Jesienią postaw na kreatywne gry i zabawki! Czyli jak w świecie maxi, na prowadzenie wychodzi mini…

Jesień to czas, kiedy dni stają się krótsze, a aura pogodowa nie zachęca do aktywności na świeżym powietrzu. Gdy za oknem pada deszcz, a wiatr mrozi policzki szukamy alternatyw, aby nie spędzić całych dni przed szklanym ekranem. Jak zagospodarować ten czas na kreatywnych zabawach i aktywnościach zachęcających całą rodzinę do działania? Jak obudzić w sobie wewnętrzne dziecko i wciągnąć się w niesamowitą podróż w przeszłość? Mamy kilka pomysłów!

 

 

 

 

Jesienna (nie)nuda

Dzisiaj ciężko nam sobie wyobrazić dzień bez telefonów. W szczególności problem ten dotyka najmłodszych. Według raportu „Młodzi vs Mobile” Młodym Polakom trudno jest wyobrazić sobie dziś funkcjonowanie bez urządzeń mobilnych. Już 60 proc. z nich spędza przed ekranem smartfona od 2 do 5 godzin dziennie. Co więcej, w grupie osób 15-20 lat blisko 40 proc. deklaruje, że jest to przedział nawet między 5 a 10 godzinami.

Dlatego, szczególnie jesienią, warto pomyśleć nad aktywnościami, które oderwą nas od ekranu, poruszą wyobraźnię i bez względu na wiek poniosą ku kreatywności. Malowanie i puzzle to tylko kilka z propozycji na długie i pochmurne wieczory. Nieważne, który wariant zostanie wybrany, istotne jest, żeby spędzić ten czas razem!  Ponadto wspólna zabawa, m.in. w przypadku nastolatków, jest świetną alternatywą od spędzania czasu w świecie wirtualnym.

A skoro o świecie mowa, to czemu nie pójść o krok dalej i pozwolić sobie na zabawę w mini świat? Z końcem zeszłego roku MGA Entertainment wypuściło markę Miniverse, a w niej serię Make it Mini Food, czyli mini zabawki imitujące jedzenie. Proces wymagający skupienia oraz element kolekcjonerski okazał się strzałem w dziesiątkę, co widać na podstawie licznych materiałów video w mediach społecznościowych. Zainteresowanie tymi produktami było tak duże, że dziś dostępna jest również seria Lifestyle, dzięki której można zrobić mini pachnącą świecę czy zadbać o mini kwiatki.

W Wielkiej Brytanii produkt Miniverse znalazł się na pierwszym miejscu wśród nowych brandów produkujących zabawki, a w Polsce mieści się w Top 50 najlepiej sprzedających się zabawek! To nie lada sukces, ale wyróżnienie szczególnie nie dziwi, ponieważ zabawka cieszy się popularnością wśród kategorii kid adult. Dlaczego?

Przede wszystkim dlatego, że pobudza kreatywność, a dzięki jakości wykonania i szczegółom pozwala podziwiać mikro dzieła sztuki – mini płatki śniadaniowe, ciasto, shake czy kaktus naprawdę budzą podziw. Figurki mają wiele zastosowań i świetnie sprawdzą się także jako atrybuty np. w domku dla lalek. Dodatkowo, sam proces składania wymaga od nas skupienia i zaangażowania co daje możliwość oderwania się od problemów dnia codziennego. Miniverse to niewątpliwie produkt dla małych i dużych, dzięki któremu czas minie tak prędko, że w mgnieniu oka znów będzie lato!

Powrót klasyki, którą wszyscy dobrze znają i uwielbiają

Zabawa to nie tylko aspekty czysto rozrywkowe. Za jej pomocą rozwijamy się twórczo i emocjonalnie, a także uczymy zespołowości, logicznego myślenia i nowych umiejętności, zarówno w przypadku tych starczych, jak i młodszych.

– Kiedy zabawy i aktywności na zewnątrz ze względu na pogodę odpadają, warto postawić na inne rozrywki, które podobnie jak spędzanie czasu na świeżym powietrzu – połączą przyjemne z pożytecznym. Oprócz dobrze znanych klasyków jak puzzle czy malowanki, można postawić na coś nowego – co odwróci uwagę od szklanych ekranów. Na rynku mamy całą gamę produktów, które pomogą nam przetrwać ten jesienny czas. Przykładem mogą być również zabawki sensoryczne, zyskujące na popularności wśród wszystkich grup wiekowych. Są doskonałym sposobem na rozwijanie zdolności motorycznych, regulacji emocji i odprężenie – mówi Katarzyna Spieszko, Marketing Manager, MGA Entertainment Poland.

Dajmy dobry przykład naszym dzieciom i zaprośmy ich do wspólnych aktywności. Odpowiednio dobrane gry czy zabawki sprawią, że nawet starsze dzieci chętnie się do nas dołączą porzucając chociaż na chwilę swój telefon. Podczas jesiennych wieczorów ogranicza nas tylko wyobraźnia, dlatego puśćcie cugle fantazji i spędzajcie ten czas na wspólnej, kreatywnej zabawie!

 

Nikt jeszcze nie skomentował

Pozostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

I.D. MEDIA AGENCJA WYDAWNICZO-PROMOCYJNA

info@idmedia.pl
tel. +48 609 225 829


redakcja@ikmag.pl

 

Magazyn kobiet spełnionych,

Śledź na: