Jak zmienić ścieżkę kariery, czyli ciekawe zawody dla kobiet

Oczywiście, żyjemy w czasach, w których każdy właściwie zawód może być wykonywany przez przedstawicieli i przedstawicielki obu płci. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni sprawdzają się świetnie w wykonywaniu zadań, do których wcześniej nie byliby nawet dopuszczeni społecznie. Ponieważ jednak niniejszy tekst przeznaczony jest dla pań, to paniom przedstawiamy kilka oryginalnych pomysłów na kreatywną zmianę ścieżki kariery.

 

 

 

Psia psycholożka

Praca psiej psycholożki polega na wykryciu źródeł zmiany zachowania zwierzaka. Pies mógł doznać przeżyć w wyniku konfliktu w relacji z właścicielem, inną żywą istotą lub w innych okolicznościach. Osoba na tym stanowisku spędza czas ze zwierzakiem i jego właścicielem, bada ich relacje aby dowiedzieć się, co tworzy konflikt. Następnie doradza jakich sposobów użyć, aby właściciel mógł stworzyć kod komunikacyjny z psem i pomóc mu przezwyciężyć emocjonalne cierpienie. Podobnie jak ludzie, aby pies był szczęśliwy, oprócz jedzenia potrzebuje czasu i uwagi. Uczy w tym celu rozpoznawania i reagowania na różne sygnały wysyłane przez psa i wskazuje na potrzeby, które mogą nie być zaspokajane.

Programistka

Zawód klasycznie zarezerwowany dla mężczyzn. Tymczasem za pierwszego programistę na świecie uznawana jest kobieta Ada Lovelace, żyjąca w pierwszej połowie XIX wieku. W 197 rocznicę jej urodzin Google postanowiło uczcić jej pamięć tworząc dedykowane dla niej logo na stronie wyszukiwania. Zawód jest ciekawy, ambitny i często może być wykonywany zdalnie. Wiąże się z ciągłym rozwojem, wymaga dużej wiedzy. Wystarczy kilka podstawowych narzędzi, jak odpowiednie aplikacje, usługa VPN zmieniająca adres IP i po osiągnięciu pewnego poziomu umiejętności można pracować z dowolnego właściwie miejsca świata, co jest ułatwione przez – zazwyczaj – bardzo dobre zarobki.

Pokerzystka

Jeszcze kilka lat temu świat pokera wydawał się owiany tajemnicą. Tytoń, narkotyki, alkohol, bójki i szemrana piwnica pełna zbirów. Legalne turnieje są obecnie transmitowane na całym świecie, a poker sam w sobie może być czynnością zarobkową. W grze – zarówno fizycznej jak i online – coraz częściej obecne są kobiety, które mogą wykorzystywać tu swoje naturalne cechy – jak wrażliwość czy intuicja. Jennifer Harman osiągnęła na grze w pokera dochód przekraczający 3 miliony dolarów. Linda Jonshon, Vanessa Selbst, Lew Margets, Vanessa Rousso czy znana w Polsce z programu Top Model Joanna Krupa to tylko niektóre nazwiska kobiet znanych w świecie pokera.

Tanatokosmetolożka

Już sama nazwa jest ciekawa. Chodzi o osobę, która przygotowuje ciało zmarłej osoby do pogrzebu. Wykonuje makijaż i charakteryzację, ubiera w oparciu o informacje od bliskich. Poza umiejętnością z zakresu wizażu zawód wymaga oczywiście ogromnej odporności psychicznej i silnego charakteru nie tylko podczas zajmowania się ciałem, ale również w przypadku kontaktu z rodziną osoby zmarłej. Praca wiąże się również z wykonywaniem zabiegu tanatopraksji, czyli zabezpieczaniu ciała przed rozkładem. Osób wykonujących ten zawód jest niewiele, a trudne warunki wynagradzają niezłe zarobki.

Nikt jeszcze nie skomentował

Pozostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

I.D. MEDIA AGENCJA WYDAWNICZO-PROMOCYJNA

info@idmedia.pl
tel. +48 609 225 829


redakcja@ikmag.pl

 

Magazyn kobiet spełnionych,

Śledź na: