Jak wspierać zdrowie osób 50 plus?

Wiele suplementów może poprawić zdrowie osób w wieku 50 plus. Specjalista do spraw zdrowia Michał Undra tłumaczy, po jakie produkty najlepiej sięgać.

 

 

Warto skupić się przede wszystkim na podstawach, czyli mikroelementach najczęściej niedoborowych – witaminie D3, która wpływa na samopoczucie, poziom energii i czy zdrowie kości, a do niej dołączyć witaminę K2, która dodatkowo wspiera zdrowie kości i może wpływać korzystnie na układ krwionośny – opowiada ekspert.

Michał Undra wskazuje, że dobrą podstawą są też kwasy tłuszczowe omega-3 w postaci oleju z kryla – działają one przeciwzapalnie, korzystnie na układ sercowo-naczyniowy, mózg czy oczy.

W przypadku problemów z trawieniem bardzo pomocne mogą być enzymy trawienne –Enzyme Complex Pro – co przełoży się na lepsze wchłanianie składników odżywczych oraz lepsze samopoczucie po posiłku.

B-complex wraz z TMG i magnezem może pomóc uzupełnić niedobory witamin z grupy B, dodatkowo pomoże obniżyć poziom homocysteiny – która może wpływać na ryzyko chorób sercowo-naczyniowych czy udarów. Dodatkowo witaminy z grupy B wspierają regulację poziomu cukru we krwi, produkcję energii, pracę mózgu.

Specjalista podpowiada, że dodatkowo w celu poprawy pracy jelit i wzmocnienia odporności można dołożyć także probiotyki – na początek poleca lactobacillus rhamnosus gg (LGG).

W przypadku problemów ze zmęczeniem i pracą serca bardzo dobrze sprawdzi się także koenzym Q10 w formie UbiquinoLu – wspiera on pracę serca, produkcję energii, a wraz z wiekiem jego produkcja w ciele spada.

Korzystne działanie na zdrowie skóry mogą mieć cynk (szczególnie jeżeli jest niedoborowy w diecie), beta karoten oraz kurkumina.

*** Wszystkie suplementy do nabycia na stronie https://aliness.pl/

Nikt jeszcze nie skomentował

Pozostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

I.D. MEDIA AGENCJA WYDAWNICZO-PROMOCYJNA

info@idmedia.pl
tel. +48 609 225 829


redakcja@ikmag.pl

 

Magazyn kobiet spełnionych,

Śledź na: