Jak wykonać naprawdę udane zdjęcia ślubne?

Okazuje się, że nie tylko umiejętności techniczne i profesjonalny sprzęt są kluczem do sukcesu w pracy każdego fotografa. Tak samo ważne jest samo podejście, cechy osobowości i cechy charakteru osoby, która zdjęcia wykonuje. Sprawdźcie, na co zwracać uwagę wybierając fotografa na wesele.

 

Najczęściej współpraca z fotografem podejmowana jest z polecenia. Patrzymy na fotografie ślubne znajomych i podejmujemy decyzję. Tymczasem nie jest to najlepsze rozwiązanie. Pamiętajmy, że zdjęcia ślubne są nierzadko najważniejszą pamiątką tego wydarzenia. Warto więc, by zostały wykonane zgodnie z indywidualnym gustem oraz poczuciem estetyki.

Na początku dobrze jest poznać fotografa, który stworzy dla nas pamiątkowy album zdjęć. Idealnie, jeśli fotograf na wesele spotka się z nami osobiście, dzięki czemu będziemy mogli ustalić z nim całościowy plan działania. Dowiemy się, jaka jest specyfika jego pracy. Chodzi nie tylko o aspekty techniczne, jego umiejętności oraz sprzęt, którym wykonuje fotografie. Kreatywność, doskonała komunikatywność, otwartość na ludzi, wieczny optymizm, charyzma, to cechy, które także powinien posiadać dobry fotograf. To właśnie on musi się przecież wykazać optymalną wyobraźnią, zaproponować plener albo scenki sytuacyjne podczas wesela, które będą ukazywać nastrój szalonej zabawy. To on także powinien zachęcać gości do brania udziału w grupowych fotografiach. Z drugiej strony musi być na tyle „niewidzialny”, by nie krępować uczestników całej uroczystości. Najlepsze zdjęcia to te, które zostały wykonane spontanicznie i pokazują swobodny udział w weselu.

Istotne jest to, by fotograf w pełni odpowiadał naszym oczekiwaniom. Liczy się więc rozmowa, ale także zobaczenie jego portfolio. Musimy mieć na uwadze, że nie zawsze najlepszej jakości aparat jest gwarantem idealnych zdjęć. Tworzenie fotografii musi być dla profesjonalisty pasją. Tylko wtedy fotograf na wesele doskonale wykorzysta nabyte umiejętności techniczne.

Warto słuchać rad fotografa, ale należy też wskazywać mu autorskie pomysły na sesję zdjęciową. Dobry fotograf doskonale zna obowiązujące trendy. Dzisiaj coraz rzadziej korzysta się już z profesjonalnego studia fotograficznego na rzecz sesji plenerowych. Wybór miejsca to bardzo często decyzja nowożeńców, ale i fotograf dzięki swojemu doświadczeniu może w tej kwestii celnie podpowiedzieć. Moda to jednak nie wszystko, a udane zdjęcia ślubne mają się podobać przede wszystkim młodej parze. Tylko wtedy staną się atrakcyjną pamiątką na całe życie.

 

Nikt jeszcze nie skomentował

Pozostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

I.D. MEDIA AGENCJA WYDAWNICZO-PROMOCYJNA

info@idmedia.pl
tel. +48 609 225 829


redakcja@ikmag.pl

 

Magazyn kobiet spełnionych,

Śledź na: