmedia.pl
tel. +48 609 225 829


redakcja@ikmag.pl

 

Magazyn kobiet spełnionych,

Śledź na: