Jak znaleźć przyjaciółkę na całe życie?

Przyjaźń jest jedną z najbardziej fascynujących relacji w życiu i dziwię się, że jeszcze nie powstał portal, na którym mogłybyśmy zamieszczać takie ogłoszenie: „Poszukuję przyjaciółki. Osoby dzięki której będę miała nadzieję i odwagę, kiedy przyjdą złe dni. Siostrzanej duszy, którą pokocham na zawsze.”

 

Wiele systemów może zawieść – mężczyzna jest i znika, dzieci idą w świat, ale przyjaciółka sprawia, że czujemy się jak stalowe magnolie z filmu Herberta Rossa – silne kobiety, które są w stanie pokonać wszystko od rozwodów po choroby, a nawet śmierć. To przyjaciółka pomaga w najtrudniejszych momentach. Lubi z tobą być, rozmawiać. Dba o to, abyś  się nie zagubiła w tym trudnym i zwariowanym świecie. Jeżeli masz taką przyjaciółkę to może pragniesz odnaleźć jeszcze jedną? A może jeszcze cały czas szukasz tej jedynej? Zatem jak ją odnaleźć w tym gąszczu osób, które są obecne w twoim życiu? Oto 5 wskazówek, które pomogą w poszukiwaniach.

Nie szukaj wiatru w polu

Bardzo często ulegamy pułapce, którą zastawia na nas czas przyszły: „kiedyś zarobię milion”, „dostanę awans”, „znajdę najlepszą przyjaciółkę na świecie”. Może tak, a może nie – nie mi wyrokować. Wierzę, że ta najlepsza już jest w kręgu twoich koleżanek, znajomych. Zwykle szukamy kogoś bardzo daleko, jak księcia z bajki, tylko tym razem marzy nam się Carrie z „Seksu wielkim mieście” lub gotowa na wszystko Louis z opowieści o przygodzie życia i śmierci z filmu „Thelma i Louis.”  Przyszło ci kiedyś na myśl, że kobieta, której szukasz jest tuż pod twoim nosem? W wirze codzienności nie zauważasz, że to ona jest tą cudowną Carrie z która zawsze możesz pójść na miasto i wymarzoną Louis, która w twojej obronie zrobi wszystko. Wypisz  kobiety obecne w twoim życiu i poświeć im chwilę uwagi, aby nie marnować energii na szukanie wiatru w polu.

Czas daje odpowiedź

Żyję dość długo, aby wiedzieć, że przyjaciółka nie bierze się z żadnej obietnicy, z żadnego pragnienia, publicznej deklaracji. Przyjaciółka to ktoś z życia wzięty, czyli ktoś z kimś doświadczyłaś różnych sytuacji. Czas jest kluczowy w przyjaźni – jasno mówi, czy to jest przyjaźń czy tylko pobożne życzenie. Dlatego tak ogromne znaczenie mają znajomości, które zawieramy za młodu, bo czas już je zweryfikował. Odśwież kontakty ze szkolnych czasów. Macie już wspólne wspomnienia i może warto rozwijać waszą relację. Myślę również, że wciąż nie doceniamy miejsca pracy jako możliwości odnalezienia przyjaciółki. To, że pracujemy z kimś od dawna niech będzie pretekstem, aby poznać się bliżej i dać sobie szansę na coś więcej niż koleżeństwo.

Zaufaj swojej potrzebie

Oprócz obecności w twoim życiu i dowodów na to, że możesz na nią liczyć, ważne jest to, jaką twoję potrzebę zaspokaja przyjaciółka. Uproszę to do nieprzyzwoitych granic: szukasz kogoś kto, będzie bezkrytycznie cię podziwiał czy potrzebujesz kogoś, kto jest w czymś od ciebie lepszy? Mam przyjaciółkę Agnieszkę, która jest ode mnie lepsza w psychologii. Do tego jest certyfikowanym nauczycielem systemu Biodanza, buyer’em w amerykańskiej firmie, mówi biegle po angielsku i po włosku, studiuje naturopatię i cudownie wychowuje synka Alexa. Wiele się od niej uczę i jestem z niej bardzo dumna. Cokolwiek się zdarzy, i nie ważne ile dzieli nas kilometrów czy dni bez rozmowy, zawsze mogę na nią liczyć. Tak jest od ponad 30 lat. Potrzeby masz różne i wiedz, że nie jedna przyjaciółka znajdzie miejsce w twoim sercu. Dlatego nigdy nie rezygnuj z poszukiwania i otwartości na kolejną relację.

Jesteś kochana i kochasz

Przyjaciółka to ktoś, kto znosi, rozumie, akceptuje twoje niedoskonałości. Czasami to, że się nie odzywasz. Niekiedy to, że jesteś nieznośna. Przyszedł ci ktoś na myśl, kto kocha twoje niedoskonałości? To co łączy przyjaciółki to siostrzana miłość. Odważnie o tym mówmy! Mężczyźni mają testosteron , a my mamy niezawodną broń – przyjaciółkę. To magiczna więź, której źródłem jest miłość –  pomaga nam rozkwitać, rozwijać się i czuć się silnymi.

Nie wierz słowom

Jeden z moich przyjaciół i zwrócił mi uwagę, że przywiązuję zbytnią wagę do słów.  Czy to nie jest przywara kobiet? Potrzebujemy słów, rozmowy, bycia wysłuchaną. Czasami ona powie o jedno zdanie za dużo – wybacz. Nie przywiązuj zbyt dużej uwagi do słów, bo przegapisz wartościowego człowieka. Nie szukaj doskonałości, bo nie istnieje, ale doceniaj lojalność. Zastanów się wobec, której kobiety ty jesteś lojalna i kto jest wobec ciebie, a znajdziesz odpowiedź na to czego szukać, aby znaleźć przyjaciółkę na zawsze.

 

Justyna Niebieszczańska – kocha poezję i pisanie, dlatego od kilku lat organizuje spotkania z kreatywnego pisania. 
Od 2010 roku prowadzi blog. Wydała dwujęzyczny tomik wierszy „Sub rosa”. Jest współautorką książki „Kobieta na swoim” i przewodnika „Jak zbudować swój wizerunek w 30 dni”. Współorganizatorka Charmsów Biznesu – jednego z największych wydarzeń skierowanych do przedsiębiorczych kobiet na Kujawach. Na co dzień właściciel agencji PR BRIDGEHEAD specjalizujący się w strategicznym planowaniu i personal PR opartym na intrakomunikacji oraz manager kanadyjskiej korporacji na kilka krajów Europy Środkowo-Wschodniej.

www.justynaniebieszczanska.com | www.kobietanaswoim.pl

fot. J. Kutyba

 

 

 

Nikt jeszcze nie skomentował

Pozostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

I.D. MEDIA AGENCJA WYDAWNICZO-PROMOCYJNA

info@idmedia.pl
tel. +48 609 225 829


redakcja@ikmag.pl

 

Magazyn kobiet spełnionych,

Śledź na: