Jak pozostać sobą, kiedy musisz grać? Premiera książki „Dobrze zagrane”

20 stycznia zadebiutowała książka „Dobrze zagrane”, autorstwa Anny Ryś. To opowieść o miłości do futbolu, łamaniu zasad i odnajdywaniu prawdziwych uczuć w relacjach budowanych na kłamstwie. Jak mówi autorka, jest to pozycja „dla młodych dorosłych w każdym wieku”. Książka, wydana nakładem wydawnictwa BookEdit, jest dostępna w największych księgarniach stacjonarnych i internetowych w Polsce.

 

„Dobrze zagrane” to przyprawiona szczyptą nastoletniego romansu, lekka, pełna emocji, (nie)fortunnych przypadków i humoru, fabularna powieść o dziewczynie, która mimo napotkanych trudności postanawia walczyć o rozwój swojej pasji – gry w piłkę nożną. Jej determinacja jest tak duża, że decyduje się na ukrywanie swojej prawdziwej tożsamości. Fabuła prowadzi czytelnika przez całe spektrum emocji bohaterki, będących następstwem tej decyzji: od złości i zwątpienia, aż po ekscytację i motyle w brzuchu.

– Jest to książka, której pierwotna wersja powstała, gdy byłam nastolatką. Po latach postanowiłam wrócić do tego tekstu, w którym na nowo odkryłam realne emocje i rozterki. Młodzi ludzie u progu dorosłości często mają niską samoocenę, borykają się z wewnętrznymi, trudnymi dylematami. Poprzez moją książkę chciałabym wesprzeć zarówno młodszych, jak i starszych czytelników na drodze do osiągnięcia poczucia bycia sobą. Chciałabym im powiedzieć, że różne wahania, trudne decyzje są w tym procesie całkiem normalne i warto walczyć o spełnienie własnych marzeń – mówi Anna Ryś, autorka książki “Dobrze zagrane”.

Podwójna gra i siła marzeń

Główną bohaterką powieści jest 16-letnia Pati, która pochopnie zgodziła się na przeprowadzkę do małego miasta, a z konsekwencji zdała sobie sprawę zbyt późno. Dziewczyna nie potrafi żyć bez futbolu, tymczasem w Malinowie nie ma kobiecego klubu, a o męskim może zapomnieć. Postanawia jednak zawalczyć o swoje marzenie. Dzięki pomocy koleżanki z nowej klasy Patrycja „zmienia się” w Pawła i trafia do juniorskiej drużyny KS Torpeda. Podobieństwo między nią a jej alter ego jest na tyle duże, że w końcu Patrycja uznaje, że lepiej będzie, jeśli wyjaśni wszystkim, że Paweł jest jej kuzynem. Na szczęście nikt nie kwestionuje tej wyimaginowanej relacji rodzinnej. Kiedy dziewczyna nie wciela się w Pawła, stawia na kobiecość, żeby jak najbardziej się od niego odróżnić. W efekcie musi nieustannie grać kogoś, kim nie jest – niezainteresowaną piłką nastolatkę albo nieistniejącego chłopaka.

Czy na dłuższą metę ta podwójna gra ma szanse powodzenia? Czy intryga wyjdzie na jaw? Czy ktoś odkryje prawdę, czy może sama Pati będzie mieć dosyć ciągłego udawania?

Spotkanie autorskie już wkrótce w Krakowie

Czytelnicy, których ciekawią odpowiedzi na powyższe pytania, będą mieli okazję do osobistego spotkania z autorką już 29 stycznia w Kawiarni Literackiej w Krakowie. Więcej informacji o wydarzeniu dostępnych jest tutaj.

Patronami medialnymi książki wydanej w BookEdit są portale miastokobiet.pl, dlastudenta.pl, kobietamag.pl i dlalejdis.pl. Patronkami na TikToku są natomiast: @tytuella, @_.ksiazkoholiczka i @zuzawithbooks.

Anna Ryś – odkąd pamięta, wolała świat wyobraźni od rzeczywistości. Pasję do pisania odkryła w sobie już jako nastolatka. Przelewanie radosnej twórczości na papier było najlepszą zabawą, a jej efektem, między innymi, pierwsza wersja historii o Pati. Stanowiła ona bazę powieści „Dobrze zagrane”, którą ostatecznie autorka dokończyła po… dwudziestu latach.

Nikt jeszcze nie skomentował

Pozostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

I.D. MEDIA AGENCJA WYDAWNICZO-PROMOCYJNA

info@idmedia.pl
tel. +48 609 225 829


redakcja@ikmag.pl

 

Magazyn kobiet spełnionych,

Śledź na: