Jak wrócić do formy po ciąży? – Magazyn Kobiet Spełnionych.

Jak wrócić do formy po ciąży?

Imperium Kobiet poleca!

Ciąża to piękny, choć trudny okres dla organizmu kobiety. Z jednej strony przyszła matka z radością oczekuje przyjścia na świat małego człowieka, z drugiej ma świadomość jak bardzo zmienia się jej ciało i zastanawia się, czy po porodzie uda się jej odzyskać dawną sylwetkę.

]]>

Nadmiar skóry na brzuchu, rozstępy czy nieestetyczna blizna po cesarskim cięciu – to wszystko trapi młode matki, obniżając często nastrój i poczucie własnej wartości.

Jolanta Kruszewska z Age Concept Spa podpowiada jak poprawić swój wygląd po ciąży, a dzięki temu poczuć się lepiej we własnej skórze i osiągnąć wewnętrzną równowagę.

Mamy po porodzie cały czas poświęcają opiece nad maleństwem. Kiedy przychodzi jednak moment, gdy nie trzeba być z dzieckiem 24 godziny na dobę, warto zadbać o siebie. Z pomocą przychodzą kobietom salony Spa i medycyny estetycznej, które nie tylko upiększają, ale i leczą.

– Powrót do formy po ciąży jest sprawą indywidualną każdej kobiety. Dzięki nowoczesnym zabiegom medycyny estetycznej i kosmetologii możemy pomóc młodym mamom proponując im nieinwazyjne lub mało inwazyjne metody leczenia. Warto z nich skorzystać zwłaszcza, jeśli zmiany w naszym ciele są przyczyną stresu lub braku samoakceptacji. Komfort psychiczny jest bardzo ważny, by móc w pełni cieszyć się macierzyństwem
– mówi Jolanta Kruszewska z Age Concept Spa.

Powrót do pięknej sylwetki

– Ciąża wyczerpuje organizm, a przy malutkim dziecku często brakuje czasu, by zadbać o siebie domowymi sposobami. Choć po urodzeniu córeczki udało mi się samodzielnie wrócić do odpowiedniej wagi to wciąż uważałam, że wyglądam inaczej niż przed ciążą. Postanowiłam zwrócić się o pomoc do specjalistów, którzy wiedzą jak w łagodny i relaksujący sposób przywrócić ciału świetny wygląd – mówi piosenkarka Iwona Węgrowska, która korzystała z zabiegów Age Concept Spa, aby powrócić do formy po porodzie.

Po ciąży wielu kobietom zostają nadprogramowe kilogramy, cellulit jest bardziej widoczny, a skóra na brzuchu wymaga przywrócenia jędrności. Jedną z najbardziej sprawdzonych, ale i łagodnych metod są zabiegi Endermologii LPG®. – Dzięki mechanicznej stymulacji tkanki tłuszczowej, endermologia pomaga w likwidacji nadmiernych centymetrów oraz modelowaniu wybranych partii ciała. To również świetny sposób na redukcję uciążliwej pomarańczowej skórki czy obrzęków. Rezultaty to m.in. wymodelowana sylwetka, działanie antycellulitowe i wyszczuplające, jędrniejsza skóra, stymulacja krążenia krwi i limfy (pomocne przy obrzękach), eliminacja toksyn z organizmu, rozluźnienie napiętych mięśni – tłumaczy Jolanta Kruszewska.

W walce z nadmiarem tkanki tłuszczowej, zwiotczeniem skóry po porodzie i najgorszą zmorą kobiet, rozstępami, pomocna jest karboksyterapia, która przynosi rewelacyjne efekty regenerujące od wewnątrz. Jest to klinicznie sprawdzona, mało inwazyjna metoda polegająca na dostarczeniu do tkanki tłuszczowej CO2, który inicjuje w organizmie szereg reakcji sprzyjających usunięciu zbędnego tłuszczu i poprawie kondycji skóry. W wyniku karboksyterapii możemy zniwelować zaawansowany cellulit oraz wyszczuplić wybrane obszary ciała. Metoda ta przynosi spektakularne efekty w wielu problematycznych przypadkach. Niweluje cienie i obrzęki wokół oczu, redukuje cellulit tłuszczowy, zagęszcza włosy, zmniejsza rozstępy. Jest także stosowana do redukcji blizn zanikowych i jako terapia poporodowej wiotkości skóry (od 6 tygodni do 3-4 miesięcy po porodzie). Poprawia także jakość skóry po szybkiej utracie masy ciała. Zastosować ją można również w przypadku szeregu problemów medycznych takich, jak łuszczyca, grzybica paznokci, pozapalne uszkodzenia skóry i tkanki podskórnej, odmrożenia czy łysienie plackowate.

Zbawienne skutki masażu
Młode mamy narażone są na zwiększony stres: brak czasu na odpoczynek, przeciążony kręgosłup po ciąży i wskutek ciągłego noszenia dziecka, wzmożone napięcie mięśniowe. To wszystko może powodować ból – nawet całego ciała, wzmaga złe samopoczucie, a często bywa także przyczyną depresji. Z pomocą przychodzą różne rodzaje technik manualnych.

– Kobiety są bardziej narażone na ból, a ich tkanki bardziej reagują na stres wzmożonym napięciem. Często na dolegliwości bólowe mają wpływ przebyte ciąże oraz porody, które są nie lada wysiłkiem dla organizmu. W takich sytuacjach bardzo pomocne są techniki normalizujące napięcie w określonych obszarach ciała – wyjaśnia Jolanta Kruszewska.

Wśród polecanych form terapii manualnych poprawiających stan nie tylko ciała, ale i umysłu są:

•Terapia CranioSacralna Upledgera – subtelna terapia manualna, która odgrywa znaczącą rolę w prawidłowym funkcjonowaniu ośrodkowego układu nerwowego.

•Kinesiology Taping – zastosowanie specjalnych plastrów przyklejanych bezpośrednio na skórę. Mechanizm działania taśmy jest oparty na stymulacji poszczególnych warstw naskórka. Plastry są antyalergiczne i sprawiają, że skóra oddycha.

•Masaż tkanek głębokich – forma terapeutycznego dotyku, której głównym celem jest rozluźnienie napięć w sposób bardzo łagodny dla pacjenta. Specyfika takiego masażu polega na precyzyjnym nacisku na tkanki, który jest aplikowany bardzo wolno.

– Wszystkie te techniki pomogą w przypadku przewlekłego bólu różnych części ciała, stresu, depresji, urazów poporodowych, zaburzeń snu. Wykonać je można w Age Concept Spa na warszawskich Bielanach. Co więcej, od stycznia 2017 roku w salonie młode mamy będą mogły dzięki specjalistycznemu masażowi zminimalizować widoczność blizny po cesarskim cięciu, bez użycia inwazyjnych narzędzi. Przed każdym zabiegiem przeprowadzany będzie dokładny wywiad z pacjentką, aby zaproponować jej najskuteczniejszą terapię
– dodaje Jolanta Kruszewska.

Nikt jeszcze nie skomentował

Pozostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

I.D. MEDIA AGENCJA WYDAWNICZO-PROMOCYJNA

info@idmedia.pl
tel. +48 609 225 829


redakcja@ikmag.pl

 

Magazyn kobiet spełnionych,

Śledź na: